Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

aj ne. zamisli jedno solidno sprovođenje odlučne akcije zatvaranja svih kafića koji nemaju sve potrebne dozvole na jedno mesec ili više dana dok se artije ne pribave i opiši mi reakcije naše dece, opozicije, ljudskih pravaša, te vlasnika kafića, folkoteka, restorana i zabavljačkog džet-seta.

Edited by Hella
Link to comment
Novosti prenose izjavu očevica požara i stalnog posetioca kluba da jeu poslednjih nekoliko meseci u "Kontrastu", usred žurki, u više navrata nestajalo struje.Vlasnici, inače moji poznanici, nisu hteli da troše pare na nove instalacije, već su samo pojačavali napajanje. Jedan od menadžera mi je u ponedeljak čak ispričao kako su ljudi iz "Elektrovojvodine", pre dva dana, prilikom istrage, napunili kesu spaljenih osigurača, kazao je Igor Madžgalj za Novosti.Prema njegovim rečima, tada je navodno konstatovano da se, najverovatnije, na svim napajanjima objekta u kojem je "Kontrast" - struja krala.
My link
Link to comment
vidimpa ti si najveca fasistkinja od svih, kako smes da prenosis vest sa fasistickog sajta?
ma preuzela sa fašističke fezbuk strane lubinog fašističkog lica ulice. kapirala, luba je ovde beli medved, prolazi mi provokacija garant. biggrin.gifa izbor topića, jbga - u enesu se zgodilo.(čudo jedno kako u poslednje vreme na ovom forumu i mokra krpa zavarniči očas posla, sunce vam blesavo naelektrisano...)
Link to comment

iako se obicno ne smatra pouzdanim izvorom vesti, kurir prenosi da je protiv vlasnika/zakupaca do sada podneseno 13 prijava, od kojih se deo odnosi na protivpozarnu zastitu.znaci da sumiramo ono sto za sada znamo iz medija, ovaj perfect storm kavaljarsekog odnosa prema bezbednosti sa svih strana:-neodgovarajuce el. instalacije, sa ilegalnim prikljucicma-prskalice kao deo zabave na zatvorenom prostoru-nema izlaza za slucaj opasnosti-aparati za gasenje pozara ne rade / ne znaju da ih upotrebe-duplo vise ljudi nego sto objekat bezbedno moze da primi-vatrogasci pozvani tek posle 15 min od izbijanja pozara.-po svoj prilici nije bilo detektora za pozar (znam da u ovoj prilici nisu bili relevantni, ali u nekoj drugoj jesu), niti prskalica za gasenje.-ko zna sta cemo jos da saznamo kako se bude razvijala...

Link to comment

evo o čemu pričam:

3.600 kafića bez zaštite od požaraIzvor: B92, 24satautorak 3.04.2012 | 09:45 -> 11:36Beograd -- Oko 250 inspektora počinje danas vanrednu kontrolu ugostiteljskih objekata u Srbiji. U Udruženju ugostitelja Beograda kažu da je više od 3.600 objekata rizično.http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=04&dd=03&nav_category=12&nav_id=596869
KAKO SE OSEČATI BEZBEDNO KADA JE VATIKAN PREUZEO DRŽAVU...POLICAJCI RADE SA ŠIPTARIMA...POLITIČARI PRIMAJU NAREĐENJA IZ ZAPADA...SAMO SLUŠAŠ OVOG IGORA I VIDIŠ DA JE ČOVEK MENTALNO RETARDIRAN U ČOVEKA JE UŠAO ĐAVO, ČOVEK JE MAFIJAŠ, NAROKOMAN, ČLAN MASONSKE LOŽE....BOLI NJEGA KURAC ZA SRBIJUSrbijaPravoslavlje 16 hours agoTREBA GA STRELJATI..I NJEGA I POLICAJCE KOJI GA BRANESrbijaPravoslavlje in reply to ghogilee (Show the comment) 16 hours agoODGOVORNI SU ĆANAK, TADIČ I OSTALA POLITIČKA GAMADSrbijaPravoslavlje 17 hours ago
Link to comment

Posto ce ih sasvim sigurno poslati na teren da se vidi da neko gistro nesto radi, cenim da ce ti inspektori imati field day sa dobrovoljnim doprinosima za inspektorski penzioni fond. Samo lica sa posebnim potrebama mogu da pomisle da ce ova akcija imati bilo kakve rezultate, iz jednog vrlo prostog razloga: ti inspektori (svi do jednog) treba da budu otpusteni, uz krivicne prijave protiv onih koji su dopustili da objekti kao sto je taj u Novom Sadu rade i jedan dan, i da se celokupan sistem protivpozarne zastite formira nanovo i sa novim ljudima, a ne da ih posle ovakve tragedije ponovo salju u inspekcije.Odnos prema ovom dogadjaju pokazuje do koje mere ovu drzavu boli kurac, posto, usled poznatih politickih okolnosti, niko iz vlasti nema ni najmanju zebnju za svoju fotelju. Prva reakcija ministra je da bukvalno slaze da je objekat bio pregledan (verovatno je svinja popila koju votku vise ujutru u kabinetu, pa nije razmislio do kraja), a druga da naredi laznu inspekciju objekata, isto kao sto je ranije naredjena lazna inspekcija autobusa. Kombinacija instinkta za zataskavanjem, kurcobolje, ciste zlobe i potpune korumpiranosti. Ekipu jednostavno treba pobiti mitraljezima, to bi bio, tako reci, jedan civilizacijski iskorak.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

he he- juče je u vestima b92 gostovao šev ppz-ejaca za južno-bački okrug ali tog videa nema, no ako si gledao mogao si da vidiš da je inspekcija podnela zahtev nadležnom sudu za zabranu rada kontrasta, jer nisu ispunili zahteve u pogledu ppz.- on je sebe oprao jer mup nema nadležnost za zatvaranje takvih objekata, tu meru treba da donese sud- šteta što nema tog izveštaja, debeli šef se znojio i koprcao skidajući odgovornost sa sebe...

Link to comment
he he- juče je u vestima b92 gostovao šev ppz-ejaca za južno-bački okrug ali tog videa nema, no ako si gledao mogao si da vidiš da je inspekcija podnela zahtev nadležnom sudu za zabranu rada kontrasta, jer nisu ispunili zahteve u pogledu ppz.- on je sebe oprao jer mup nema nadležnost za zatvaranje takvih objekata, tu meru treba da donese sud- šteta što nema tog izveštaja, debeli šef se znojio i koprcao skidajući odgovornost sa sebe...
cek inspekcija nema nadleznost da zatvara opasne objekte nego mora da se ceka sudska presuda? znaci ako ja sada otvorim klub i dozvolim gostima da se igraju let lampama u zakljucanom prostoru bez ventilacije, to cu moci da radim 5-7 godina?pa cemu onda tacno sluzi vanredna inspekcija koji kurac?
Link to comment

pa sa našim sudstvom sve je moguće, svakako da je zakonodavna vlast najviše zasrala kada je ppzejce ostavila bez mogućnosti da donose odluke o zatvaranju...- kako je to debeli šef objasnio, njihov posao je obilazak objekata (škola, kafana, stadiona itd) i utvrđivanja činjeničnog stanja na terenu i izdavanja naloga za otklanjanje nedostataka u nekom vremenskom roku, koji ne može biti kraći od 30 dana niti duži od 180- nakon isteka zadatog roka oni opet obilaze te objekte i ukoliko nedostaci nisu otklonjeni podnose prijavu sudu koji onda donosi odluku o zatvaranju objekta i visini kazni za vlasnike

Link to comment
pa sa našim sudstvom sve je moguće, svakako da je zakonodavna vlast najviše zasrala kada je ppzejce ostavila bez mogućnosti da donose odluke o zatvaranju...- kako je to debeli šef objasnio, njihov posao je obilazak objekata (škola, kafana, stadiona itd) i utvrđivanja činjeničnog stanja na terenu i izdavanja naloga za otklanjanje nedostataka u nekom vremenskom roku, koji ne može biti kraći od 30 dana niti duži od 180- nakon isteka zadatog roka oni opet obilaze te objekte i ukoliko nedostaci nisu otklonjeni podnose prijavu sudu koji onda donosi odluku o zatvaranju objekta i visini kazni za vlasnike
Ovo je potpuno sumanuto reseno. Bio sam potpuno uveren da inspekcija moze da na licu mesta plombira objekte, uz istovremenu prijavu sudu. Sve ostalo je vic.
Link to comment

hehe. zabavan ovaj dabović i njegov Moral, pogotovo kada, sveže otkačen s neke amsterdamske nargile, dodeli sebi čast da definiše nove domete šizofrenije.pre pola godine je zagovarao masovna streljanja voljača devedesetih, a sada bi nikolaidisao dačića zato što je - po kameleonski razrokom dabovićevom "viđenju" - nedovoljno obratio pažnju na njihovu bezbednost. :frust:

Link to comment

ides ti, blago meni, na ignore. mozda je nekome tvoj koncept zabavan, ali mene ovakve price jednostavno zamaraju i mislim, tj. znam, da mozes da pises mnogo pametnije od ovog moronskog hvatanja za necije stilske figure.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...