Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

gledao sam the lodge zbog riley keough (ko je gledao under the silver lake razume)

 

na papiru je moj tip horora - spor, atmosferičan i nije horor. ali ovo je malo previše sporo, malo previše nelogično, malo previše predvidivo. 

posle vidim da je režirao rediteljski dvojac koji je radio ich sen, ich sen, koji po meni ima slične probleme ali dosta manje izražene. svakako je mnogo bolji film, preskočite the lodge i gledajte to ako niste.

Link to comment
  • 1 month later...

Da prijavim da sam odgledao Hereditary sa samo dve godine zakašnjenja. 

 

Snažno stilizovano sranje užasno plitke priče, nimalo se ne trudi da nas veže za likove a očekuje empatiju. Manjak jump scares je svakako plus, kao i visual trickery sa minijaturnim kućama, dioramama, ili kako se već to zove... ali ne može to da kompenzuje debilanu u poslednjoj trećini gde svako svako nešto naglas objašnjava, bukvalno do poslednje scene ekspoziciono blebeću.

 

The Witch, koji su valjda isti ljudi radili, neuporedivo bolje izvodi taj atmosferično-tenzični™ slow burn build up to hopelesness. 

Link to comment

nije istina!

 

isti čoek ari aster, bog modernog horora, miljenik filmskih stručnjaka poput martija i mene je radio hereditary i midsommar. koji je verovao ili ne još bolji. nego bi rekao magnum opus, ali pošto mu je drugi film polako ćemo s tim...

 

drugi isti čoek, robert eggers, kojeg podjednako volimo i mi pravi stručnjaci i vi forumski hipsteri je radio v vitch i the lighthouse.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

relic

vise nego korektan. atmosfericni slow burner koji vodi ka ubedljivom kresendu. starost i demencija kao demon koji se prenosi s kolena na koleno. 3 protagonistkinje odlicne.

Link to comment

ocenjivanje i poređenje filmova uglavnom izbegavam, ali rekao bih da mi je midsommar definitivno draži i ima mnogo veći ponavljački potencijal (i hereditary mi se takođe vrlo ponavlja ovih dana). mogu sebe da zamislim kako ga vrtim jednog godišnje, ili kad kod navatam nove ljude koji već znaju da imam sranje ukus ili koje mogu da ih izložim da je to jedan vrlo normalan film.


mada da budem iskren, nije meni veštica nešto suviše draga. možda što period pieces generalno nije moja priča. dobar je to film, vrlo dobar, ali the lighthouse je 2 koplja iznad ako već pričamo o eggersu. mogu da kažem i da mi je it follows draži od veštice, mada se iz nekog razloga osećam blasfemično kad to kažem. a nije kao da već ne znamo da sam style over substance. :sleep:

Link to comment
  • 2 weeks later...

the pool

uvek sam raspolozen za kakav dobar animal attack, posebno sa medvedima, ili tajlandskim krokodilima kao u ovom slucaju. jeste malo naivno, ima i nevestih cgi efekata, ali svejedno, solidno zabavan i uzbudljiv uradak.

Link to comment

sputnik

ruski 8. (s)putnik.  relativno standardna alien prica, ali ono sto daje draz je sovjetski setting koji je dobro docaran, kao i odnosi u raznim sovjetskim strukturama™, pa je zato zanimljiviji od nekog alien proseka

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...