Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

verujem da sud mora sam da napravi spisak ustanova kojima veruje, da ne bi bilo zloupotrebe (kupovanje diplome folklora :D )ako jezici budu za dzabe, moracu sam sebe da uvredim pa da se tuzim.

Link to comment

KONACNO!!! Rocky Horror Picture Show!Ludilo mjuzikla ?Roki horor šou? PREMIJERA U NOVOSADSKOM POZORIšTU/ UJVIDEKI SINHAZURepertoar Novosadskog pozorišta / Ujvideki sinhaza biće obogaćen s novim mjuziklom ?Roki horor šou? Ričarda O? Brajana, u režiji Viktora Nađa, koji će sutra biti izveden pred publikom, kao prva premijera u ovoj sezoni. U pitanju je izvanredan komad, kako je naglasio upravnik ovog pozorišta šandor Laslo na jučerašnjoj konferenciji za novinare, po kojem je svojevremeno snimljen kultni film. Upravo je jedan od glumaca u tom filmu Tim Keri, koji je igrao glavnu ulogu, znajući sticajem okolnosti da se u Novom Sadu postavlja ova predstava, po rečima šandora Lasla, uputio svoju podršku u vidu poruke ?Uživaj i ne koči?. Kod nas se niko nije bavio ovim komadom i sada će prvi put biti viđen i ovde u pozorištu, pomenuo je Viktor Nađ, dok se u svetu igra već 25 godina i na internetu ima svoje obožavaoce. Uz želju da natera publiku da se nakon gledanja zapita da li je tema ovog komada i dalje aktuelna, Viktor Nađ je naveo da to neće biti u dnevnopolitičkom smislu, već u nekom drugom, na šta ukazuje i namera da se predstavi da određeno faustovsko značenje. Glavni lik je transvestit i pre 25 godina je komad na taj način rušio seksualne barijere, kako je napomenuo Nađ, ali u ovoj verziji mi se susrećemo sa Sotonom lično, sa mefistofelovskim likom, odnosno sa Belzebubom, koji nije ni muško ni žensko, već objedinjuje oba principa. U ovoj predstavi Sotona zavodi ljude i po tome je, smatra Nađ, ova priča bliska današnjici, koja je takođe puna parola o slobodi izbora, i pozivima da ljudi budu ono što jesu.Predstava je višeslojna, tako da mogu da je gledaju i oni koji traže određeno filozofsko značenje, ali i oni koji vole muziku i igru, budući da je njen sastavni deo glasna rok muzika. Jedino nije preporučljiva onima koji to ne vole, a maloletnicima ispod 14 godina samo uz pratnju roditelja, kaže Viktor Nađ, napominjući da je predstava u velikoj meri slobodoumna.Uz već pomenuti filozofski deo ove priče, predstava je, dodaje Nađ, rađena i kao parodija na filmove naučne fantastike i stripova. To je ludilo koje traje sat i 25 minuta, istakao je Nađ, i kao takvo je svima ponuđeno da za kratko zaborave na svakidašnjicu, opuste se i uživaju. Ovo je, inače, nastavak saradnje Novosadskog pozorišta/Ujvideki sinhaza sa rediteljem iz Mađarske Viktorom Nađem, koji je ovde dosad režirao mjuzikle ?Starmejkers?, ?Kosa?, ?Čikago? i ?Vrli novi svet?. Zato Nađ ukazuje da su se ovog puta sve okolnosti stekle da ova predstava bude veoma uspešna, jer je napravljena idealna glumačka podela, a vrlo je važno reći i da svi jako dobro pevaju i igraju.U predstavi igraju: Aron Balaž, Ištvan Kereši, Andrea Jankovič, Emina Elor, Andor Kovač Nemeš, Atila Giric, Agota Ferenc, Atila Mađar, Daniel Husta, Melinda Jaškov, Zoltan širmer, Margareta Taboroši, Tamaš Varga, Atila Nemet, Gabor Pongo, Robert Molnar, Laura Tot, Judit Laslo i Izabela Pfau. Muzika je snimljena u budimpeštanskom studiju i izvode je Silvester Jenei, Jožef Margit, Bela Đeneš i Ferenc Sabo. Uz sjajnu muziku i fantastične kostime Kate Horvat iz Mađarske, kao i vrlo neobičnu scenografiju Eve Sendrenji, takođe iz Mađarske, kako je istakao šandor Laslo, publika će imati poseban doživljaj i stoga što će sedeti na sceni i biti zajedno sa glumcima. Simultanog prevoda neće biti, jer je praktično bespotreban, budući da će publika dobiti brošure s propratnim tekstovima u kojima će se upoznati sa sadržajem pesama. Budući da ne postoji jezička barijera, želja je, po rečima Nađa, da s ovom predstavom privuku i interesovanje publike koja ne govori mađarski jezik. Neposredno pre početka predstave, u foajeu pozorišta će biti otvorena izložba lutaka Marlene Ditrih iz Subotice i skica kostima Kate Horvat. N. Pejčić

Link to comment

Samo mi je zao sto DMT nije uspeo da snimi svoju Djoletovu pesmu "Moj stari frend ima RNR bend". Za razliku od Ritma Nereda, Atheista i ostalih koji su ovaj humani projekat odbili iz obesti (sva lova bi isla za Decije selo), DMT nije uspeo da snimi zbog bubnjara kojeg nemaju. Trenutno uvezbavaju jednog novog klinca. Videcemo da li ce mali uspeti da isprati njihovu energiju.

Link to comment

a da nisu odbili (ateisti sigurno a i jos neki...) jer ih boli qrac da ucestvuju u jadnim novosackim ha-ha budalastinama za zabavljanje studentarije? Jako je duhovito i interesantno sve! Treba i sale iz domecih filmova da ubace u pesme kao semplove...

Link to comment

Hehe, al ste negativni. Ajd ja necu komentarisati jer sam za te muzicke zajebancije strucan i vezan taman koliko i za klanje svinja, dakle samo konzumiram krajnji produkt, za razliku od nekih ovde koji se ozbiljno bave sa tim.Anyhow obavestenje za Maistora i ostale alternativne sportiste:Otvorio se poker klub u safarikovoj (200 din minimum, ima dilera, rejk je 10% ruke i ide maksimalno do 200 din), a u meridijanu se moze igrati u periodu petak-nedelja. Sah klub u pasicevoj je ponovo poceo da radi, sa starim, premijum, cenama pica, za preferans klub nista ne znam, a na naselju su dede napravile novi teren za bocanje... i tako.

Edited by Maltese
Link to comment

Kad smo kod boćanja, gde još ima terena?Ja znam za onaj na keju i za onaj u Petrovaradinu kod železničke stanice (sad znam i za novonaseljski teren, hehe). Dajte da ih saberemo ovde, ko zna, možda će nečemu koristiti wink.gif

Link to comment
Kad smo kod boćanja, gde još ima terena?Ja znam za onaj na keju i za onaj u Petrovaradinu kod železničke stanice (sad znam i za novonaseljski teren, hehe). Dajte da ih saberemo ovde, ko zna, možda će nečemu koristiti wink.gif
Mislim da ima jedan i u Limanskom parku, ako se ne varam. Sto s' tice onog na Naselju on vec duze postoji samo ga nisam neko vreme obilazio pa ne znam u kakvom je stanju. Kako cujem, zreo je za medjunarodna takmicenja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...