Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

I na stadion su se nameracili, da ga presele da bi stavuli šapu na tu lokaciju.

Izmenice totalno izgled grada, njegove simbole, i pretvoriće ga u siromašniju verziju BNV, ako im se dopusti da rade šta hoće.

Link to comment

da stadion bi mogao da se preseli u Fudbalski Centar Vujadin Boškov tu bi mogao da se napravi novi mnogo lepši i veći stadion :happy: od onog što je planirano projektom rekonstrukcije karađorđa

- spens jeste jedan od simbola ns ali nije samoodrživ, guta pare a lokali su počeli da se prazne još pre 20 godina

- rušenjem istog i izmeštanjem na periferiju bi mnogo izgubili prijatelji sporta jer dvoranu sa tolikim kapacitetom i drugim sadržajima, bazeni, ledena hala itd bi mogli posle samo da sanjaju

- sa druge strane gradski oci bi odahnuli jer ne bi imali problem sa bg huliganima desetak puta godišnje u centru grada

- a onda na tom mestu mogu da niknu neki nemaštoviti projekti poput

 

 

Link to comment

Tačno tako, lako bi se našlo rešenje za funckionisanje Spensa na samoodrživim osnovama, ali ne postoji politička volja za to. Upravo suprotno, Spens se namerno urušava sa ciljem dab i se proglasio rupom bez dna, i na posletku sruši. Sticajem okolnosti  imao sam uvid u nekoliko planova za revitalizaciju Spensa, ali ništa od toga nije ni pokušano. Jeste on izgrađen sedamdesetih i da je energetski neefikasan i sve ostalo, ali daleko od toga da ne postoji rešenje.

Link to comment
46 minutes ago, radisa said:

Nek sele mamu svoju, a ne Stadion...

 

I nek ruše ono sto su sami nspravili...

 

Spens nije samoodrživ jer su napravili da ne bude, skotovi alavi...

 

ali onda će praviti onog frankenštajna što sam okačio na fudbalskoj temi, nema prostora za normalan stadion, sa zapadne strane je uska ulica i stambene zgrade, sa istočne ga ograničava promenada

- spens je počeo da se prazni dok je još sloba bio na vlasti, setite se kada je levis napustio lokal koji su imali na spratu u bočnom hodniku, taj bočni hodnik je bio poluprazan već pre 20 godina, a od izdavanja tih lokala je trebao da se izdržava spens, koliko košta da se u zimskim mesecima greju bazeni, za koga, kupače koji se na prste mogu izbrojati u periodu okt.-maj, dalje ledena hala, ko uopšte prati hokej kod nas, gledaoci su samo članovi uže porodice igrača koji u sebi proklinju sudbu što im je sin opičen pa sada i oni moraju da se smrzavaju, umesto da je trenirao fudbal pa da ga unovče :D

- da bi spens bio samoodrživ velika hala bi morala da se puni jednom nedeljno, a mi nemamo toliko muzičkih zvezda :happy:

- davno su prošla vremena kada je voša igrala protiv sislija a na tribinama se gužvalo 10k ljudi, sve i da opet naprave jak tim bojim se da je publika otišla bespućima interneta

 

- edit dok su lokali u spensu zvrjali prazni svaka šupa u dunavskoj ulici je bila pretvorena u neku prodavnicu...

Edited by gone fishing
Link to comment

broj posetilaca koji ima ledena dvorana taj stadion i svaki novi, lepši & veći koji priželjkuješ, može samo da sanja. verovatno će im argumentu biti da to može da se ruši jer već postoji proverena backup verzija kad instaliraju ono čudo u dunavskom parkiću. kirbaj u deronjama

a lokali u spensu su počeli da se prazne kad su počeli da niču oni skrndelji tipa lupus, pariski magacin itd. bar se meni tako čini. to je bilo orprilike 2002-2003?

Link to comment
19 minutes ago, omiljeni said:

broj posetilaca koji ima ledena dvorana taj stadion i svaki novi, lepši & veći koji priželjkuješ, može samo da sanja. verovatno će im argumentu biti da to može da se ruši jer već postoji proverena backup verzija kad instaliraju ono čudo u dunavskom parkiću. kirbaj u deronjama

a lokali u spensu su počeli da se prazne kad su počeli da niču oni skrndelji tipa lupus, pariski magacin itd. bar se meni tako čini. to je bilo orprilike 2002-2003?

Tako je... A počeli su da se prazne jer je Magcin™, Apolo i Lupus  bio jeftiniji...

 

Na kraju je i Magacin™ i Lupus popao, ali se pojavio Merkator, posle Big i ćao... Čak mislim da ni radnje u centru nisu ono baš profitabilne...

 

Inače, postoji analiza, znam iz prve ruke, koja pokazuje da Spens može biti profitabilan, ali mora da se otpusti gomila partijskog kadra i da se urade neki važni rezovi... Ali to nikom ne odgovara...

 

I pomoglo bi da NS ima ozbiljan košarkaški klub, gde bi publika dolazila... No, u NS poblika ne bi dolazila, sve da svake nedelje igra Lebron... 

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

broj posetilaca koji ima ledena dvorana taj stadion i svaki novi, lepši & veći koji priželjkuješ, može samo da sanja. verovatno će im argumentu biti da to može da se ruši jer već postoji proverena backup verzija kad instaliraju ono čudo u dunavskom parkiću. kirbaj u deronjama

a lokali u spensu su počeli da se prazne kad su počeli da niču oni skrndelji tipa lupus, pariski magacin itd. bar se meni tako čini. to je bilo orprilike 2002-2003?

1989 protivu cigana je bilo 25000 prijatelja fudbala, 1998 protivu verdera 16000, znači da potencijal postoji, još samo da bajati pljune lovu da se napravi tim kadar da se bori za titulu :D ili da se uđe u grupnu fazu le ili lige lepe brene od sledeće sezone, naravno ako se završi sa korolom do tada

- secite me gde sam najtanji ako na meč u grupnoj fazi le ne bi došlo barem 10k prijatelja fudbala :happy:

- sa druge strane vidimo da se finale playoff-a u odbojci 2019 igralo u maloj hali spensa pred 800 ljudi, sećam se finala iz 90-tih kada se vujović herojski borio protiv gerića, bateza &co pred 8k navijača u velikoj hali spensa

- pa vi vidite koliko je u međuvremenu opao interes za te male sportove, u zemlji koja je prvak evrope u tom sportu...

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Nešto sam se zainteresovao oko tog rečnog dela... 

Pa oni će opušteno da proglase vodno zemljište za građevinsko i da cepaju tu... 

Znači pomeranje zareza... 

Tako je. Bila je polemika oko te prenamene zemljišta, digla se dževa u javnosti. Ne znam u kakvom je statusu ta inicijativa trenutno.

U tom delu je predviđen novi most preko Dunava kao nastavak Bulevara Evrope, i sad to zemljište oko trase dobija na vrednosti. Stoga su glavni gradski investitori vrlo zainteresovani da dodju u posed tih parcela i izdejstvuju prenamenu vodnog u građ.zemljište. 

 

 

Link to comment

Koliko sam čuo Galens je stavio šapu na to. 

 

 

4 hours ago, Frank Pembleton said:

Nešto sam se zainteresovao oko tog rečnog dela... 

Pa oni će opušteno da proglase vodno zemljište za građevinsko i da cepaju tu... 

Znači pomeranje zareza... 

Čitao sam neka mišljenja da zbog toga može i poplava da bude. Vode Vojvodine su dale negativno mišljenje, ali ne znam da li će to poštovati. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...