Jump to content

Severna Makedonija, sadasnjost, buducnost

Oxford

Recommended Posts

no...opet nista??? odem na 3 dana i mrtvo more???nista o izjavi branka crvenmaga da je dogovor oko imena postignut [al da, ebga, ne more on sad to otkrit oma]? nista o povratku dpa [kahm, kahm] u vladu? nista o temama oko kojih je postignut dogovor???pa b[l]oga mu srbljanovickinog, zar niko da dodje makar da izede napisano?

• 2 weeks later...
  • Replies 5,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• cedo

749

• MancMellow

379

• marv

180

• steins

176

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mozemo da podignemo topic posle Bukuresta, reakcije stranaka danas su "na braniku otadzbine"... ipak sacekajmo Ponedeljak, ako ne vec Petak. MACEDONIA FOREVER!!! :komitasmajli:

Mozemo da podignemo topic posle Bukuresta, reakcije stranaka danas su "na braniku otadzbine"... ipak sacekajmo Ponedeljak, ako ne vec Petak. MACEDONIA FOREVER!!! :komitasmajli:
stas ja reko........ma-ke-do-nia
  • 1 month later...

Da ne smaram sa novim topicima, hteo bih da obavestim forumsku javnost da su danas prevremeni parlamentarni izbori u MKD, koji su vec odneli 1 zrtvu. :ph34r: Kad saznam detalje javicu, mislim da se radi o nekom tetovskom selu, pretpostavljam da je zrtva Albanac, na njega (t.j. na povecu naoruzanu grupu koja je pucala iz 4 putnicka vozila) je pucala policija. Evo i linka gde mozete pratiti izlaznost i incidente po Zap. Makedoniji, kao i u Skopskim opstinama Cair i Aracionovo. edit: Ipak se radi o skopskom selu Aracinovu.

Eдно лице загина, а седум се повредени во престрелка со полицијата во скопско Арачиново, потврдија од МВР. Влезот во Арачиново е блокиран од страна на полицијата, а на само неколку десетици метри блокади поставиле и роднините на загинатиот и на повредените во престрелката.До престрелката дошло, откако полицијата се обидела да ги спречи обидите за полнење на гласачките кутии.Според МВР, полициската патрола, којашто била испратена во селото откако бил добиен повик за интервенција поради инциденти кои го нарушиле изборниот процес, била нападната на влезот на Арачиново од страна на Грушино.Во близина на селското училиште биле пронајдени две возила полни со оружје, а полицијата врши претрес на дел од куќите во кои се смета дека се скриени напаѓачите на полициската патрола.Според жителите на Арачиново, во правец на селата Грушино и Мојанце и од другата страна кон населбата Ченто присутни се единици на специјалните сили на МВР.Има информации за престрелки и во скопски Чаир. Се очекува МВР на закажаниот прес да даде повеќе информации.
Edited by mandingo

čekaj, aj objasni - koliko razumem albanci tamo imaju dve partije koje se ne podnose - jel zbog toga sva ova frka?

čekaj, aj objasni - koliko razumem albanci tamo imaju dve partije koje se ne podnose - jel zbog toga sva ova frka?
Da. Na mestima gde je bilo incidenata zivi veoma malo (Cair, okolina Aracinova) ili uopste nema (tetovska sela Bogovinje, Toplica, Vratnica, Poroj...) Makedonaca. DPA i DUI (2 albanske partije) se razracunavaju medjusobno, kao sto rade na svim izborima, uostalom.
Da. Na mestima gde je bilo incidenata zivi veoma malo (Cair, okolina Aracinova) ili uopste nema (tetovska sela Bogovinje, Toplica, Vratnica, Poroj...) Makedonaca. DPA i DUI (2 albanske partije) se razracunavaju medjusobno, kao sto rade na svim izborima, uostalom.
Al cekaj, zar nema 3 albanske partije?Znam da postoje 3 lidera-Arben Dzaferi, Imer Imeri i trecem ne znam ime.I koja je hardline nacionalisticka a koja je normalna?Mislim, jel postoji neko tipa Pupovca, Ljajica i Destanija?Edit:navijam za Sonce za Evropskata Makedonija, predvodjenu Socijaldemokratskim savezom.:)Edit 2:
:) Edited by uros_s78
Al cekaj, zar nema 3 albanske partije?Znam da postoje 3 lidera-Arben Dzaferi, Imer Imeri i trecem ne znam ime.I koja je hardline nacionalisticka a koja je normalna?Mislim, jel postoji neko tipa Pupovca, Ljajica i Destanija?Edit:navijam za Sonce za Evropskata Makedonija, predvodjenu Socijaldemokratskim savezom.:)Edit 2:
:)
Nisi updateovan , Urose. ;) DPA i DUI su glavne partije Albanaca u MKD, postoji i PDP (koja je jedno bila spojena sa DUI, sada valjda idu samostalno). Obe su hardline nacionalisticke, i dosada se nije pojavila albanska partija koja bi se nazvala normalnom, po kriterijumima koji si postavio. Lideri partija su Menduh Taci (DPA) i Ali Ahmeti (DUI)... Arben Dzaferi je bio lider DPA. Kakvo Sonce, crni Urose, SDSM nema pojma sa socijaldemokratijom. VMRO-DPMNE :D
u tom arachinovu su uvek bili ekstremno hard kor, cak i za siptarske prilike.kad se ne bune protiv drzave kolju se medjusobno.
sta je sa imerom imerijem? znam mu sina spenda dosta dobro. inteligentan i obrazovan covek.
Uh... pa on je valjda bio zam. ministar u zadnjoj SDSM vladi. Jedno vreme je bio lider PDPa, posle toga mislim formirao neku partiju... G.G. Da vidis kako su ljubazni kad odes da kupis... polovan televizor, na primer. Selo (koje ima 15-tak hiljada stanovnika) je puno Albancima iz presevske doline i Kosova, dobar broj ljudi cak i ne zna makedonski.
Nisi updateovan , Urose. ;) DPA i DUI su glavne partije Albanaca u MKD, postoji i PDP (koja je jedno bila spojena sa DUI, sada valjda idu samostalno). Obe su hardline nacionalisticke, i dosada se nije pojavila albanska partija koja bi se nazvala normalnom, po kriterijumima koji si postavio. Lideri partija su Menduh Taci (DPA) i Ali Ahmeti (DUI)... Arben Dzaferi je bio lider DPA.
Hvala.:)
Kakvo Sonce, crni Urose, SDSM nema pojma sa socijaldemokratijom. VMRO-DPMNE :D
Ma nemoj.:DNe mi dirash drugove i drugarice iz Sojuza. <_<Edit: svi moji rodjaci dole su u VMRO-DPMNE.:ph34r: Edited by uros_s78
  • Hamlet Strašni changed the title to Severna Makedonija, sadasnjost, buducnost