Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Pomozite stanovnicima Velikog rita! Incijativa za Društveni centar, uz podršku Radija 021, organizuje prikupljanje tople odeće i obuće, ćebadi i jorgana za stanovnike Velikog rita koji su ugroženi talasom velike hladnoće. Donacije se prikupljaju od 7 do 21h u prostorijama Radija 021 u Miletićevoj 45. Sve što građani donesu biće odmah prosleđeno stanovnicima ovog naselja, a akcija će trajati svakodnevno dok za to ima potrebe. Oko 3.000 Roma i Aškalija u Velikom ritu kraj Klise žive u neuslovnim kućama, bez struje, vode i grejanja.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel se zna šta je bio uzrok ?Ove u mojoj zgradi ništa nemoš naterati, sve penzos do penzosa, pre bi oko izvadili nego dinar dali za šta. Kad sam doselio 2001 u stan, ni interfona nije bilo u zgradi, na ljuti zor smo ih pritisli da to urade. Pošto je ravan krov, morali smo platiti radove da se zaštitimo od eventualnog prokišnjavanja ( srećom nije ga bilo ni sad )i sve smo platili mi sa poslednjeg sprata, od sprata niže do prizemlja niko nije hteo dati ni dinara, čak sam čuo argumente tipa ,, što ste uzimali stan na poslednjem spratu, krov nije naša briga ''. Naravno to im nije smetalo da koji mesec kasnije dođu od nas tražiti pare za sređivanje podruma i još nekih stvari, što sam onda ja odbio iz priznajem, čistog inata.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobro možete li vi novosađani da budete malo originalni? Novi Sad se kandiduje za evropsku prestonicu kulture 2020. Po najavama prednosti ispade da je samo NS multietnički i multikulturni grad u državi.

Link to comment

pa ako uzmeš u obzir koliko su druge kulture imale uticaja na formiranje grada/pokrajine kakvi su sada, skroz razumno. realno to je jedino na čega mogu da konkurišu. neće valjda da ciljaju da smo ajnštajnograd

Hvala! Mislim da znam gde, tamo je bio pre neki namestaj, jel?
misim da jeste
Link to comment
Po najavama prednosti ispade da je samo NS multietnički i multikulturni grad u državi.
pa ne, nego je sabac, ili cacak, jagodina, sa 99,9% srba :lol:osim ns tu je i subotica, naravno.
Link to comment

Spremam seriju eseja i propagandnih aktivnosti da pomognem kandidaturu Nova Sada! Letecu kao meci!!It's time for Europe to meet Steva Koprofagov and taste fecal flavored coffee from times of olden!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...