Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

otidji najbolje u ovlasceni servis proizvodjaca, bilo da je kenon ili nikon il stagod, kapiram da to ima u ns.

 

nema u novom sadu. samo u zabacenom glavnom gradu. 

Link to comment

Dunavac je tzv. kod Karla, a mi ipak završismo u Cesli, dobra čorba, odlična riba (kečiga, som, šaran, tolstolobik, debele babuške, svega po malo dosta), pristojne cene...

Link to comment

Dunavac preporučujem, jedan od najboljih ribljih restorana u NS, samo što je uglavnom potrebno rezervisati mesto bar nekoliko dana unapred, ali sad su malo i proštirili prostor pa je malo bolje po tom pitanju, takođe ima i odličan pogled na Sremsku Kamenicu, pa i sa te strane vredi sesti tamo. U Cesli doduše nisam bio godinama, tako da ne mogu baš da uporedim

Link to comment
  • 2 weeks later...

NS-1.jpg

 

 

Građani Novog Sada, oni koji šetaju, uvereni su i čast izuzecima iz cele ove priče, da je trim staza, predviđena za trčanje na Sunčanom keju, posebno u njenoj prvoj dužini od 2.5 km, lekovita.
 

Posebno je, smatraju korisnici Keja, lekovito ako u svojoj šetnji sretnu prijatelje iz osnovne škole, da tada zastanu, uzemlje se i pričvrste na sred staze i odatle pretresu sve dogodovštine iz svih prethodnih decenija kada se nisu videli.

Lekovitost se, smatraju neki Novosađani, posebno izražava i ako šetaju trim stazom sa svojim psima, ili držeći se za ruke, ili u grupi po troje, tako da niko ni ispred, ni iza njih, ne može tako lako da probije taj trenutak kolektivnog lečenja.

Neki stariji Novosađani su svoju obavezu da šetaju unuke shvatili veoma ozbiljno, pa ih vode isključivo trim stazom da uče tuda da voze – rolere ili bicikle. Smatra se da šteta od oderanih kolena i laktova prilikom pada na trim stazi je manja od koristi njene lekovitosti kada točkovi dodiruju hrapavu površinu.

Mnogi smatraju da trim staza leči krivu kičmu, slabinski i vratni deo, a veruje se i da je jako dobra za kukove i kolena. Poneki su se još više približili majčici trim stazici, pa se izuvaju i bosi šetaju celom njenom dužinom, da pojačaju efekat.

 



kej-zimi-702x336.jpg
Link to comment

Jebeš Novi Sad. Sad ja imam neku grupu koju bi valjalo povesti u fini ambijent, deca da se igraju, matori da fino žderu. Eto, ne znam.

Čekaj pa vi ste tamo "izmislili" te salaše po brojevima...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...