Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

On 1.2.2019. at 17:19, Jeremija said:

 

Gledao sam pre par meseci i The Void ( https://www.imdb.com/title/tt4255304/ ), koji je, ali se to tek kasnije vidi

  Reveal hidden contents

baziran na Cthulhu mitologiji

 

 

i nije nešto posebno dobar, ali je defiitvno bolji od The Monster, nove veštice iz Blera, i sličnih...

 

omaz trashevima 80-ih, i kao takav ima neki smek, ali nista vise od toga

Link to comment

Overlord - sasvim solidan film, nemam neke velike zamerke

popizdeh jedino za jednu scenu koja niti ima veze sa hororom, niti sa suspension of disbelief, niti gura radnju, jednostavno nepotrebna čak i kao filer

Spoiler

pred kraj filma ameri i nemci imaju manji vatreni obračun u gradu, tipa 3 na 3 ili tako nešto i klinac izleti iz sporedne ulice i nacrta se na sred ulice, na liniju vatre

msm, koji kurac, zašto takva sranja

Sličnu glupost ima i Look away, mislim film lepo vozi, iako je kombinacija više horor motiva, dosta dobro se drži do pred kraj, gde ima ta jedna scena viška

nakon koje se završava solidnjikavo

 

Japanski I am hero, zombi apokalipsa i tako to, poprilično traljav film, ali u odnosu na ove prethodne, ima jaku završnicu

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

mom & dad

fazon najbolja uloga u karijeri nikolasa kejdza, uz mendi dakako.

i naravno opet se horor film koristi da se kroz njega prikazu ti 1 neki komplikovani porodicni odnosi modernog doba, ali to je vec standard novog horora

Edited by Nikodije
Link to comment

Gledao nedavno Unsane ( https://www.imdb.com/title/tt7153766/ )

 

 

Teška kršina od filma, i još lošiji horor. Nije da sam neki Soderbergov fan, ali je prosto neshvatljivo da posle toliko godina iskustva snimi ovako nešto. Pre nego što neko napiše da je film sniman jeftinom kamerom, moje mišljenje je da je u ovom slučaju to potpuno nebitno, najskuplja oprema ne bi izvadila ovaj "uradak".

Edited by Jeremija
Link to comment

Pa i jeste jeftina kamera, valjda sa ajfona, ako se ne varam. Baš mi se nije svideo.

 

 

Gledao sam još jedan film, horor omnibus The House That Dripped Blood ( https://www.imdb.com/title/tt0065854/?ref_=tt_urv ),.

 

Dosta je neujednačenog kvaliteta, prve priče su slabije i pored odličnih glumaca kao što je Peter Cushing. Generalno gledljivo, ali (zahvaljajujući nekim tankim i neinteresantnim delovima) daleko od vrhunskog.

 

Deo za preporuku - "Sweets to the sweet", sasvim solidna, pomalo neuobičajena (za ono vreme) priča, a od Kristofera Lija, pa preko dadilje do ćerke, svi glumci su maestralno odradili posao.

Edited by Jeremija
Link to comment

Sad baš čitam koješta  po netu

vaši postovi me naveli da lunjam po tom svetu.

Jebote, koji je Christopher Lee bio car

Zaista je imao veliki dar.

 

I čitao je  knjige dobre i debele, 

i čitao ih ne na preskok nego cele

pametan i obrazovan bio.

javno Drakula i privatno mio

 

I vešto je, kažu, govorio jezike mnoge.

Sigurno je povremeno probao i lepe droge.

Mis'im, jebote, bio je i Lord Sith i Saruman Beli

Zaslužuje da mu se divi auditorijum celi. 

:kecman:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Skoknuo do placa, pa pošto nema kablovske poneo nešto filmova, da ne bih morao da gledam horore™ sa nacionalnih frekvencija

 

The Clovehitch Killer, meni baš prijao film, mada nisam baš siguran koliko može da spada u horore. Dobar saspens, više kao neki psihološki triler

 

Sauna, finski, stajao mi dugo na hardu, preskakao sam ga misleći da je verovatno dosadnjikav. Jeste sporog ritma, ima razvoj likova (ne tako često u hororima), zanimljiv seting

(neki rusko-finski rat od pre par stotina godina), sve u svemu ok film

 

Musaranas, glumci vade stvar (naročito glavna ženska uloga), jer sam film je pun klišea, predvidiv, ali fino zapakovan

 

Pyewacket, i ovaj mi je bio ok. Šta znam, nemam problem sa ovim, već trendom da teraju horore kao psihološke drame. Lori Holden se još uvek dobro drži

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...