Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

5/10 mu i ja dao, jos ne razumem svrhu onog eksera, drugu polovinu filma razmisljao samo o tome ko ce da ga nagazi,

koliko puta, i koliko ce da vrisne ... u stvari, 3-4 dana nakon odgledanog filma i dalje razmisljam o tom jebenom ekseru.

Ista ocena iz slicnih razloga i za the domestics - postapokalipticni setup je zanimljiv, ali ceo film samo cekas da se

nekome "spontano" rasprsne glava od niotkud dolazeceg metka ... unervozih se svaki put kad utihne muzika.

 

Najstrasniji horor koji sam gledao ove godine je Unsane. Pocinje jezivo jer deluje kao nesto sto realno moze da se desi

normalnoj osobi. Ali onda drugu cetvrtinu filma pocinjes da se pitas da li je glavni lik uopste bio normalan, to start with ...

Na zalost, svaka sumnja se otklanja na polovini filma (sto je po meni prerano) a zaplet/rasplet krece u skroz drugom

(dosadnom) pravcu ... ipak, samo zbog odlicne prve polovine 7.5/10

Delirium - ima slican zaplet po tome da je mentalno zdravlje glavnog lika upitno, ali ovde se svaka sumnja otklanja

tek u zadnjih par minuta filma (sto je imho na zalost, prekasno - cenim da je idealno vreme negde na nekih 75% filma).

Ne svidja mi se ni rezija sa nepotrebnim fleshbekovima koji insinuiraju da je mozda u pitanju "haunted house" horor, 

koja je na nivou (5/10) prethodnih filmova od istog reditelja (+1, The Last House on the Left) ali samo zbog zanimljivog

scenarija dadoh ovom filmu malo vise ~ 6.5/10 ... bolji izbor reditelja bi ovde izvukao laganu osmicu, ali sta je tu je.

 

Link to comment

uf, meni unsane toliko lose izgleda, kao da je ajfonom slikan (sto zapravo i jeste). i bas mi je zao zbog toga, posto je sasvim solidna ideja po sredi.

ne kapiram soderberga i cemu takav pretencioznan pristup.

kolko se secam, ima i neku rupu negde u scenariju, sad da me ubijes gde, ali sve skupa nije rdjav.

Link to comment

dobar je unsane, ne bih rekao da je bas tako strasan, i relativno je predvidljiv, i slazem se da izgleda jeftino, ali je svakako za preporuku i nepropustanje

Link to comment

Odlican film, snimljen telefonom ... (a ne drma slika kao u Cloverfield-u)

 

steven-soderbergh-uses-an-iphone-to-shoo

 

Sta znam, dzaba sto nove Star Wars-e snimaju kamerama od > $100k, ja to na primer ne mogu da gledam ...

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Luz", premijerno na Berlinaleu, jos jedan horor iz Nemacke, nadam se da ce biti nesto od njega

 

 

Fleeing from the grasp of a possessed woman, a distressed cabdriver begins a confession in a rundown police station that endangers everyone who crosses her path.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...