Jump to content
IGNORED

Verovali ili ne


placenik

Recommended Posts

evo jos nesto iz tog doba.jedinu priliku da vide film "veliki diktator", nacisticki vojnici su imali u beogradu kad je jedan mladic zamenio rolnu nacistickog propagandnog filma sa filmom "veliki diktator". posle desetak minuta je jedan esesovac shvatio o cemu se radi, ispalio par metaka u platno, a svi vojnici su brze bolje pobegli iz sale. :)

Link to comment
Srbija je druga drzava u svetu po broju registrovanih stranaka po glavi stanovnika. Prva je Crna Gora :)
Jel' moze neki dokaz za ovu tvrdnju? Cenim da nije tacna. Hrvatska (ponosno) ima X miliona stanovnika i 102 stranke koje cem, nadam se sve, izaci na izbore 24-oga studenog-a... Mrzi me da gledam koliko je X ali cenim da je 102 stranke na tih X solidno da se Hrvatska umesha u borbu za sam vrh gornje liste. Podatak o 102 stranke je sa HTVa (poreklo nekakva njihova izborna komisija).Ja razumem da mi volimo da smo prvi (ili makar drugi) u bilo cemu al' ne treba preterivati.
Link to comment

Gosn Bojan Kostres izvalio u Valensiji i ostao ziv... Naime, covek je rekao, verovatno misleci da ce time fascinirati vesele Spance, kako u Srbiji treba sprovesti spanski princip decentralizacije, tzv. asimetricnu decentralizaciju, nesto tipa, parafraziram, da Kosovo bude administrativna oblast tipa spanske Baskije, a Vojvodina kao Katalonija...Nadam se da su veseli Spanci propisno umrli od smeha na tu izjavu.Ne do nam bog da Kosovo bude srpska Baskija, mada... Na dobrom smo putu da tako (p)ostane.

Link to comment
Jel' moze neki dokaz za ovu tvrdnju? Cenim da nije tacna. Hrvatska (ponosno) ima X miliona stanovnika i 102 stranke koje cem, nadam se sve, izaci na izbore 24-oga studenog-a... Mrzi me da gledam koliko je X ali cenim da je 102 stranke na tih X solidno da se Hrvatska umesha u borbu za sam vrh gornje liste. Podatak o 102 stranke je sa HTVa (poreklo nekakva njihova izborna komisija).Ja razumem da mi volimo da smo prvi (ili makar drugi) u bilo cemu al' ne treba preterivati.
Evo malo sam google-ao:Srbija- 249 = jedna stranka na 30 000 stanovnikaCrna Gora- >50 = jedna stranka na 13 000 stanovnikaInace sam tekst video u Politici pre jedno godinu dana. Edited by placenik
Link to comment
Evo malo sam google-ao:Srbija- 249 = jedna stranka na 30 000 stanovnikaCrna Gora- >50 = jedna stranka na 13 000 stanovnikaInace sam tekst video u Politici pre jedno godinu dana.
Znači, Hrvatskoj bi trebalo preko 300 stranaka, ako žele da stignu Crnogorce.
Link to comment
- Toпик се премешта на одговарајући ПДФ -
A sto je ovo odgovarajuci PDF? Verovali ili ne je u Politikinom Zabavniku preko 50 godina, a ti si nasao da pametujes :P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...