Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

30 minutes ago, giuseppe said:

Šnajder se seli na proleće dogodine, sa Limana.

Biće mnogo udobniji prostor, al zabačeno...

Mislis da ce zavrsiti do proleca?

 

Prolazim onuda cesto kad idem u BIG, meni deluje jos uvek u poprilicno ranoj fazi...

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
2 hours ago, radisa said:
Quote

No, čitava ova komplikovana bajka, u kojoj su na dobitku i investitori, i država, pa i kupci stanova, ima loše strane i neumitno nesrećan kraj. Loša strana je urbanističko nasilje nad gradom, koje je posebno vidljivo u Novom Sadu, a čiji je cilj maksimalizacija profita i gomilanje što više stambenih jedinica na malom prstoru. Sredstva koje investitori daju za razne gradske takse, a koja bi trebalo da se potom ulažu u razvoj infrastrukture, završavaju ko zna gde. Odnosno, akumuliranje zgrada i zgradurina ne prati odgovarajuća infrastruktura. Novi Sad, kada padne iole veća kiša, pretvori se u kompleks jezera, dunavsko priobalje smrdi na kanalizaciju, a vrlo je verovatno da će uskoro doći i do ozbiljnih problema u vodosnabdevanju.


Ovo je poražavajuća istina, nad Novim Sadom je počinjen urbicid.

 

Quote

U naredne dve godine planirano je da se u Novom Sadu izgradi najmanje milion kvadratnih metara, ili oko 20.000 stambenih jedinica. To će definitivno dovesti do zasićenja, a onda će se, procenjuju eksperti, bajka polako privoditi nesrećnom kraju. Cene će krenuti u rikverc.

Do zasićenja će definitivno doći, ali ne očekujem da će u naredne dve godine cene krenuti u rikverc. Pre će doći do stagnacije cene, jer ako su sve (u tekstu navedene) pretpostavke tačne onda nema razloga da dođe do neke panične prodaje nekretnina,  a poznati investitori (npr. City gradnja) već rade po sistemu 50% pre izgradnje, ostatak po nekoj drugoj dogovorenoj dinamici. Na cenu od tipa 2100 eur po m2 on je već u startu pokrio troškove izgradnje. Verujem da je većina investitora/građevinaca akumuliralo dovoljno profita da mogu dosta duže od 2 godine da izdrže bez spuštanja cena.

 

Quote

Stvari neće na dobro izaći, budite sigurni u to.


Ne znam kome se obraća Nedim, ali ne znam ni odakle smelost za ovakve zaključke. Ovo može samo da raduje one koji su propustili/nemaju da kupe stan, a ne znam koliko znači onima koji su slične analize čitali pre godinu dana, pa sad treba da daju 1000 evra više za kvadrat. Šta ako kvadrat ode još 500 evra gore, pa onda krene stagnacija. Ili za te dve godine ode još 1000 evra. Baš ono smela analiza i zaključak.

Ja sam pre tačno godinu i po dana kupio stan na kredit. U Bloku D na BE se gradila druga lamela. Ako se dobro sećam cena je bila 1600 sa pdv, a sada je u lameli 5 (ako je uopšte ostalo slobodnih stanova u ovom trenutku) cena 2800 sa pdv.

Link to comment

 

Novosadjani, molim za pomoć. 

U subotu bih trebala da idem iz Bg u Bačku Palanku. 

 

Čula sam da su neki radovi na putu NS - BP. 

 

Koju rutu preporučujete? 

 

Unapred hvala. 

Link to comment

Mislim da su ti radovi završeni, a sad rade nešto između Bačkog Petrovca i Rumenke i ta deonica je zatvorena.

To tebe ne zanima jer ćeš ići NS-Veternik-Futog-Begeč-Čelarevo-BP i mislim da bi tu sve trebalo biti ok

  • Hvala 1
Link to comment

Ali ako ćeš ići kroz ns izbegavaj po svaku cenu kretanje oko Sjama...

 

Mame im se najebem za ova zatvranja, sa Stare Detelinare do grada se putuje kao da smo u BG u špicu, radovi prema Partizanskoj, radovi kod Sajma, pa je zagušeno sve do Jaše Tomića, što uslovljava da je i Jaše Tomića zatvoreno... Najbrži put do grada je preko Novog Naselja, otprilike...

 

Serem im se u ton film...

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...