Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Meni je cudna prica jer je Gena uvek drzao fiziku drustvenim smerovima (makar je bilo tako u mojoj generaciji), dok su posle Niderlandke svi ostali dosta zahtevni fizicari. Meni je recimo Malesevicka verovatno najbolji profesor kog sam imao. Mada opet mozda gresim.
Kod Mire sam isao na popravni, iz prostog razloga sto sam za celu godinu triput dosao na cas. Najodvratnija profesorica koju sam upoznao je Marijetca. :puke: A sad ne znam ko je koje godiste, ali secate li se one plavuse koja je predavala odbranu i zastitu, i stalno se oblizivala? :D
Link to comment
Najodvratnija profesorica koju sam upoznao je Marijetca. :puke:
Majin index+1
A sad ne znam ko je koje godiste, ali secate li se one plavuse koja je predavala odbranu i zastitu, i stalno se oblizivala? :D
Uu, ti si matori gari. Edited by Berger
Link to comment
biblijski gari. meni je ona plava anemična nesretnica što je držala biologiju bila neviđen retus
Ja sad pokusavam da se setim da li mi je iko bio bas super lik, i ne pada mi niko na pamet. Volela sam muzicarku, al ona je isto sajko.
Link to comment
jebote, kako si se ovoga setio. ristepak. :Hail:
QUOTE( casopis GASTRO SVET br 3)ЈУНК ФООД VODIČpiše: Alexa GrubešaIndex propalih studenataSasvim očekivano, prilozi cure sa svih strana, musavost i poneka fleka su neizostavne nus pojave i bez salvete u drugoj ruci ne vredi ni počinjati s jelom, ali sve to index sendviču samo daje još veću slast.Beograd je imao sve, drugi glavni gradovi velike Juge su imali ponešto, a Novi Sad je bio centar zaista poprilično Autonomne pokrajine Vojvodine. Kažu da se tada, uprkos omraženom jednopartijskom (pa još socijalističkom) sistemu, i ovde živelo bolje, te da je bilo mnogo manje gadosti po ulicama dok smo krckali kratkotrajne plodove monetarne politike Ante Markovića; mada su te dve epohe u suštini gotovo neuporedive...Elem, kako i priliči prestonici, Beograd je zaista imao sve, pa čak i MC Donalds - slavom ovenčani trenutak zapada na istoku, koji je ubrzo postao nezaobilazni deo svake pristojne ekskurzije za decu iz unutrašnjosti.A Novi Sad?Novi Sad je imao Giovanija - znamenitu robnu kuću u kojoj se po bagatelnim cenama mogla kupiti bofl roba iz Zapadne Evrope, i... autentični index sendvič kod «Maje»... Verovali ili ne, neki Beograđani su i na tome itekako zavideli Novosađanima i nimalo im nije bilo teško da sednu u kola i da se zapute u pravcu NS-a; koliko zbog lepuškastih devojaka, koje su oduvek bile slabe na frajere iz glavnog grada, toliko zbog istinski dobre klope po završetku «lova» na lakoverne curice.Index sendvič je zaista bio i ostao jedan od poslednjih novosadskih specifikuma, pogotovo u vreme kada je i običan svet polako počeo da otkriva da postoji i još nešto osim mrskog parizera i kajzerica! A bilo je potrebno samo malo umešnosti i maštovitosti kako bi se napravio dobar sendvič koji nikada nije bio naročito jeftin, a samim tim i odličan posao jer su klinci godinama ludeli za njim i nisu žalili para kada je index u pitanju. I po čemu je tako poseban? Pa jednostavno, iako nepobitno spada u bogohulnu kategoriju nepodnošljivo brze i, kako kazu, nezdrave hrane, index sendvič je istinski ukusan, sočan i bogato zaliven prilozima.Istini za volju, u sveopštoj poplavi najrazličitijeg junk food-a index je tokom poslednjih godina pomalo izgubio svoj prvobitni značaj na sceni brze hrane i rute u završnici noćnih izlazaka su se vremenom preselile u nekim drugim pravcima. Konkurencija je zaista oštra i danas se stalno pojavljuje nešto novo za čim, ma koliko to obično bilo kratkog daha, očas posla svi polude. Pa ipak, index sendvič je održao svoju reputaciju i definitivno pronašao mesto u istoriji brze hrane, makar ona bila i samo lokalnog karaktera...Za razliku od klasičnog toplog sendviča, koji je unapred pripremljen tako da se pred mušterijom samo stavlja pod vrelu presu, index sendvič se spravlja na licu mesta. Kifla se zasebno zagreva na vreloj plotni, a onda se, kao u vremenima starih dobrih hot-dogova, po izboru premazuje kečapom, majonezom, senfom ili pavlakom (ili pak urnebesnom kombinacijom svega navedenog, odnosno mešavinom samo nekih od ponuđenih komponenti). Na kraju dolazi najbinije: u kiflu se ubacuju zasebno zapečeni komadi šunkarice, izdašno preliveni sirom i preprženim šampinjonima, kao i prilozi poput krastavca, paradajza, zelene salate, luka...Sasvim očekivano, prilozi cure sa svih strana, obilna musavost i poneka fleka su neizostavne nus pojave pa bez salvete u drugoj ruci ne vredi ni počinjati s jelom, ali sve to index sendviču samo daje još veću slast. Doduše, sećam se da s jednim prijateljem mesec dana nisam pričao, nakon što mi je, jedući kao prasac, ostavio neizbrisive masne fleke na presvlakama u autu. Naravno, na kraju smo se pomirili i povremeno ponovo počeli da svraćamo na index, s tim što ga sada jedemo pored kola; za svaki slučaj...
Link to comment

Mi smo imali cool asistente sa faxa za analize, programiranja i te stvari. Jedan od njih je naknadno doziveo potpunu transformaciju i oziveo svoj fetis tj. postao disa velike pravoslavne gimnazije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...