Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

1 hour ago, Hippie said:

e nechem da gledam rimejkovanu Suspiriju pa makar ceo internet odlepijo na nju :dry:

Reditelj filma Call me by your name  rimejkuje ,čudan izbor može to da ispadne svašta.

Najbolje horore snimaju reditelji kojima to nije uža specijalnost 

A izbor glumica nam kaže da će biti hajpovan do besvesti

 

Da li je taj film išao pod nekim drugim imenom ili je uvek bio Suspirija ,mislim kod nas u bivšoj nam zemlji 

Link to comment
5 hours ago, Hippie said:

svako danas mozh da re-napravi tehnicki bolji film od originala iz 70ih...... ali nije u tome poenta... 

 

Nije ni čudo što nisi ili "nisi" u stanju da prihvatiš vrednost novog Twin Peaksa...

 

@Fakundo Sava

Zapravo, reditelji horora umeju da snime odlične melodrame. A, saradnja Luce Guadagnina i Davida Kajganicha ničim do sada ne obećava da nova verzija ima veće ambicije od prostog parazitiranja na originalu. Očekivani domet je da im se film dovoljno raspadne da se u tom raspadu može pričiniti dovoljno "tragične" neuspelosti, koja će u najboljem slučaju pobuditi po koje uverenje ili "uverenje" da im je malo falilo da zapravo urade dostojan ili čak, što da ne, genijalan rimejk...

Link to comment

kake veze ima [rimejkovana] Suspiria sa trechom sezonom Twin Piksa zaista ne mogu ni da zamislim.... al milijon posto stojim iza toga da je to najvecha TV show prevara u poslednjih par decenija..... 

 

da si makar ubacijo Stranger Things ovdi i kako je doslo do njihovog uspeha... Duffer bracha nisu rimejkovali, vech odneli svu ljubav publike radechi odlican omaz 80ih

Link to comment

Eh, možeš ti da stojiš iza čega hoćeš...

 

Ako ti nisu jasne veze, neću ti ih ja ovde crtati. Naprotiv, radije ću pomisliti da se foliraš da ih ne uočavaš i malo me provociraš da ti ih objašnjavam...

Link to comment

downrange

za sladokusce koji vole da gledaju prosipanje mozgova snajperom. uzbudljiv uradak

 

terrifier

ovo je praaavi horor sa pomahnitalim klovnom, a ne onaj gej penivajz. omaz staaarim slasher filmovima, dovitljivog klanja u izobilju, pa ko voli gorefest bez mnogo cimanja oko radnje, likova  i bez mnogo filozofiranja™, to je to.

Edited by Nikodije
Link to comment

Gledao sam noćas Autopsy of Jane Doe (Cinestar Premiere 2 HD, ako se dobro sećam). Lepa fotografija (pogotovo ko ima OLED ili kvalitetnije VA panele), dobar i film, ali mi je jako teško to okvalifikovati kao horor. Moguće da sam i ja previše oguglao...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Satans Slaves

https://www.imdb.com/title/tt7076834/?ref_=fn_al_tt_1

 

Klasičan azijski horor sa nekoliko scena da se naježiš i scenariom koji je višak.

Majka je bolesna od misteriozne bolesti,živi sa decama i suprugom,počinju svima da se priviđaju utvare ,dusi,čudni zvuci,majka umire,napadi postaju još jači,pojavljuje se 

neki đavolji kult.....tu su naravno ogledala,jedan bunar,opadanje kose,hodanje unatraške ,zombifikovani dusi,popovi egzortisti...sve po propisima  5/10

 

 

Link to comment

Gledao Nasleđeno zlo

 

...i ne znam...Zapravo me užasno nervira kad neki film ima potencijal da bude malo remek delce a završi kao mumble jumble kretenarija ispod prosečne B produkcije.:dry:

Dobar deo filma ( koji je trebao biti kraći sigurno 20-ak minuta) je više nego solidan, creepy, onako napet... nelagodan dok ga gledaš. Colin Stetson je uradio odličan posao za muziku u filmu.Toni Kolet je savršena. Očigledan je uticaj Rozmarine bebe, Isterivača đavola, pa možda i Veštice ali više u nekim idejama, nego u tome da su neki delovi tih filmova kopirani.Lokacija na kojoj je sniman film je potpuno predivna ( nisam gledao al cenim neka Juta ili tako nešto) a i to je urađeno na skroz ok način ( sve super predivan kraj, kuća iz snova a unutra...).

Međutim, sve to pada u vodu užasno odrađenim, zbrzanim... glupavim krajem filma.

Mislim, ovo je must za svakog horor fana i obavezno je gledanje u bioskopu,al ne očekujte previše ipak.

 

Edited by Apollo Creed
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...