Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

pazite komentare koji osuđuju ovaj sraman potez vlasti fb naravno

a ne mogu da osvestim ovo... stvarno ne mogu... Kao u košmaru da sam... Šta se desilo s mojim Novim Sadom? Došli su brđani i poneli svoje brdo sa sobom i nastavili po svome samo ovde... a fini novosađani su se sklonili jer se s budalom ne raspravlja...
dodjosi i ova vlast, kakva savrsena kombinacija za samounistenje!!!
Matori... dođoši su vlast...
Ako ja tebi treba da objašnjavam šta mislim kad kažem 'dođoši' i 'brđani' onda si glup... Da bih mogao da govoriš o bilo čemu moraš da svedeš na iste imenioce ili ti da generalizuješ... Znaš, kad kažem 'lekari su stoka', pa naravno da ne mislim apsolutno svi, ali većina jeste (da li je to 50%+1 ili 99% je drugo pitanje)... i svako ko krene da kenja u tom pravcu - ali nisu svi, nemoj da generalizuješblablabla - je debil kome treba crtati svaku i najmanju glupost u životu i govoru...Al da ti ja definišem da bi nešto i ti naučio iz ovoga - dođoš - onaj koji je došao u novu sredinu i nikad nije prihvatio način življenja te sredine, nego je počeo da indoktrinira svoj... i da, tu se misli na loše oblike ponašanja koji smetaju drugima - pucanje u vis, deranje na sav glas na ulici u 3 ujutru... Ima lep opis - otišao sa sela, ali selo iz njega nikad nije otišlo... Kapiraš?Brđanin - neko ko je sišao s brda, ali brdo s njega nije sišlo... Kontaš?
mislim da ce ta recenica biti sve cesca dok ne skinemo ovu stoku sa vlasti i dok se dodjosi ne vrate odakle su dosli...
.. ali mi smo krivi . cim smo prvog dodjosa zaposlili on je dovukao svoje i napravio lobi .. e sada ti treba mnogo vise snage da to sve rascistis...aj ti idi u sarajevo i zaposli se u njihovu bolnicu ? nema tih para za koje bi oni tebe zaposlili ..
i onda bivša forumašica još odande
a oni koji se osete prozvani, ko ih šiša. ako se osećaju prozvanim to je zato što se još uvek osećaju dođošima, tj. nikad se nisu osetili kao deo Novog Sada. to je osnovna razlika; nikad taj neko ko je došao u NS ne može da ga voli onoliko koliko neko ko je u njemu rođen. a iz tog manjka ljubavi i viška indiferentnosti se dešava šta se dešava.
Edited by Ravanelli
Link to comment

Jedan je onaj sto sam sa njime imao raspravu oko zlih partizana i cetnika pre koju nedelju. Jedan klinac kome sam objasnio preko poruka i jedna bivsa cura moga bivseg debelog drugara. Ostalo 3, 4 ne znam

Link to comment
a oni koji se osete prozvani, ko ih šiša. ako se osećaju prozvanim to je zato što se još uvek osećaju dođošima, tj. nikad se nisu osetili kao deo Novog Sada. to je osnovna razlika; nikad taj neko ko je došao u NS ne može da ga voli onoliko koliko neko ko je u njemu rođen. a iz tog manjka ljubavi i viška indiferentnosti se dešava šta se dešava.
+1
Link to comment
rekla bih da jeste.a to za prijavljivanje stranaca, posebno onih koji ovde rade, savrsena je slika pravosudja u majcici. meni se stalno smenjuju stranci sefovi i svake godine je sve ludje. od prosle godine moraju da podnesu zahtev za obnavljanjem vize mesec dana pre isticanja, ako se zakasni, onda kao tri meseca ne smeju da rade i placa se kazna od oko 500 jurosa, ako udju kao turisti, tj bez vize, moraju u ruku od sedam dana da se prijave da ce da rade, ma ludilo potpuno. mislim da smo bar jedan mesec penzija uplatili u budzet od tih kazni.neki su mi rekli da je to uvedeno zbog masovke kineza, i mogu samo da zamislim koliko njih tek drkaju kad ove moje jebu samo tako.
Kao gastos sa iskustvom UK, ali i Ekvadora, da kazem da je to normalna procedura.Ako je usao kao turista, i radi, to jeste krsenje propisa. To se u principu strogo kaznjava, ako dobro razumem.Ovo za promenu prebivalista u roku od 24 sata je smehotresna olimpijada.
Link to comment

Nije vazno da je radio nego zasto je radio, dok je boravio kao "humanitarac" mogao je raditi koliko hoce da ne kazem sta hoce. Mozda je za ostale clanove tog bratstva koji su evropljani vazila drugacija vizna normativa, prostija verovatno a sad se prebacuje krivica sa jednih na druge jer od "nema problema" stiglo se do "dovidjenja". Humanitarni rad pod okriljem bratstva je finansiran od clanova (iako u proslosti pomalo kontroverzne) religijske zajednice i tu nema u sustini problema dok se deluje no profit. Za otvaranje cafea jos uvek ne mora biti neophodna radna viza ako tu delatnost ne nazoves "biznis"... Neko se tu gadno zeznuo oko papirologije a nije tesko...Jesu open minded, i previse za jednu Srbiju... lici mi ova prica na gej Paradu, uklanja se izvor jer problematicni mogu da eskaliraju situaciju.ovi mladi su mozda i revolucionari u okviru ili okolini te neke sekte i moguce da su zbog manjka donacija pokusali da se autofinansiraju, raskinuvsi sa Familijom (?) ali zaboravivsi vaznu stvar, radnu vizu.Tako ispada da sad ne moze da mu se progleda kroz prste jer misija njihovog drustva nije jasna.

Link to comment

a sto je frka ako je neka grupa religijskih fanatika proterana? meni to dojaja, jabi ih sve u rusiju.doduse, nisam bas upoznat sa minulim radom doticnih, juce sam video vest.

Link to comment

Najiskrenije, mnogo manje bih pizdeo da se u Ns-u ne desavaju pizdarije na svakodnevnom nivou..sa klincima koje niko ne regulise i smiruje, sa visestrukim povratnicima krivicnim delima i naravno, ljudima koji su vecma poznati organima gonjenja ali su nekim slucajem na slobodi. I onda se drve muda na liku od 50 kila. Pod rizikom tuzbe, neka pripadnici novosadske policije i sudstva sisaju kurac, bolje ne zasluju.

Link to comment
Da, da, razumem na šta misle, samo mi formulacija zveči.
Formulacija nije problem, administracija koja prati izdavanje radne dozvole strancima je u većini zemalja prava mala noćna mora, a naročito tamo gde država predstavlja nekakvo mitsko biće koje se meša u sve živo jer postoji sebe radi a ne kako bi svojim stanovnicima olakšala život.Ono što ovde smrdi je to što srpska panduracija, soproštenjem, u tri života ne bi bila sposobna da samostalno poveže sve "nelogičnosti" Wilsonovog boravka i angažovanja u Srbiji. Njima ispred nosa promiču daleko krupnije i očiglednije stvari jer su jednostavno nesposobni da bilo šta povežu u neku logičku celinu, a čak i tamo gde jesu sposobni, živo ih zabole da se cimaju da rade svoj posao - osim ako ne stigne naređenje sa vrha ili neko ne ponudi mito. Najednom, ta i takva policija pokazuje sve svoje sposobnosti i zainteresovanost u jednom potpuno zanemarljivom slučaju, u kojem figuriše potpuno zanemarljiv strani državljanin, i gde se vrte bilo kakve pare. Taj iznenadni napad efikasnosti i profesionalizma ukazuje na to da su imali motiv da se iscimaju, nasuprot akutnom bolu u predelu genitalija koji inače pokazuju za bilo kakav rad u interesu društva. Odnosno, neko ih je iscimao preko svojih veza da proteraju sektaše.
Link to comment
ovi mladi su mozda i revolucionari u okviru ili okolini te neke sekte i moguce da su zbog manjka donacija pokusali da se autofinansiraju, raskinuvsi sa Familijom (?) ali zaboravivsi vaznu stvar, radnu vizu.Tako ispada da sad ne moze da mu se progleda kroz prste jer misija njihovog drustva nije jasna.
Odlicno si to analizirao.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...