Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Vidiš, to izgleda interesantno, tj., dovoljno uvrnuto da mi privuče pozornost. Ću pogledat obavezno.Melankoliče, fala, and keep 'em coming (pogotovo ove iz sixties produkcije, može i trash. :) )

Link to comment

Nema na čemu. što se trash- a tiče, to je posebna priča. Možda kad budem imao više vremena da ga bolje upoznam, da napravim neku selekciju a ne da gledam sve i svašta. Na web- u može gomila toga da se nađe i za sada se slabo snalazim u svoj toj ponudi. Neka se malo razvije diskusija i o njemu, bilo bi dobro.Očekujem i tvoje favorite, preporuke... :)

Link to comment

Još jedan film vredan pažnjeHenry - Portrait of a Serial Killer 10gk5fm.jpgIzuzetan prikaz života 1 serijskog ubice. Imamo prilike da ga uporedimo s likom s kojim živi, perverznjakom koji ulazi u svet random ubijanja ali koji biva u tome zaustavljen jer serijski ubica ima svoje principe.Šta god još da kažem još o filmu ispašće da ga prepričavam, što ne želim. Solidna režija, kamera i gluma. Treba ga pogledati, svakako.Dugi nisam gledao mračniji film od ovog.

Edited by melankolic
Link to comment

"Rec" jeste dobar horor ali ovaj po mojoj preporuci, veruj mi, prevazilazi scenario. Inače, radi se o stvarnom serijskom ubici Henry Lee Lucasu. Film je vredan pažnje i zbog toga što počinje scenama već izvršenih ubistava gde se u pozadini čuje Henry- ev glas; ne prisustvujemo trenucima egzekucije, ni tokom filma (sem u 2, 3 slučaja, što je manje bitno), dok s druge strane sve vreme imam utisak kao da sam svedok svih tih ubistava. Kod gledaoca film izaziva zaista jake emocije.p.s. nije mi jasan tvoj stav hippie da nešto što nisi ni gledala na taj način komentarišeš. REC nije loš ali sigurno neće biti da je "domaći zadatak" mnogim kvalitetnim horor filmovima, između ostalih i ovom.

Edited by melankolic
Link to comment

Nisam znao da ima i ovakva tema, inace bih se pridruzio ranije. Ja sam iz klase dinosaursa, pa se secam starih, dobrih filmova. Takodje imam srece da gledam Monster TV tako da gledam horror kada god gledam TV.Moj prvi horror je"Bal vampira" i imao sam svega pet ili sest godina kada sam skino mrak. Tri noci nisam spavao jer sam otvorio pandrinu kutiju. Naravno da nisam rekao roditeljima da sam gledao na kvarno taj film sa njima, inace nebih verovatno gledao i TV uopste. Doduse tada i nije bilo nekog programa!Onda je dosao HELREJSER!!! A posle sam gledao sve ...

post-223-1220982365.jpg

Link to comment
  • 1 month later...

Posle cca 15 godina ponovo pogledala Sveto mesto. Nakanjivala se nedelju dana, te strasno, te uzas, te traume iz detinjstva. I na kraju- nista. Doduse cimnula se 2x ali to nije to. Odraslo se, izgleda. :(Zent oko ponovnog gledanja Leptirice je jos ovek aktuelan, ali pasce i to ovih dana.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kosmos rešio da me kazni jer se još uvek nadam da će neko snimiti film o vukodlacima nalik na Urilikanje.Elem, odgledah Never Cry Werewolf.Neko je na megavideu prokomentarisao: don't expect much and you'll have fun. :lol: Film je toliki krš da sam se na momente glasno smejala:- dolazak Vuleta u komšiluk propraćen je nekom socijalnom maglom karpenterušom, koja više liči na scensko dimljenje na koncertima Generacije5 nego na bilo šta drugo.- lajtmotiv je viševekovna ljubavna priča opasno nalik onoj iz Drakule.- Vukodlak je toliko jadno urađen da liči na Halloween masku, ali zato komunicira putem misli. Na trenutke se ponaša kao medved, na trenutke kao gorila, mada ugl ni na šta ne liči. (Mada, istini za vilju, transformacija nije baš skroz loše uradjena)- Za razliku od ostalih vukodlaka, ovaj voli da od ljudi pravi gulaš. Nije lud da fasuje kojekakve parazite od netretiranog mesa.- Glavna cica ceo film nosi trenerke i široke dukseve, ali kad krene u konačni obračun tu su kožna jaša i ultra kratki topić.- Posle sat i po cike i vriske, vukodlaku se glave dolazi srebrnim escajgom (my pers fav).Eto, pa ko voli da se smeje uz "strašnu" muziku sigurno će mu se svideti ovaj film.

Link to comment

napokon nesto sto razdrmava - EDEN LAKE !novi british flick, moja velika preporuka, u moru "slicnih", i moru novih bezveznih, najzad horor koji zaista ostavlja utisak. na mnogo nivoa. malopre gledao, uh..

Link to comment
napokon nesto sto razdrmava - EDEN LAKE !novi british flick, moja velika preporuka, u moru "slicnih", i moru novih bezveznih, najzad horor koji zaista ostavlja utisak. na mnogo nivoa. malopre gledao, uh..
Čuh pre neki dan za ovaj da je dobar i u planu mi je sad definitivno ovih dana.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...