Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Postoje očigledno 2 filma koja se zovu Veronica iz iste godine (2017), jedan španski, drugi meksički, provalio slučajno jer sam skinuo pogrešan titl :rolleyes:

U svakom slučaju ovaj španski, kao radjen na osnovu nekog istinitog dogadjaja je ozbiljna dosadnoća i kliše, pa eto, da se još neko ne zajebe....

 

edit: zaboravih da dodam, i meni je Endless ok, zanimljiva ideja

Edited by Garnirung
Link to comment

Endless je dobar, ali ste trebali gledati prvo resolution. To im je microbudget debi, smešten u isti univerzum kao i ovo. Vrlo zanimljiv film. Preporučujem ga svakako, ali ko planira sad da kreće redosled je dakle - prvo resolution pa onda endless. :)

 

edit - oni = benson & moorhead. Obećavaju momci, pored ova dva su snimili još i cijenjeni spring. Valja ih zapratiti ako ste ljubitelj žanra.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Mislim da su generalno ljudima love/hate fazon. Rade dosta zanimljive i pametne stvari bez ikakvih para (što je kod mene ogroman plus u startu), imaju zanimljive ideje, umeju napraviti vrlo engaging film. Ali mislim da će da se odmaknu od horora čim im neko najzad udeli nekakav budžet, tako da ih više pratim kao generalno filmadžije koje obećavaju.

 

Od isključivo hororaških reditelja ubedljivo najviše obećava mike flanagan, ali on je sad već skoro household ime.

Link to comment
7 hours ago, Garnirung said:

Postoje očigledno 2 filma koja se zovu Veronica iz iste godine (2017), jedan španski, drugi meksički, provalio slučajno jer sam skinuo pogrešan titl :rolleyes:

U svakom slučaju ovaj španski, kao radjen na osnovu nekog istinitog dogadjaja je ozbiljna dosadnoća i kliše, pa eto, da se još neko ne zajebe....

 

edit: zaboravih da dodam, i meni je Endless ok, zanimljiva ideja

 

Heh baš i ja večeras gledao veronicu. Jeste egzorcizam/possession kliše, ali daleko od toga da je zajeb da se gleda. Odlična atmosfera, dobar style, odlična gluma klinaca, dobri skerovi. Pravi horor.

 

A što se tiče pomenutog resolution-a, i njega sam gledao skoro, ali ja tu na kraju nisam ukapirao šta se koji moj dešava i koja to sila progoni protagoniste. Niti sam se potresao što ne kapiram

Edited by Nikodije
Link to comment
On 26.11.2018. at 2:01, Nikodije said:

A što se tiče pomenutog resolution-a, i njega sam gledao skoro, ali ja tu na kraju nisam ukapirao šta se koji moj dešava i koja to sila progoni protagoniste. Niti sam se potresao što ne kapiram

 

 

Pa sad odgledaš endless i sve bude jasno. :)

Ali kapiram da te nije dovoljno privuklo, što je ok. Ja sam gledao oba u 2 dana, super rade posao tako. S tim što mislim da mi je resolution čak ispao i draži. 

 

i +1 na ouija board, impresivan je spisak vazda popularnih horora koje nisam pogledao zbog toga. Za početak ništa što je james wan snimio posle originalnog saw-a, a čovek dominira žanrom već 10-ak godina sa onim insidiousima, conjuringima  i sranjima. :unsure:

Link to comment
5 hours ago, pariah said:

pontypool.jpg.5910b823a5e4dac7c252081c25f627a9.jpg

 

Izuzetan horor. Izuzetno PAMETAN horor.

 

I meni se bas svideo. Gledala sam ga dosta davno tako da sam detalje sada i zaboravila i rekla bih da je kraj malo podbacio, ali se secam kako me je ideja zapleta tj. ideja misterije odusevila. Valjano se uvuces u pricu i krenes sam da razmisljas kako da bi se izvukao. A posle razmislis da film ima i tu neku

Spoiler

~ They Live

komponentu.

 

I kod ovog filma je bitno da covek nista ne zna o njemu, da ne gleda trejlere i cita po netu, jer je bas lepo kako se taj zaplet lagano otvara, tipa dve trecine filma. Ja sam ga tada gledala ga preporuku od prijatelja, bas nista ne znavsi.

Link to comment

Gajim snažnu patološku mržnju prema ovom novom trendu-hajpu oko indi horor filmova. Iskaču kao pečurke posle kiše a ništa pametno nemaju reći.

Na primer- Endless jer vidim da ga je pogledalo dosta ljudi. Okej, mogu da shvatim budzetsko ograničenje ALI jebeno užasan scenario ne mogu. Ako je on dobar može se preći i preko lošeg osvetljenja, loše kamere, osrednja vizuelnost, itd. Tvorci  Endlessa iza sebe imaju i veoma solidan Resolution (2012) ali tvorci Endless-a su postali žrtve sopstvenog hajpa i previše veruju kritikama koje su ih prehvalile. Ovo je već standard za "indi" horror. Dosadniji film ove godine, a bogami i duže nisam gledao (da bi se udubljivao u nešto prvo to nešto treba da me UVUČE, a ovo razbrbljano govno to nije učinilo; dapače. valjda čovek i sam treba da bude posebna vrsta smarača pa da se primi na ovo smaranje.

 

 

Spoiler

 

Zaplet je besmislen već u samoj premisi: suicidalni NLO kult je nekako uspeo da opstane i traje i dalje do dan-danas u nekoj američkoj zabiti, iako se za njih znalo još pre par decenija, pisale novine, bili na televiziji i sve, al’ nema veze, pa šta ako su suicidalni, vlasti ih ne diraju, eto njih i dalje tamo, i čekaju --- NEŠTO. Da se desi. 

I zašto su, posle sveg tog vremena, sektaši poslali VHS kasetu (danas! kad pošten čovek odavno nema ni u šta da je metne i pogleda! pošten čovek nema, ali HIPSTERI imaju!) i ko je naša dva brata (glavne junake) i zašto uopšte zvao NAZAD u sektu? Ne se znaje. Mistifikacija.

 

Film koji su od te solidne, polu-lavkraftovske premise o Nečem Većem i Starijem Od Nas što je tu blizu i samo se čeka da Dođe mogli a namerno nisu snimili znatno je zanimljiviji od ovog koji, svuda oko njega, jesu. A koji traje ko gladna godina na kraju koje – nema ’leba.

Šta, „manje je više“? More marš, majke vam ga lopovske! Dokle više mislite da narodu obećavate bogat obrok a na kraju mu date samo već o’lađenu barenu viršlu? Da je barem pljeskavica, ne bih se bunio. Ali ne, oko ove viršle nasekli su brdo zelene salate, krastavaca i šargarepe, servirali to nakićeno i dali mu francusko ime da pozeri pomisle da je to un specialite de cuisine francaise – pa će naivni konzumenti još i da poveruju kako ovde jedu zdravu i gurmansku hranu. Patka, deco, ali ne pekinška!

Jer, šta se tu DEŠAVA, u kratkim scenama između beskrajnih nezanimljivih naklapanja i brbljanja između raznih likova? Malo jeftinih mađioničarskih trikova, malo nadvlačenja konopca sa nevidljivom silom u mraku (!), malo nevidljivih sila-stvari što mrdaju usred sunčanog dana i ljuljaju žbunje, malo prostor-vremenskih petlji i koječega... i to je manje-više to.

 

http://cultofghoul.blogspot.com/2018/08/the-endless-2017.html

 

 

Link to comment

Apostle odlična prva polovina, dobro građenje, atmosfera, nisam baš oduševljen u kom pravcu je kasnije otišlo, ali svakako je za preporuku, ima sve što treba, posebno za nas koji volimo dobar gore.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...