Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Samo bahato.

 

Quote

Đurić o poplavljenim ulicama i prevenciji: Lakše je nadoknaditi ljudima štetu od potopa

Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić kaže da je lakše da se šteta od poplava usled obilnih padavina ljudima nadoknadi, nego da se ulaže u kanalizaciju koja može da podnese veliku količinu padavina.

Pljuskovi koji su se prethodnih dana i nedelja sručili na Novi Sad i prigradska naselja, praćeni grmljavinom i jakim vetrom, napravili su velike probleme i napravili su materijalnu štetu. 

Milan Đurić za 021.rs kaže da je osnovni problem to što je palo mnogo više vode nego što novosadska kanalizacija može da primi.

"Prvo moramo znati da je palo 65 litara kiše po metru kvadratnom, a to je pedesetogodišnja kiša. Meni je za početak najvažnije da nije bilo ljudskih žrtava", kaže Đurić.
Gradonačelnik dodaje da su nakon i tokom velikih potopa sva javna komunalna preduzeća, inspekcije, komunalna milicija, ali i privatne kompanije bile na terenu i pomagale ljudima.
"Važno je naglasiti da mi ovde pričamo o elementarnoj nepogodi, a ne o kiši. Svi su zajedno radili kako bismo prebrodili poplave koje su se desile nesumnjivo svuda u Evropi, a ne samo kod nas", dodaje.
Na pitanje portala 021.rs šta bi grad mogao da uradi kako se ovakva slika kojima se svedočilo u prethodnom periodu ne bi ponavljale, Đurić kaže da zbog toga postoji kanalizacija. 
"Svaki kanalizacioni sistem u Evropi može da primi oko 15 litara kiše po kvadratnom metru, a nama je palo 65 litara i nijedan sistem ne može to da istrpi. Može se raditi kanalizacija koja može toliku količinu padavima da izdrži, ali to nije ekonomski opravdano. Lakše je ljudima nadoknaditi štetu koji su pretrpeli", objašnjava gradonačelnik.

Pojedine ulice su bile poplavljene, u Čereviću je bujica odnela i potpuno uništila asfalt, dok su automobili ostajali u dubokoj vodi. Tokom nepogoda intervenisali su i pripadnici MUP-a koji su pomagali građanima.

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/343175/Djuric-o-poplavljenim-ulicama-i-prevenciji-Lakse-je-nadoknaditi-ljudima-stetu-od-potopa.html

Edited by vememah
Link to comment

Čuo sam juče da je zemljište na kom je bio Novkabel, koje je uz Kanal i koje je ogromno proglašeno gradskim građevniskim zemljištem, tj, urađena je konverzija prošle nedelje...

 

Kupljeno za 10 miliki, sad vredi navodno oko 400...

 

 

 

Link to comment
7 hours ago, radisa said:

Čuo sam juče da je zemljište na kom je bio Novkabel, koje je uz Kanal i koje je ogromno proglašeno gradskim građevniskim zemljištem, tj, urađena je konverzija prošle nedelje...

 

Kupljeno za 10 miliki, sad vredi navodno oko 400...

 

 

 

400 mi zvuci malo mnogo. Kolko je to ektara?

Link to comment
On 27.5.2023. at 23:25, Lancia said:

 

:thumbdown:

Stop nasilju na ulicama Novog Sada. Nije valjda da podržavate ovaj potez nabildvanih ćelavih tipova? 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

usla mi zena u prodaju i kupovinu stana, pa sad gledamo stanove u izgradnji.

koje su gradjevinske firme za preporuciti i koje za izbegavanje?

rekose nam da je galeks (?) za izbegavanje, a da je bash gradnja dobra firma.

Link to comment

City gradnja, ali se stanovi dosta rano rasprodaju. 

Modena je isto ok (bar bila). 

Meni se sviđa eksterijer Emerald Hil i Dijagonala zgrada, ali nisam bio unutra. 

Link to comment
50 minutes ago, Ros said:

usla mi zena u prodaju i kupovinu stana, pa sad gledamo stanove u izgradnji.

koje su gradjevinske firme za preporuciti i koje za izbegavanje?

rekose nam da je galeks (?) za izbegavanje, a da je bash gradnja dobra firma.

koje su sad cene u novogradnji? 2500 pa navise?

Link to comment
44 minutes ago, Miki_belavista said:

koje su sad cene u novogradnji? 2500 pa navise?

 

moze se nesto naci i za 2300, ali 2500-2600 je neki standard. pitanje je koliko ce to trajati. pokusavam da ubedim zenu da se stan sad proda jer je dobra cena, pa da se saceka da malo padne cena, ali nesto ne uspevam :D

 

  • +1 1
Link to comment
 
moze se nesto naci i za 2300, ali 2500-2600 je neki standard. pitanje je koliko ce to trajati. pokusavam da ubedim zenu da se stan sad proda jer je dobra cena, pa da se saceka da malo padne cena, ali nesto ne uspevam [emoji3]
 

To ako imate gde mozda nije losa ideja.
Samo onda pazi na porez na kapitalnu dobit, ali verovatno taj stan imate duze od propisanog roka...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
54 minutes ago, Frank Pembleton said:


To ako imate gde mozda nije losa ideja.
Samo onda pazi na porez na kapitalnu dobit, ali verovatno taj stan imate duze od propisanog roka...



....shiit has hit the fan.

 

e, taj me porez zanima. stan koji kupujemo ce ici na mene, a ja nisam nikad imao neku nekretninu na sebi. znaci, bice mi prva nekretnina. jel' to znaci da cu dobiti porez nazad? kako to ide? vidim u oglasima da ne stoji kod svih stanovima "povracaj pdv-a".

stan koji prodajemo je preko 20 godina na zenino ime

Link to comment
16 minutes ago, Ros said:

 

e, taj me porez zanima. stan koji kupujemo ce ici na mene, a ja nisam nikad imao neku nekretninu na sebi. znaci, bice mi prva nekretnina. jel' to znaci da cu dobiti porez nazad? kako to ide? vidim u oglasima da ne stoji kod svih stanovima "povracaj pdv-a".

stan koji prodajemo je preko 20 godina na zenino ime

povraćaj poreza ćeš imati na 40kvm + 15 kvm na svakog člana porodice

  • Hvala 1
Link to comment
46 minutes ago, Ros said:

 

e, taj me porez zanima. stan koji kupujemo ce ici na mene, a ja nisam nikad imao neku nekretninu na sebi. znaci, bice mi prva nekretnina. jel' to znaci da cu dobiti porez nazad? kako to ide? vidim u oglasima da ne stoji kod svih stanovima "povracaj pdv-a".

stan koji prodajemo je preko 20 godina na zenino ime

Mislim da je taj povracaj za stan koji "nije bio u prometu" tj. ono sto se kaze "od investitora". Tu valjda i nemas prenos apsolutnih prava.

Takodje vidi ako ukljucis decu u oslobadjanje od poreza da li ce oni moci posle da se prijave za oslobadjanje od poreza....

ali ne slusaj nas nego pitaj pravnike...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...