Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Naravno da autor postavlja seting i pravila i da je jedino bitno da se on sam tih pravila drzi.Veoma je retko (ja sad ne mogu da se setim ni jednog primera) da zombiji imaju veze sa magijom
Uh, nisi gledo italijanske late80's early 90's psihodelije bez budzeta... Zombi 5, Zombi 6, Noci Terora...Pitanje: Da li neko ima Living Dead At Manchester Morgue. jedini Zombi (klasik) koji nisam gledo a deluje super!Moze na PM, fala...
Link to comment

Oslonicu se na krhko pamcenje, ali u Zombi 2 su zombiji proizvod magije, odnosno ne zna im se uzrok. Jos krhkije je moje uverenje da je vecina tvorevina vezanih za zombije pre Romera imala magijsko uporiste.

Link to comment

Nisu proizvod magije, samo onaj svestenik prica da je sve po vudu verovanju kako zemlja ispljune mrtve kad ljudi to zasluze...Italijani vole malo religije i madjije da dodaju, Fulcijevi zombiji su kletva ili tako nesto (City of the living dead, Beyond, House by the cemetery...)

Link to comment

OK, ali magija se vrlo cesto objasnjava "malo sam bajao, pa utrljao ovu otrovnu biljku u njihovu kozu od koje hemijski krene raspadanje" ili tako nesto.U svakom slucaju, vampiri su daleko logicniji seting za djavola, demona, magiju i slicne stvari od zombija. Mada jeste MP u pravu i ima slucajeva kada se ovo krsi.@lrd - nisam siguran da se pred-romerovsko vreme uopste racuna :)

Link to comment
@lrd - nisam siguran da se pred-romerovsko vreme uopste racuna :)
To samo ako slabo pamtis ili ne pamtis vreme pre kompjutera ili te ne interesuje zanr. :) Ima toga, samo nije bilo popularno kao Night, koji je napravio revoluciju. Sta mislis, otkud Romeru inspiracija? Ili Rokiju Eriksonu? Ili zasto se, npr, White Zombie zove tako?To smo ranije pominjali, motiv nije nov, ali ga je jedan autor kanonizovao u opstoj kulturi, kao sto je Stoker uradio sa vampirima, npr.edit: nepismenos Edited by Lrd
Link to comment
.Kad se u ovo ukljuce zombiji kojima se pomaljaju neke osnove razuma i zakljucivanja (ranije pomenuti Afroamerikanac pumpadzija, npr.) dolazis do toga da linija razgranicenja i nije tako jasna.
imas i u day of the living dead zombija koji je pokazivo znake razuma i trpao trougao u rupu za trougao, a kocku u kvadratnu rupu. eto, ti to ne bi uspeo, ali to i dalje ne dokazuje da su oni generalno inteligentna bica. ili da si ti zombi. i biljke su podlone evoluciji/ poboljsanju, pa opet im ne pripisujemo znakove inteligencije.
Iz svega ovoga sledi da je I am legend zombi samo ono sto se dobije kad se ova teza tera dalje.
ne sledi. da pokusam ovako: koju osobinu ima mutant iz ima legenda, a da se poklapa sa klasicnim zombi osobinama? tacno, nijednu. mozes da ih zoves i alienom ako hoces, isto toliko drzi vodu ko ideja da su zombiji.jedina slicnost je atmosfera filma, gde se glavni junak nalazi zabarikadiran u kuci, a svuda okolo su propast, nistavilo i predatori. kao i pokusaji da se nadje lek.
U svakom slucaju, vampiri su daleko logicniji seting za djavola, demona, magiju i slicne stvari od zombija. Mada jeste MP u pravu i ima slucajeva kada se ovo krsi.
"when there is no more space in hell, the dead will walk the earth" je, recimo, motiv iz rimejka dawn of the deada. ali, to vise sluzi za plasenje neukih, nego sto ista pojasnjava. elem, ako hocemo smislenu diskusiju, moramo ignorisati sve devijacije koje odstupaju od romera. inace dobijamo zombija koji je ziv (serpent & rainbow), govori (...living dead), drustveno je koristan (naucili ih da guraju kolica u shaun of the deadu), zna da se siba (kung fu zombi)... samo sto to onda vise nece biti zombi, nego ninja.
3. jel jaci zombi ili mumija?
to ko da si pito dal je jaci lav ili tigar, a jedni zive u savani, a drugi u dzungli i ne susrecu se. tako isto mumije zive u piramidi, a zombiji u trznim centrima, salasima i gradovima. dakle, pitanje ti je retardirano i inteligentan covek ga ne bi postavio. Edited by Miralem
Link to comment
to ko da si pito dal je jaci lav ili tigar, a jedni zive u savani, a drugi u dzungli i ne susrecu se. tako isto mumije zive u piramidi, a zombiji u trznim centrima, salasima i gradovima. dakle, pitanje ti je retardirano i inteligentan covek ga ne bi postavio.
:unsure: eto ti sad. ako ne znas, reci tako, ne moras da se vredjas.uostalom, kad sam to ja za sebe tvrdio da sam inteligentno bice?edit: jel mozemo frankenstajna smatrati zombijem?mislim da funkcionise po slicnom algoritmu, sem sto slabije jede.bas bi nekako voleo da je i on smatran zombijem. Edited by ToniAdams
Link to comment
:unsure: eto ti sad. ako ne znas, reci tako, ne moras da se vredjas.
ne moram, ali to doprinosi diskusiji. em su rasprave zivlje, em privlace vise posetilaca. a kvantitet proizvodi kvalitet.
edit: jel mozemo frankenstajna smatrati zombijem?mislim da funkcionise po slicnom algoritmu, sem sto slabije jede.bas bi nekako voleo da je i on smatran zombijem.
ne mozemo. ne ujeda i nije je skrpljen od rezervnih delova, dok je zombi original. i oce da se igra sa devojcicama, dok bi im zombi otkinuo glavu.inace, odgledo resident evil degeneration, i uopste nije tako los. missim, nije ni spektkularno dobar, ali je gledljiv za fanove gejma. ostali ne moraju da se trude.
Link to comment
jel jaci zombi ili mumija?
Imam ja jedan predlog... nešto na temu "Freddy vs Jason".... aj svi mi sa ovog topika napravimo film "Zombie vs Vampire: The Mummy Chronicles" i tako svima udovoljimo :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...