Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Jebote... Koje budaletine imaju vlast u gradu. Ispišam im se svima u kafu. :rant:
Mislim da je to dezinformacija. Ispostavilo se da hoce da stave takav natpis cisto opisno (kao sto na Karlovackoj gimnaziji pise Braca Andjelic srpskom narodu - ako sam im potrefila prezime), a ne da promene ime.Edit: Umalo da zaboravim. Veceras vece fada u Jazzu! Edited by nestašna ameba
Link to comment

Na skoli vec stoji "Braon Milos Bajic srpskom narodu". Ovo nije do 'opisa' nego vise fazon da se drze tradicije jer je tako nekada pisalo, a sada sto je od tada proslo 200 godina i sto bi to nekome moglo smetati...

Link to comment
Mislim da je to dezinformacija. Ispostavilo se da hoce da stave takav natpis cisto opisno (kao sto na Karlovackoj gimnaziji pise Braca Andjelic srpskom narodu - ako sam im potrefila prezime), a ne da promene ime.
Bilo bi neozbiljno da agencija kao Beta daje takvu dezinformaciju. U vesti piše jasno da je u pitanju predlog Saveta za kulturu Skupštine Novog Sada i do sada nije dat neki zvanični demanti da se neko neslano našalio sa promenom imena gimnazije. Biće da je ovo ipak tačna informacija, posebno jer zvuči uverljivo znajući na kakve sve ideje dolaze razni bolesni umovi. Vidim da su se od poznatih ljudi već potpisali Kori Udovički, Andrija Gerić, Bane Kerac, Ivana Dulić - Marković, Radmila Tomović - Grinvud, Alisa Marić... Ili misliš da je i to nečija šala? Verovatno nisu svi potpisnici bili učenici Jovine gimnazije, ali ljudima je dosta idiotizama u Srbiji i daju podršku peticiji.
Link to comment
10:50 - Direktor Zmaj Jovine gimanzije Radivoje Stojković izjavio je da je rukovodstvo škole i gradski Zavod za zaštitu spomenika kulture doneo odluku da se na oba ulaza škole ispiše "Srpska pravoslavna velika gimnazija u Novom Sadu" i da je to naziv od 1813. godine, ali da će gimnazija zadržati sadašnje ime. On kaže da je to istorijski natpis i da ne vidi zašto bi to nekom danas smetalo kada nije smetalo ni austrijskom caru.Podsetimo, bivši učenici Jovine gimnazije pokrenuli su internet peticiju protiv izmena i ocenjuju da škole nisu mesta na kojima treba isticati religiozna obeležja, pošto su državne institucije. Peticiju je do sada potpisalo preko 1.800 građana, a nalazi se na internet adresi http://www.petitiononline.com/novisad/petition.html.Inače, predloženo je i da se umesto fontane u školskom dvorištu postavi spomen-česma na kojoj bi bili dva mozaika "Hristos kao pastir" i "Sveti Sava blagosilja srpčad". (021)
Link to comment

QUOTE10:50 - Direktor Zmaj Jovine gimanzije Radivoje Stojković izjavio je da je rukovodstvo škole i gradski Zavod za zaštitu spomenika kulture doneo odluku da se na oba ulaza škole ispiše "Srpska pravoslavna velika gimnazija u Novom Sadu" i da je to naziv od 1813. godine, ali da će gimnazija zadržati sadašnje ime. On kaže da je to istorijski natpis i da ne vidi zašto bi to nekom danas smetalo kada nije smetalo ni austrijskom caru.šteta što dotični direktor nije Mađar, onda bi verovatno izjavio nešto kao svojevremeno Bracika Kertes (kad se ja kao Mađar ne bojim Srbije...). <_<

Link to comment
Novi Sad -- U Novom Sadu danas je obeležen 23. oktobar, dan oslobođenja glavnog grada Vojvodine od fašizma.Predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš čestitao je Novosađanima, a gradonačelnica Maja Gojković je povodom praznika položila vence na spomen-groblje i spoemnik novosadskom partizanskom odredu.Kostreš je u saopštenju za javnost naveo da je zajednička obaveza svih Novosađana sećanje na tekovine antifašističke borbe u Vojvodini i suprotstavljanje veličanju ideologije koja je dovela do najvećih zlodela u 20. veku."Siguran sam da građani Novog Sada nisu zaboravili žrtve antifašističke borbe, da su ponosni na antifašističku tradiciju u svom gradu i da će u budućnosti raditi na tome da se spreči svaki vid oživljavanja najcrnje ideje prošloga veka", naveo je Kostreš.
smrt fašizmu, sloboda narodu! :s_p:
Link to comment
Bilo bi neozbiljno da agencija kao Beta daje takvu dezinformaciju. U vesti piše jasno da je u pitanju predlog Saveta za kulturu Skupštine Novog Sada i do sada nije dat neki zvanični demanti da se neko neslano našalio sa promenom imena gimnazije. Biće da je ovo ipak tačna informacija, posebno jer zvuči uverljivo znajući na kakve sve ideje dolaze razni bolesni umovi. Vidim da su se od poznatih ljudi već potpisali Kori Udovički, Andrija Gerić, Bane Kerac, Ivana Dulić - Marković, Radmila Tomović - Grinvud, Alisa Marić... Ili misliš da je i to nečija šala? Verovatno nisu svi potpisnici bili učenici Jovine gimnazije, ali ljudima je dosta idiotizama u Srbiji i daju podršku peticiji.
Radim u medijima i čula sam razgovor novinara s ljudima iz škole (mislim da je bio direktor u pitanju), zato sam rekla da MISLIM da je u pitanju dezinformacija (nisam rekla da TVRDIM). Inače, imajući u vidu ko sve i šta sve piše za Tanjug i kojekakve agencije, novine i sl., ne bih stavljala ruku u vatru ni zbog kojeg od njih.PS Ja sam takođe protiv promene naziva gimnazije jer je neosnovan.Edit: Svirka u Jazzu bila odlična, šteta što je kratko trajala. Edited by nestašna ameba
Link to comment

Evo sta kazu ljudi koji su bili u skoli

evo sad sam se vratio iz gimnazije( i dalje so zove "J.J.Zmaj"), i tamo sam poprichao sa pojedinim profesorima. Profesorica sociologije mi je najbolje opisala stvari, rekavshi da je ta neka komisija dala predlog o promeni IMENA i da ce taj predlog da bi bio usvojen ici na glasanje u skupshitnu grada, gde kako ona kazhe, mala mogucnost da ce tako neshto proci.Sledece shto sam chuo je: treca godina koja se sad vratila s ekskurzije je bila izmedju ostalih mesta i na Krf-u, gde su polozhili venac na grob palim borcima, a na vencu je pisalo "od uchenika i prof. Velike Srpske Pravoslavne Gimnazije U Novom Sadu"..takodje pale su i neke dekoracije(tachnije promene slika/portreta na zidovima) u zbornici.dobra stvar je sto se zna u skoli za peticiju, i sto niko od profesora(njih 90% kolko sam ja video) ne veruje da ce doci do promene imena.Direktor nije imao komentara na nash dolazak.Toliko
Ja sam isprva verovao da su u pitanju samo table, koje jesu pogresne, ali ovaj venac govori da je mozda bilo i razmisljanja o promeni imena.
Link to comment
08:38 - Milivoje Vojnović sa Adica osuđen je na zatvorsku kaznu u trajanju od tri meseca zbog širenja nacionalne mržnje. On je verbalno vređao svog komšiju Ivana Habora psujući mu majku Slovačku i preteći mu da će ga ubiti, a svađa je izbila zbog stolarskog posla.Novosađani Predrag Popović i Petar Pilipović osuđeni su na šest meseci zatvora, uslovno na dve godine, zbog pisanja grafita uperenih protiv mađarske nacionalne manjine. Oni su grafite ispisali pred januarske parlamentarne izbore, u žaru rasprave sa svojim kolegama sa fakulteta.Po izricanju presude, sudija Slavko Berćan je rekao da je sud bio u iskušenju da okrivljenima odredi i dodatnu zaštitnu meru po kojoj bi morali da pohađaju časove mađarskog jezika i posećuju manifestacije koje organizuju nacionalne zajednice u Vojvodini, ali je od te mere odustao zato što još nije sastavljen spisak organizacija uz čiju saradnju bi bile sprovedene takve mere. (021)
ovo je must have, mislim da bi bilo uživanje gledati Davidovića kako sedi u prvom redu i s pažnjom prati festival romske muzike :lol:
Link to comment

bio je pre godinu-dve slucaj u futogu gde je komsinica prvom komsiji godinama pretila smrcu, isto slovak bio. takvim ljudima stvarno treba na silu propisati da nauce nesto, podrzavam "kaznenu meru" ucenja madjarskog. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...