Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

šta teško Zombi 2? Pa ima ona scena pred kraj kad beže sa ostrva, a svi zombiji opsedaju onu kuću/ambar. A Day of the Dead je u vojnoj bazi u postapokaliptičnom svetu.
pa u zombiju 2 to i nisu pravi zombiji, nego neki vudu*. ne verujem da je bas ta scena ostavila utisak. zar ne bese ulaz u bazu u nekakvoj kucici? (auh, sad se mislim, mozda sam pomesao sa resident evilom, davno gledao.)*znam da cela prica sa zombijima potice od vudu kulta. ali ipak su romerovi, na neki nacin, postali standard.
Link to comment

Nisam video aneks pitanja da je važno da li su zombiji nastali vudu misticizmom ili zalutalom kometom, pa sam zato ponudio par komata. :) Inače, vizuelno se ne razlikuju mnogo, osim u Night, gde nemaju nikakvu šminku. Nego, ne mogu uopšte da se setim onog serijala iz osamdesetih u kome sve oživljava, uključujući i preparirane životinje, pa u drugom delu ima scena na groblju, kada zombiji opsedaju kapelu. Bemumater...

Link to comment
Ih, ima toga koliko hoćeš. Dan ili noć, grad ili divljina. Probaj sa Zombi 2 (Zombie flesh eaters u UK i USA), Dawn of the Dead, i, naravno, glavni i osnovni Night of the Living Dead, u kome je sva drama o ljudima zarobljenim u kući koju opsedaju zombiji. :) Mada, night je crno-beli i nema šminke.edit: Night ima dva rimejka i oba su u koloru, ako nešto znači.
Hvala svima na predlozima, odgledao sam "Dawn Of The Dead" i nije taj. I onda sam pogledao "Night Of The Living Dead" i ispostavilo se da je to taj film koji sam tražio :D i to ona varijanta iz 1990. godine....... film je super! A sad ću da skinem i "Return Of The Living Dead" prva tri dela pa da ih pogledam..... ako ima još neko neki predlog, slobodno!
Link to comment

drugi dawn of the dead (ima remake iz 2004 i original iz 70ih), land of the dead, diary of the dead, resident evil 1-3 (meni najbolji ovaj najnoviji), im a legend (nisu bas klasicni zombiji al je atmosfera ista), grindhouse, 28 days later, 28 weeks later, cemetery man (dellamorte dellamore)...

Link to comment
sranje + gubljenje vremena = obamrlost od dosade.nikada ne treba cekati da se nesto ipak desi, da postane zanimljivo, jer najcesce nece <_< trebalo je, bar kad je ova vrsta `eksperimentalnih` filmova s ljudima-zamorcima, da se zadrzim na kockis nastavcima.btw. famozni saw, iz jos neotkrivenog razloga, nekako dotera do 5. dela. jeste, uzasno je brutalan i gadan, i nista vise osim toga, ali 5 delova :unsure: ja se zaustavila na trecem.pozdravljam sporadicno pominjanje dead enda ne bi li ga pogledali oni koji jos uvek nisu. medju malobrojnim hororima koje sam sacuvala, 1 klasika :) Edited by Cruella De Ville
Link to comment
sranje + gubljenje vremena = obamrlost od dosade.nikada ne treba cekati da se nesto ipak desi, da postane zanimljivo, jer najcesce nece <_< trebalo je, bar kad je ova vrsta `eksperimentalnih` filmova s ljudima-zamorcima, da se zadrzim na kockis nastavcima.btw. famozni saw, iz jos neotkrivenog razloga, nekako dotera do 5. dela. jeste, uzasno je brutalan i gadan, i nista vise osim toga, ali 5 delova :unsure: ja se zaustavila na trecem.pozdravljam sporadicno pominjanje dead enda ne bi li ga pogledali oni koji jos uvek nisu. medju malobrojnim hororima koje sam sacuvala, 1 klasika :)
Nisam gledao "Breathing Room" ali posle tvog komentara, siguran sam da ga neću ni gledati :) Slažem se da je "Kocka" najbolji od tih filmova sa eksperimentima sa ljudima..... gledao sam "My Little Eye" i "House Of 9" i nijedan me nije tako zainteresovao kao "Kocka"......što se tiče "testere", ja sam pogledao prva 2 dela, za treći nisam imao "stomak" :wacko: ali mi je prvi ipak bolji i ne znam da li su uspeli da naprave bolji film od prvog dela...... sumnjamU poslednje vreme sam malo promenio tip horor filmova pa sad gledam filmove sa Zombijima i moram priznati da je "Night Of The Living Dead (1990)" prijatno (uslovno rečeno) "osveženje" posle svakakvih novijih horora koji i nisu baš nešto.......Ali "Dead End" mi je i dalje na 1. mestu....... :Hail:
Link to comment
U poslednje vreme sam malo promenio tip horor filmova pa sad gledam filmove sa Zombijima i moram priznati da je "Night Of The Living Dead (1990)" prijatno (uslovno rečeno) "osveženje" posle svakakvih novijih horora koji i nisu baš nešto.......Ali "Dead End" mi je i dalje na 1. mestu....... :Hail:
Ah, to je. Ja sam mislio da ti vizuelno trebaju zombiji koji napadaju kuću. Dawn of the Dead, original iz '79. je klasik i obavezno štivo ne samo horora, a inače neki znalci ga proglašavaju najboljim hororom svih vremena. Uz taj, pogledaj sve Romerove Deadove, a tu bih dodao i Zombi 2, Serpent and the Rainbow, Dellamorte Dellamore, kao reprezente podžanra.
Link to comment
pa sad gledam filmove sa Zombijima i moram priznati da je "Night Of The Living Dead (1990)"
Ako juris novije zombije, pogledaj ovaj Dawn of the dead iz 2004. Meni je sve u tom filmu bilo potaman, mada se ja dosta lozim na to, pa je moguce da je do mene :)
Link to comment

q q, kudravi, malo mi fali da te pozovem da gledamo romanticne filmove zajedno :wub: :D niko nece sa mnom horore da gleda :cry: morala sam da posegnem u arhivu, da se kvalitetno oporavim, za laku noc veceras :) edit: pobrkala loncice, trebalo je molderu das` obratim :lol:manje vina, manje vina :s_d:

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Od novijih u zadnje vrijeme pogledao boogey man 2, the hatchet- iako radnja krece tek od pola, bottom feeder, simpatican je 5 horor girls a uzasan mi qucik and dead. Zanimljiv je takodje bone snatcher, posebno zbog pejzaza.Od starijih me zapanjio film P. Dzeksona iz 1992e, braindead. Toliko krvi kad je zurka pocela nisam vidjeo ni u jednom hororu :Hail:

Edited by beeva
Link to comment
Ako juris novije zombije, pogledaj ovaj Dawn of the dead iz 2004. Meni je sve u tom filmu bilo potaman, mada se ja dosta lozim na to, pa je moguce da je do mene :)
Kad sam napisao ovaj post, mislio sam na Land of the Dead iz 2005. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...