Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Hvala... na nekim mestima sam bio ranije...
 
Neki "dosadni" stranci hoce autenticno nesto, pa kapiram, bolje autenticna tamburica, nego "moderna" srpska muzika [emoji3]
Onda Kucerak ili Sokache
Link to comment

nasao na FB, rec je kuci Ivana Svagera

 

Quote

Kompozitor, Aranžer i multinstrumentalist na duvačkim instumenima, najviše saksofon i klarinet. Dugogoišnji član i urednik Big Benda RTA, a bio je profesor u muzičkoj školi Stanković I generacije Jazz oseka. Sada je penzioner i živi u porodičnoj kući u Perovaradinu. Živi od penzije star je bolestan, nema nacionalnu penziju i nikakve druge prihode. Neko se od lokalnih moćnika nameračio da mu otme imovinu. Naime, dobio je rešenje da mu je kuća bezpravno sazidana i da mora da je sruši o svom trošku ili će to učiniti država pa će morati da plati. Njegova kuća je stara više stotina godina i to opština zanemaruje. Zakazano je 13 decembra rušenje iste.

 

Edited by Pontijak
Link to comment
  • 2 weeks later...

https://www.danas.rs/drustvo/efektiva-jkp-infostan-nastavlja-sa-nezakonitim-ponasanjem-na-stetu-gradjana/
 

Quote

Udruženje potrošača Efektiva upozorava javnost da JKP Infostan tehnologije nastavlja sa višestrukim nezakonitim ponašanjem na štetu građana, koje sada poprima više nego ozbiljne razmere.

 
Quote

U poslednjih par meseci primetno je da Infostanove opomene pred utuženje potpisuje advokat, što ukazuje da će se to dešavati i sa predlozima za izvršenje. Ovakva praksa je nepoštena i štetna po javni interes, s obzirom da Infostan kao javno preduzeće ima sopstvenu pravnu službu koja radi za platu, i nije mu uopšte potrebno da za sastavljanje opomena i predloga za izvršenje plaća advokate – sasvim izvesno na štetu budžeta, tj. od javnog novca od kojeg se Infostan finansira.
 

Ovakva praksa je i veoma štetna po utužene građane, jer će se advokatski troškovi sastavljanja predloga za izvršenje u iznosu od 6.000 dinara svaljivati na njih. Inače, cela ova situacija već je viđena u ponašanju Informatike, javnog komunalnog preduzeća za objedinjenu naplatu iz Novog Sada, koje pomenute advokatske troškove naplaćuje od dužnika u izvršnom postupku.
 

Nepošteno ponašanje Informatike raskrinkao je revizor 2014. godine (dokument je javno dostupan), koji je čak našao da predloge za izvršenje uopšte ne sastavlja advokat nego Informatikina pravna služba, a da Informatika i advokat novac od naplaćenih troškova dele na ravne časti. Imamo nepobitan utisak da ćemo se i u Beogradu suočiti sa ovakvim scenarijem, tim pre što vidimo da advokatske opomene pred utuženje, koje Beograđani ovih dana dobijaju, ne šalje advokat Miloš R. Vučković već sam Infostan, pri čemu u opomeni nema ni advokatskog pečata ni njegove adrese – samo njegov faksimil, zaključuje se u saopštenju Efektive

 

Lopovska država.

Edited by miki.bg
Link to comment

Jel imamo iskustva sa Kafanicom? 

Pored vajn end delija, uslovno kosovska. 

 

Nešto sam se nameračio tamo na diner en muvi. Muvi u areni. 

Ne trebaju mi prepelice i njihovo mleko nego fazon odrezak i vino. Al da mogu da platim ja to. 

Link to comment

^ ja sam čuo da Informatika uplaćuje izvršitelju 4,000 unapred za svaku tužbu koja se prosledi, bez obzira da li se naplati ili ne. Moguće da su povećali iznos....

Ali nisam znao da se i dalje uplaćuje advokatima

 

edit: ovo što je u tekstu navedeno za Informatiku je DRI ustanovila dok su trećesrbijanci harali Informatikom.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
19 minutes ago, Filozof manijak said:

^ ja sam čuo da Informatika uplaćuje izvršitelju 4,000 unapred za svaku tužbu koja se prosledi, bez obzira da li se naplati ili ne. Moguće da su povećali iznos....

Ali nisam znao da se i dalje uplaćuje advokatima

 

edit: ovo što je u tekstu navedeno za Informatiku je DRI ustanovila dok su trećesrbijanci harali Informatikom.

To mora, po zakonu, da bi izvršitelj uopšte uzeo da radi... Caka je u tome što ako proslede zastarelo potraživanje, bacili su pare, na primer...

 

6k za advokate, još uvek ide redovno...

 

Na primer, račun od 3K informatici koji nije plaćen bude 3K(dug)+4K(predujam izvršitelju)+6K(advokat(tm))+1.5K(izvršitelju za uspešno okončanje postupka)+(dodtani troškovi istraživanja ko je lice i gde živi -  ovo najčešće uzima Mup, ali pređe preko računa izvršitelja)+kamata = oko 20K...

 

Pa ti nemoj platiti 3K... I ako pogledaš malo bolje, Advokat™ tu najviše zaradi... Za popunajvanje 1 mustre uzme 6K...

Link to comment

Ovo za advokate nisam znao da i dalje praktikuju. Koji je to lopovluk.

Da li je zakonski moguće da za dug od 3,000din naplate čak 20k? Zar to nije ono, preveliki troškovi u odnosu na osnovni dug?

 

Inače, imao sam jedno utuženje od Informatike svojevremeno, mnogo me boleo džep (i duša) dok sam sve isplatio

Link to comment

Ovo je sve po zakonu, by the book...

 

U stvari, neko moje mišljenje(doduše ja tu ne mogu biti objektivan) je da je preveliku bes usmeren ka izvršiteljima, iako su oni (uglavnom) samo oružije, a zakonodavac i državni poverioci su ti koji određuju cene i duvaju fakturu...

 

Naravno da ima manifetluka, ali ovo što sam gore opisao nije manifetluk... Neke druge stvari su tu mnogo problematičnije... Od toga da država ne može (čuj ne može, njeni službenici učestvuju upritsicima na licitante) da obezbedi poštene licitacije za nekretnine, do toga kako je Čurčić radio, i niko nije smeo ništa, iako su svi znali šta radi...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...