Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Pozdrav svima! Nova sam na forumu i ljubitelj sam horor filmova pa cu krenuti od ove teme. Poslednjih nekoliko filmova koji su me sokirali (a moram priznati dd horori postaju sve bolesniji i bolesniji, valjda im je ponestalo ideje) jesu francuski Frontiere, Martyrs i britanski Mum and dead. Grozota! Sve je to krenulo zapravo sa Hostelom, mucenje, secenje, izbadanje i uzivanje u mukama zrtava.
onda ti preporucujesm the saw serijal, koji je, ehm... psiholoski horor i nije tako eksplicitan :) nego, el gledo neko my bloody valentine i petak 13ti, ove nove? vredi li zbog njih usporavati skidanje drugih filmova?
Link to comment
onda ti preporucujesm the saw serijal, koji je, ehm... psiholoski horor i nije tako eksplicitan :) nego, el gledo neko my bloody valentine i petak 13ti, ove nove? vredi li zbog njih usporavati skidanje drugih filmova?
Odgledala ceo saw serijal. valentine i petak 13 cekam da nadjem dobar snimak (ne onaj sa kamere, ne uzivam u takvoj slici i zvuku, presedne mi)
Link to comment
Serijal Saw je vrhunski, po prici i nepredvidivim zavrsecima svakog nastavka
kad bi se zezali :bee:
najbolji horor ove godinetreba leci i spavati sad? dodjavola :D prva polovina odlicno usnimljena tortura za koju sam se pribojavao da li ce dobiti pravi smisao - u drugoj rasplet ko bombona. francuzi rasturaju.
i ne samo ove. pokusavam da se setim kad sam i dal sam gledala ovoliku bolestinu, sa skroz motivisanom koljacinom u prvom delu, potpuno zaokruzenu, da nema mane. iako je zrtva u prvom planu, dobija se i dostatna slika druge strane, koja je obicno ofrlje obradjena, sto je prava retkost & osvezenje, jer me fascinira (ne)postojenje granice ljudske izopacenosti.ovo je zaista (PP)Preporuka, hvala ti sto si je ovde stavio, jer topik koji je willow otvorio nisam ni videla, te bi mi moguce ovaj film i promakao.od otprilike prve trecine filma sam se pitala sta li tek predstoji, ali intenzitet radnje nije dozvolio da previse mozgam, film jednostavno nosi kroz pricu, ne dozvoljavajuci da se od neprestanog uzasa izdahne ljudski.ukratko: film je cista 10!dajte jos nesto francusko u bar pribliznoj izvedbi. ja sam se setila jedino ovog mada je iz sadasnje perspektive skroz decji ^_^ izuzev cecilije (glavni lik) koja je :wub: i zaista efektnog kraja.
Link to comment
Odgledala ceo saw serijal.
hehe, pa tu imas vise hack/ slash gorea nego u hostelu, a i pre se pojavio.
a bas sam se uzelela odlicnog horora, moram iscitati ceo topik pazljivo.
ako vec nisi, skini let the right one in. dopasce ti se sigurno.a jebeni martyrs jos nisam odgledo. prvo ga skinuo bez prevoda, pa sam isti naknadno nasao. al je bio zipovan, a winzip trial mi upravo istekao. pa sam skinuo hakovani winzip, koji je, divim se genijalnosti postavljaca, bio zipovan. i onda sam se iznervirao i poslo sve u pm.
Link to comment
dajte jos nesto francusko u bar pribliznoj izvedbi. ja sam se setila jedino ovog mada je iz sadasnje perspektive skroz decji ^_^ izuzev cecilije (glavni lik) koja je :wub: i zaista efektnog kraja.
Jesi gledala Frontieres? Ako nisi obavezno pogledaj, po meni to je "prva pratilja" Martyrs - u.
Link to comment
dajte jos nesto francusko u bar pribliznoj izvedbi.
ih pa haute tension je carski film.. mogu mu zameriti par plot rupica, al toliko mi bi dobar da bih mu i gore stvari oprostio :) malo stariji OK french horor je recimo Calvaire, a sad se pojavio i dvdrip novog filma istog reditelja, Vinyan, koji je malo manje francuz /zbog jezika i castinga, i ne bas cist zanr, al dovoljno zanimljiv da se da preporuciti..i da, imas taj enterijer koji je okej, mada meni je to najvise simpaticno zbog sajkobitch outahell beatris dal koja u crnoj goth haljini makazama pravi haos :D secam se smesnog cgi-ja u tom filmu u par navrata..
Link to comment
Jesi gledala Frontieres? Ako nisi obavezno pogledaj, po meni to je "prva pratilja" Martyrs - u.
možda ovako nešto: ? l'int?rieurmada su, naravno, Martyrice za sada neprikosnovene.
cekaju na hardu.nadam se da cu uspeti narednih dana da ih pogledam, pa se javljam :)
ih pa haute tension je carski film.. mogu mu zameriti par plot rupica, al toliko mi bi dobar da bih mu i gore stvari oprostio :)
naravno! kada sam ga pre koju godinu (po)gledala, zaista je ostavio utisak, mislim cak da ga jos uvek negde imam, sto je velika retkost za ovaj zanr, vecinom zavrse u djubretu, ako ih uopste pogledam do kraja. htedoh reci da neposredno po gledanju martyrs, iako prvi koji mi je pao na pamet kao kvalitetan i francuski, delovao kao decji ;)
malo stariji OK french horor je recimo Calvaire,
User Comments: Ah Belgium... Home of the weird, the sick and the sexually perverted!
ovo bogami obecava, ukoliko je komentar relevantan! jedva cekamsm1_051.gifu procesu je nabavke, kao i ovaj:
a sad se pojavio i dvdrip novog filma istog reditelja, Vinyan,
i da, imas taj enterijer koji je okej, mada meni je to najvise simpaticno zbog sajkobitch outahell beatris dal koja u crnoj goth haljini makazama pravi haos :D secam se smesnog cgi-ja u tom filmu u par navrata..
joj, kad bi samo znao koliko mi je takav neki prizor poznat i ziv u mislima.... za pocetak imam crnu haljinu & makaze, ali beatris mora da briljira :wub:
Jel gledao neko Zombi big bradera?http://uk.myspace.com/e4deadset2DEAD SET...
ja nisam. zombiji me teraju u dubok san jos od malena, ali poshtujem na neki nacin ^_^
Link to comment

gledo i ja zombi brata, ponesen dobrim kritikama.ipak, krajnji utisak mi je samo OK. ideja je zanimljiva, englezima sigurno jos i primamljivija jer se pojavljuju likovi iz njihovog real life brata. meni brat slabo bitan, a i ti njihovi likovi pa tu nisam imao neki interes..dead set ne nudi ama bas nista novo u zombi konceptu, i kao takav je dobra zabava za helovin, sto je i bila namera. s druge strane vec sam ga potpuno i zaboravio..produkcijski value bese visok, al takodje i skroz moderno odradjen, zombiji besni, kamera se drma u beskraj pa se akcija svodi na dreku i nagadjanje sta se desava. not my cup of tea. kad smo kod zombija, vise volim polako, romerovski satiricno, fulcijevski crvljivo, raspalo, trulo, krejvenovski pagansko, voodoo ritualno :)

Link to comment

Sramim se priznati ali bice da sam ja ili glup (a nisam, sto posto... svasta znam i umem) ili je Martyrs dobrano preduvano sranje. Ja bih sad da budem pametan ali ne mogu da se otmem utisku da mi je neko ukrao 2 sata zivota i ispricao glupu i dosadnu pricu. Vi ste krivi! Kingmakerka da mi da telefon od one njene drugarice koja kaze da je PPP snobovsko mesto gde se svi prave pametni da joj se izjadam...Jebemu... dva sata sam gledao kako Sonja Liht i neki matorci kinje tri cure i to dosadno. Uh, sto sam se iznerviro!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...