Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

2 hours ago, Блок_64 said:

Извините што овако утрчавам јел то будале стварно хоће да руше СПЕНС.

imaš li kakvu ideju šta bi trebalo raditi sa spensom?

Link to comment

imama ja

 

dovidjente stranacka zaposlena gamad

 

prvo prokisnjavanje, sektor po sektor

 

izolacija takodje

 

grad neka, recimo, samo kreditira gradjevinski deo

 

znam , pocev od mene, volontera koji bi za dz pripremali teren

 

energetski resiti spens je vise od pola posla

 

da rucam, pa izdetaljisem

 

 

 

Link to comment

veliki deo spensa je vrlo hladan (leđit ritejl termin). ja mislim da se ne može ignorisati problem da u tom velikom objektu samo onaj glavni, dugački, krak sa u najbolju ruku prosečnim, "tradicionalnim", radnjama kao što je battery shop (rispekt njima) komercijalno normalno funkcioniše, dok se po profilu lokala u ostalim delovima vidi kakve su cene zakupa i kakav je tu promet

 

renoviranje tu ne pomaže.

Link to comment
29 minutes ago, Krošek said:

veliki deo spensa je vrlo hladan (leđit ritejl termin). ja mislim da se ne može ignorisati problem da u tom velikom objektu samo onaj glavni, dugački, krak sa u najbolju ruku prosečnim, "tradicionalnim", radnjama kao što je battery shop (rispekt njima) komercijalno normalno funkcioniše, dok se po profilu lokala u ostalim delovima vidi kakve su cene zakupa i kakav je tu promet

 

renoviranje tu ne pomaže.

+1

kada su bili izdati svi lokali u onom kraku gde se nalazi bazen, slepom crevu, pre 20g?

Link to comment
56 minutes ago, rođeni said:

ok, slazemo se da se ne slazemo

 

mora se promisliti sveobuhvatno problem sa spensom, i to ne problem u smislu da je problem sto spens postoji nego da je to jedna imovina koja pripada gradjanima i koja nije dobro iskoristena

 

onaj tunel od spensa je odvratan, nekako osećam da se nadisem buđnih spora, guano isparavanja i mišije nanoperuti svaki put kad prođem

Link to comment

i sta cemo onda ostati bez bazena,klizalista,svih sala?

pa zar nije skuplje to sve opet napraviti ?

ili ce naci ,,inevestitora,, i za to,nekog stranca kome ce ici sve pare?

 

 

jbte koliko prodavnica mogu da spakuju u ovaj grad..i nista drugo nema da se radi osim da se seta po trznim centrima i radnjama :puke:

bila slucajno u onom Bigu u utorak popodne kad tamo guzva,prepuno...hej u utorak..kako je tek vikendom ne smem ni da pomislim

Link to comment
25 minutes ago, ivy said:

 

 

 

jbte koliko prodavnica mogu da spakuju u ovaj grad..i nista drugo nema da se radi osim da se seta po trznim centrima i radnjama :puke:

bila slucajno u onom Bigu u utorak popodne kad tamo guzva,prepuno...hej u utorak..kako je tek vikendom ne smem ni da pomislim

'not only is shopping melting into everything, but everything is melting into shopping'

idu ljudi tamo na popodnevnu kafu, setaju decu, uzivaju u izlozima  itd, jeziva mesta koja su danas 'mesta soijalizacije', kad sam u nekom molu osecam se jako neprijatno i namagarceno, ko u nekom eksperimentu pri kontrolisanim uslovima

 

 

Link to comment
31 minutes ago, ivy said:

bila slucajno u onom Bigu u utorak popodne kad tamo guzva,prepuno...hej u utorak..kako je tek vikendom ne smem ni da pomislim

Ja više ne mogu da vidim tržni centar... Bukvlano mi postaje muka...

 

Nego, interesantno je da NS nema više od jednog tržnog centra u funkciji, kako se jedan otvori, predhodni umre...

 

Merkator je ubio Spens...

 

Big je ubio Merkator...

 

Hoće li Promenada ubiti BiG?

 

I interesantno da u centru ni Pariski magacin™, ni Apolo, ni Lupus, ni Bazar nisu trajali... Bazar se još i držao, nakako...

Link to comment
On 7.10.2018. at 20:41, Krošek said:

 

onaj tunel od spensa je odvratan, nekako osećam da se nadisem buđnih spora, guano isparavanja i mišije nanoperuti svaki put kad prođem

 

Ajde ne preteruj.

 

Spens mora ostati, pre svega, zbog sportskih sadržaja i terena. Pre svega se mora rešiti energetski problem i dugovi Toplani

Link to comment

ma znam da izvode decu i provode cele vikende tamo ali meni je to jezivo

u tom bigu sam bila 3x od toga prvi put tada popodne i zgrozila se...kakvo uzivanje u izlozima,meni to samo podigne nivo frustracije sto ne mogu to sebi da priustim a pri tom ni ne zelim nista od toga ali to me tako ozraci..

 

a ako sruse spens tacno cu se ubiti ako ostanemo samo sa onom zimskom bajkom/zaledjenom sumom ili kako se vec zove onaj uzas od klizalista u parku(tamo ladno ima deo klizalista koji je uzbrdo:isuse: plus kad obujes one smrznute,tupe i zardjale klizaljke i krenes po onom ledu i dodjes do tog dela uzbrdo..uuuzaaaassss!!..bila jednom i nikad vise)

 

a ja bas volim klizaliste i bas cesto idemo i uvek je puno(cesto pozelim da ima jos jedno koliko nekad bude guzva) i to je bas lepa stvar da se ode i da se radi,i bude gomila ljudi prvi put i parovi i deca..bas volim da odem i to da vidim...a ako ides dovoljno redovno vidis i koliko ljudi takodje ide redovno :)

plus ima i hokej i ima tih klinaca sto vezbaju kao acro klizanje i izvode razne figure i fore,cak su osvajali i neke medalje po takmicenjima,oni organizuju i ,,grupni ulaz,, nedeljom uvece bude 50-100din jeftinija karta kad udjes sa njima..

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...