Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Ne moze bre zombi da trci bre! Bre! Kod zombija je strasno sto su spori, slabi a stizu i pobedjuju. Zato je to meni omiljeni horor podzanr. SVE je u kurcu a broj (ne)mrtvih samo raste. Walking Dead je odlicno uhvatio bas taj momenat. Junaci su pusteni da lutaju celom USA a opet, nigde nemaju mira. To je super.

Link to comment

nema razloga da bude sporac u prvim danima zombijstva. skelet i misici su mu potpuno ocuvani. a scena sa pocetka rimejka dawn of the dead kad se rastrce po komsiluku i mala sara iz puta za ejvonli jedva izvuce zivu glavu?

Link to comment

Bolj da je sisu pokazala nego sto je okrvavila ruke igrajuci u tom zlocinu protiv celuloidnosti...Ma, nije taj rimejk ni tako los ali nije bilo potrebe lacati se tog posla... A Diary???Diary of the dead je meni isto OK ali nije Zhjuuuuuuu! ko ostali Romerci... vidi se pad svega. Eto sta bude sa Romerom kad ne levicari.

Link to comment

u, pa meni taj rimejk bas pravo drag, nikako bolji od oridjinala, al opet dosta drugojaciji, i na svoj nacin zanimljiv.ona fora sa motornim testerama mi priceless.cuo bas lose stvari o diary, al ga svakako kanim odgledati.a i land mi iskreno malo razocarenje, bas mi dosta losiji od prva 3, narocito od prvog i drugog.

Link to comment
naravno.ali samo prvih nekoliko dana, dok ne pocne da se pravo raspada.simpl ez det.
Ne moze bre zombi da trci bre! Bre! Kod zombija je strasno sto su spori, slabi a stizu i pobedjuju. Zato je to meni omiljeni horor podzanr. SVE je u kurcu a broj (ne)mrtvih samo raste. Walking Dead je odlicno uhvatio bas taj momenat. Junaci su pusteni da lutaju celom USA a opet, nigde nemaju mira. To je super.
I ja volim da se zna sta je sta i volim klasicno, a sad ce ispasti da sam nekakav moderni sto bi zombijima dao puske u ruke i da kao piloti bombarduju ljude. I ja najvise volim kad su oni spori ali dostizni i kad ljude uhvate tako sto ih ima jebeno puno ili tako sto ih zaglave u prostoriju. Ali nemam nista protiv ni da se malo ekperimentise, pa nazovite to mutantima ili kako god hocete...
Link to comment
Naravno da sam cuo, ali to je neozbiljno. Postoji cak i skola koja tvrdi da se vampiri pretvaraju u bilo sta sto pozele. Mislim, sta reci... Ne znam kako bi objasnio takve stvari, ali to ne moze ni naucno (virus), ni religiozno (pogresan egzorcizam, demon u ljudskom telu, dusa prodata djavolu), ni nikako.To je detinjasto gledanje na vampire <_<
retarde (izvini sto ti to kazem, ali zasluzujes, pa ti se, u stvari, i ne izvinjavam, nego samo onako), vampiri su poseban species, koji zivi paralelno uz ljude. ko vukodlaci. takvi su kakvi su, ne treba da postoje virusi il nuklearni otpad da bi im se origin dokazao. verovatno su i oni nastali od majmuna, ali nekih koji su se parili sa sismisima. ili sa vukovima, u slucaju vukodlaka. to ce sve jednog dana nauka dokazati.
Potpuno se slažem sa tezom da se ne mora umreti da bi se postao zombi, što potkrepljuje slučaj moga komšije. Čovek je živ, a zombifikovao se usled višedecenijskog trovanja dnevnikom 2 na RTS-u. Sad mu više ni Sunđer Bob ne može pomoći.
jel bio za tita pre? a? a? eto vidis da je mutant, a ne zombi.
naravno.ali samo prvih nekoliko dana, dok ne pocne da se pravo raspada.simpl ez det.
pazi sad ovog. a sta ti prvo uradis kad umres? ukocis se, naravno (dobro, ne bas odma, prvo se useres, pa malo odlezis). i ti bi sa rigor mortisom trcao naokolo? prvih nekoliko dana?
Link to comment
pazi sad ovog. a sta ti prvo uradis kad umres? ukocis se, naravno (dobro, ne bas odma, prvo se useres, pa malo odlezis). i ti bi sa rigor mortisom trcao naokolo? prvih nekoliko dana?
ovisi.u prvom romerovom, npr, postanu zombiji posle petnajstak mindzi posle ujeda, tj. smrti, znaci nedovoljno za rigor mortis.ti pricas o vec mrtvima koji su postali zombiji, a ja o taze zombijima.
I ja volim da se zna sta je sta i volim klasicno, a sad ce ispasti da sam nekakav moderni sto bi zombijima dao puske u ruke i da kao piloti bombarduju ljude. I ja najvise volim kad su oni spori ali dostizni i kad ljude uhvate tako sto ih ima jebeno puno ili tako sto ih zaglave u prostoriju. Ali nemam nista protiv ni da se malo ekperimentise, pa nazovite to mutantima ili kako god hocete...
i ja sam nesto slicno pricao, samo u malo drugom kontekstu, pa su mi rekli da sam peder.
Link to comment
retarde (izvini sto ti to kazem, ali zasluzujes, pa ti se, u stvari, i ne izvinjavam, nego samo onako), vampiri su poseban species, koji zivi paralelno uz ljude. ko vukodlaci. takvi su kakvi su, ne treba da postoje virusi il nuklearni otpad da bi im se origin dokazao. verovatno su i oni nastali od majmuna, ali nekih koji su se parili sa sismisima. ili sa vukovima, u slucaju vukodlaka. to ce sve jednog dana nauka dokazati.
Cudo je da si uopste u stanju da pises suvisle recenice sa takvim mentalnim sklopom. Poseban spisis? Neandertalci (npr. Java) su poseban spisis, a ne vampiri. Nikada nije bilo nikakve sumnje da vampiri na ovaj ili onaj nacin poticu od ljudi. Ova teza koju ti analno silujes je iz Underworlda po kojoj je prvi vampir imao dva sina, pa je jednog ujeo vuk, a drugog sismis. To je samo po sebi na staklenim nogama, jer je jasno da su vukodlaci podvrsta shapeshiftera (verovatno najcesca) i da sa vampirima nemaju direktne rodjacke veze.Drugim recima - izjednacavas zlocine, a to ti na ovom forumu nece proci!
i ja sam nesto slicno pricao, samo u malo drugom kontekstu, pa su mi rekli da sam peder.
Ma, mogu da nam puse.
Link to comment

Er može neko da se pozove na bilo koji "autoritet" kada napiše da se "zna" šta su vampiri? Malo sam se bavio temom i tu postoji toliki spektar osobina i zakona da jednostavno ne postoji ništa što se zna. U stvatri, većina "zakona" o vampirima potekla je iz "Drakule", a romantični ton vuče na "Karmilu". Pa su onda u mejnstrimu ti motivi malo mutirali i varirali kod Prajsove i Njumena. No, sve je to u Zapadnom tumačenju vampira, što nema veze sa polusvesnim loptama krvi koje se buše iglom i koje maltretiraju samo svoje ukućane, što je slučaj u nekim krajevima Srbije. U svakom slučaju, Zapadni vampiri imaju malo toga zajedničkog sa Istočnim vampirima, koji opšte sa ženama, imaju decu koja znaju gde se kriju ili imaju posebne odnose sa konjima i sl.Teza o vampirima kao o zasebnoj vrsti ne potiče iz Underworlda. Bez preteranog mozganja. Martin je predivni Fevre Dream objavio 1982. i tu su vampiri posebna vrsta, u koju ljudi nikad i nikako ne mogu da se pretvore. Da ne kopam sada po gotskim romanima u potrazi za nečim starijim.A i ovo sa zombijima, i to sam malko proučavao i postoji ogromna razlika izmedju umetničkih zombija i pravih vudu zombija. Ako govorimo o umetničkim, opet je "zakone" postavio Romero u Night, pa se prema njima ostali odnose i razgradjuju ih. U svakom slučaju, u umetnosti je sve dozvoljeno, pa i odnos prema svakom mitu ili motivu, pa čak i njihovo negiranje ("Don't say the Z word!!!!" u Shaun :) )edit: mala dopuna.

Edited by Lrd
Link to comment
:twak: Jes' vala, ne čujem prvi put da sam preozbiljan, a i decenijama ne mogu da skapiram da ljudi ne uzimaju horor kao ozbiljnu stvar. Ništa onda, nastavite. ;)
Ne, ne, horor ja uzimam za ozbiljno, nego ova rasprava je u saljivom tonu.I slazem se s tobom u vecini stvari koje si napisao. Jedino ja nisam rekao da teza o zasebnoj vrsti potice iz Underworld, nego sam ga pomenuo kao prvi put da je objasnjenje "prvi vampir je imao dva sina, jednog ujeo vuk, pa je postao vukodlak, a drugog sismis, pa je postao vampir". Cak nisam siguran da je i to prvi put, jer mi je i tada zvucalo poznato.
Link to comment
I slazem se s tobom u vecini stvari koje si napisao. Jedino ja nisam rekao da teza o zasebnoj vrsti potice iz Underworld, nego sam ga pomenuo kao prvi put da je objasnjenje "prvi vampir je imao dva sina, jednog ujeo vuk, pa je postao vukodlak, a drugog sismis, pa je postao vampir". Cak nisam siguran da je i to prvi put, jer mi je i tada zvucalo poznato.
ne potice iz underworlda (koji sam gledao pijan, pa sve zaboravio), nego sam je izmislio za potrebe pisanja prethodnog posta. to da su braca je filmska glupost, utemeljena u nicemu. ko kad bi se u sledecem alien vs predatoru ispostavilo da su i oni braca.
A i ovo sa zombijima, i to sam malko proučavao i postoji ogromna razlika izmedju umetničkih zombija i pravih vudu zombija.
koja se ogleda u tome da haicanski zombiji i nisu mrtvi. vec su im funkcije svedene na neki neprimetni minimum. al, jebga, uprkos italijanima, oni nisu uspeli da se izbore za status. te ovde svi pricamo o romerovim, umetnickim.
Link to comment

Evo neke moje teorije (ne znači da sam u pravu)...VAMPIR:1) Postaje tako što žIVOG čoveka ugrize postojeći vampir i isisa mu krv toliko da ovaj kad je na ivici života jedino što može da uradi je ili da umre ili da popije krv vampira kako bi i sam postao vampir2) Hrani se krvlju (poželjno je da bude ljudska i topla)3) Može da se kreće i brzo i sporo, kako god želi (može i da leti ?)4) Aktivan je uglavnom noću (danju uglavnom spava)5) Poseduje moć govora, rasuđivanja i inteligentan je6) Osetljiv je na sunčevu svetlost, luk, krst, svetu vodicu itd.7) Najefikasniji načini za ubijanje vampira je kolac u srce ili odstranjivanje glave od tela...ZOMBI:1) Postaje tako što prethodno mora da bude MRTAV i onda (iz nekog razloga) dolazi u život u obliku zombija2) Hrani se ljudskim mozgom3) Kreće se isključivo sporo4) Aktivan je i danju i noću5) Ne poseduje moć govora ni rasuđivanja6) Nije osetljiv na sunčevu svetlost, luk, krst i ostalo međutim moguće mu je (na neki način) odvući pažnju7) Najefikasniji načini za ubijanje zombija je hitac u glavu ili odstranjivanje glave od tela...sve ostalo su (po meni) neki mutanti koji mogu (i ne moraju) da poseduju oblike vampira ili zombija ili vampira i zombija...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...