Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

On 14.4.2018. at 15:24, FPLS said:

A Quiet Place je super, izuzetno napet sve vreme. Kraj je malo tres, al moze da prodje. 

Film bas za bioskop, hitajte ko voli

 

Ceo film je treš, od početka do kraja. Premisa spektakularno glupa - poastapokaliptični svet u kom su slepi (slepi!) monstrumi istrebili čovečanstvo tako što mnogo dobro čuju pa se tako slepi zatrče i naslepo ujedaju ljude. I shit you not. Monstrumi su ultrazajebani zato što sluhom uspevaju nadomeste glaring nedostatak očinjeg vida :isuse: Otprilike su opasni kao prosečna divlja životinja koja vidi i čuje normalno; čak malo manje, pošto ovim nesrećnicima odvuče pažnju bukvalno svaki usputni zvuk. Taman se spremaju da raskomadaju plen, onda nekom pola kilometra odatle ispadne tanjir i razbije se, a monstrumi odjure u tom pravcu, ne zanima ih više plen. Čudo je već to što nisu izumrli od gladi sa takvim sistemom lova, a oni još uspeli svetom da zavladaju.

 

Film počinje in medias res, tri meseca posla apokalipse, tako da nažalost ne vidimo kako je osam milijardi ljudi uspelo da izgine od monstruoznih gluvonemih slepaca. Verujem da bi bilo hilariozno da su nam to prikazali.

 

A rasplet je još spektakularnije glup:

Spoiler

Monstrumi čuju previše dobro, pa im od mikrofonije eksplodira glava. To otkrije gluva devojčica sasvim slučajno, pošto joj slušni aparat valjda treći put spase život tako što zapišti u prisustvu monstruma. Onda ga trijumfalno gurne uz mikrofon, pištanje se pojača a monstrum pandrkne. Film se završava sa idejom da će majka i ćerka sad da počiste svet od čudovišta na istom, mala naoružana mikrofonijom a matora sačmarom. Pošto su se valjda prve na svetu dosetile da protiv zvučno hipersenzitivnih bića probaju da upotrebe, get this, zvuk.

 

Čovečanstvo realno ne zaslužuje da živi ako može da ga savlada tako tragično hendikepiran protivnik.

 

Još se protagonisti filma debilno ponašaju, svako malo ostavljaju decu bez nadzora da bi onda junački jurišali da ih spasu žrtvujući se. Najboljji detalj: sagradili su soundproof basement gde jedino sme da se priča, valjda u pripremi za porođaj matera familiasa... ali bukvalno svaki put kad je neko sišao u taj podrum, zaboravio je da zatvori vrata! Imaš bunker u kom si jedino bezbedan, onda siđeš u njega, a za tobom opušteno siđe monstrum. I tako tri puta! Tri puta u toku filma su bili cornered u tom svoj zvučno izolovanom utočištu.

Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

  Reveal hidden contents

Monstrumi čuju previše dobro, pa im od mikrofonije eksplodira glava. To otkrije gluva devojčica sasvim slučajno, pošto joj slušni aparat valjda treći put spase život tako što zapišti u prisustvu monstruma. Onda ga trijumfalno gurne uz mikrofon, pištanje se pojača a monstrum pandrkne. Film se završava sa idejom da će majka i ćerka sad da počiste svet od čudovišta na istom, mala naoružana mikrofonijom a matora sačmarom. Pošto su se valjda prve na svetu dosetile da protiv zvučno hipersenzitivnih bića probaju da upotrebe, get this, zvuk.

 

Čovečanstvo realno ne zaslužuje da živi ako može da ga savlada tako tragično hendikepiran protivnik.

 

 

:D

 

weenie dominantno, mada sa malo previse gorcine, ipak je to zajebancija od filma, nista narocito pretenciozno, pa da se mora secirati i raskrinkavati. ali svakako ima boljih aliena™ od ovog, film je neopravdano ishajpovan. ali ima solidnu postapokalipticnu atmosferu, i ajde to sto se desava u tisini vecim delom je kao nesto originalno

Edited by Nikodije
Link to comment
44 minutes ago, Nikodije said:

mada sa malo previse gorcine, ipak je to zajebancija od filma, nista narocito pretenciozno, pa da se mora secirati i raskrinkavati.

 

Ne bih mu ja ništa zamerao da je stvarno zajebancija, ali baš se vidi da su htelii i Mecha Blunt i njen muž/costar/scenarista/režiser da izguraju nekakvu emotivnu porodičnu priču o deci i ljubavi i krivici, o roditeljskoj žrtvi za svoje whiny potomstvo. 

 

Evo ovo je zajebancija na sličnu temu. Emotivno ćutanje i gaženje eksera, to baš IMHO i nije.

Link to comment

Pokusaj guranja emotivnog patosa u tres film samo ga cini tresijim™, ergo zajebancija, mada je moguce da su oni mislili da snimaju jako ozbiljan film sa porukom, iako ga ja ozbiljnim nisam doziveo. Meni je kod horora najbitnija atmosfera, ovde toga ipak ima, stoga prelazna ocena

Link to comment

Hounds of love, wolf creek 2, killing ground,  tri australije za one sa jakim zivcima, koji su spremni da istrpe neprijatnost. Prvi je mracna pedofilska gradska prica, a druga dva nam predstavljaju unutrasnjost australije u punom sjaju i lepoti, sa predivnim kadrovima i fotografijom, uz redneke koljace, dakako.

Edited by Nikodije
Link to comment

absolutno nevezano za one Endless ovo ispod

 

daklem, imaju odlicne postere, imaju odlicne klipove..

 

 

i odlicnu muziku.... i svi ih hvale.......... i ovo dvoje su otprilike super cool

 

al nemaju dobar film!

 

 

 

 

 

a mozda i nije toliko los koliko sam ja toliko vise ocekivala..... sto ipak znaci da i nije tako dobar.. scratch_one-s_head.gif 

 

kako god, bas sam ovo jedva cekala da vidim... i bas nisam odusevljena..... i bas me interesuju utisci od ljudi kojima verujem....

Edited by Hippie
Link to comment

Ne znam kako glumci kao što je Ray Wise ostanu zakucani za nekakve epizodne uloge,soap opera negativce,povremena protagoniste

Šta je na primer Šon Pen bolji od njega 

 

 

giphy.gif

Link to comment
On 29.4.2018. at 12:49, Pečorin said:

znam da otkrivam toplu vodu, ali tek sad pogledah

https://www.imdb.com/title/tt0308152/

 

Ray Wise(Liland Palmer, a i zena ovde mu se zove Lora), noc, put bez kraja, ima i komicnih momenata, good shit :D

 

Jedan od najboljih horor filmova, po mom mišljenju.

 

Triangle isto odličan. Zašto ne prave više takve filmove? :sad:

 

Jel gledao neko nešto valjano u poslednje vreme?

Link to comment

dobar je marrowbone, mada je rasplet skliznuo u klise i vec je takav obrt vidjen mnogo puta, ali ima dobru atmosferu i klinci dobro glume

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...