Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

jeste, to je tačno. znači sad će da bude jeftinijeg heinekena i amstela, ali sa ukusom MB-a <_<a amstel je heinekenov brend, jašta.

Edited by Biohemija
Link to comment
...od popularnih lagera, definitivno sam prelomio...amstel mi najvise prija...poslednjih par meseci sam posebno gustirao sve sto je bilo da se kupi, izaberem raznovrsno po dve flase ili bebice u rodicu i gustiram uz tekmu...amstel definitivno, mada mi se dopada i grols, ali za tu razliku u ceni ipak amstel......od ovih sto nema na svakom cosku, izdvajaju se dva laureata, ceski pilzner i nemacki paulaner, mutni...dve vrste piva ciji se ukus ne zaboravlja... :wub: tuborg i sve slicno sto podseca na slonovu mokracu ne podnosim...negazirani lager je gori od ugrejanog piva...
jel paulaner weizenbier ili nesto na tu temu? ako jeste javi gde se kupuje u bg ili nesto drugo od slicne fele (franziskaner...)?kod kineza u samiski u bloku 70 video tsingtao po 90 kinti, ko sprema kinesku veceru i hoce da bude autentican do kraja Edited by gazza1
Link to comment
jel paulaner weizenbier ili nesto na tu temu? ako jeste javi gde se kupuje u bg ili nesto drugo od slicne fele (franziskaner...)?
ja sam videla proslog leta u jednom od novobeogradskih hiper-super-mega-marketa l?wenbr?u hefeweizen. mislim da je bio onaj prekoputa moc-a u omladinskih brigada, ali nisam bas 100% sigurna. ja nadjoh u americi pokusaj zamene za weizen. u kafanama u kojima ne drze evropska piva obicno imaju 'blue moon', jako pitka varijanta psenicnog piva sa kvascem (obavezno reci konobaru da ti ne stavi pomorandzu u pivo). nije bas kao pravi weizen, ali je prijatno. u kafanama u kojima imaju weizen u flasama, konobari ne umeju da ga sipaju, pa kvasac ostane na dnu flase, a nece da ti daju casu i flasu angry.gif
Link to comment
kako god, laško ću da pijem pre bilo kojeg licenciranog uključujući i grčki heineken i mađarski stella artois (ili gde se već proizvode)
Uglavnom tako. Ovde je počela velika kampanja pre izvesnog vremena, prodaje se po prodavnicama Heineken punjeni u Poljskoj i Carlsberg (nisam video da li je licenca ili uvoz) po ceni od 19CZK za flašu, niko to ne pogleda. Pored toga stoji u regalu Plzeň za 24CZK, ne stižu da dopune regal. Ovde takva piva ne mogu da prodju. Heineken je nedavno kupio veliku češku pivaru Krušovice (pre toga je bila u vlasništvu Binding-Brauerei), ali ostavlja tradicionalne vrste krušovickog piva u proizvodnji.
Link to comment
  • 1 month later...
img0025bg9.jpgimg0025bg9.923785623b.jpgDanas pio Paulaner posle sto godina. Mislio sam da ga kod nas nema nigde, a našao ga sasvim slučajno u nekoj radnji na početku Hilandarske sa leve strane posle Maxija na ćošku. Oba su odlična, a ima i crno. Ako neko zna nek napiše gde ima Pilsner Urquell u Beogradu da se kupi.
Link to comment
Ne mogu da verujem da nemaš na spisku austrijskih piva Gut, Besser, G?sser.
gut i besser nisam probao :whistle: .gosser pio ranije pa nije bio u konkurenciji. Edited by Kabeza
Link to comment
...ja nadjoh u americi pokusaj zamene za weizen. u kafanama u kojima ne drze evropska piva obicno imaju 'blue moon', jako pitka varijanta psenicnog piva sa kvascem (obavezno reci konobaru da ti ne stavi pomorandzu u pivo). nije bas kao pravi weizen, ali je prijatno. u kafanama u kojima imaju weizen u flasama, konobari ne umeju da ga sipaju, pa kvasac ostane na dnu flase, a nece da ti daju casu i flasu angry.gif
Hoagarden, veoma slično Blue Moon-u, isto pšenično, nije mi smetalo sa pomorandžom, delovalo je baš osvežavajuće letnje. Jeste mi na prvi guc delovalo neobično.edit: ili Hoegaarden Edited by C žeton
Link to comment

Yuengling Traditional Lager, ok.

Yuengling Traditional Lager is an iconic American lager famous for its rich amber color and medium-bodied flavor. ...In fact, it's so widely known and unique in its class, in some areas you can ask for it simply by the name "Lager."
Link to comment

A la Blue Moon: Samuel Adams, Summer Ale.

Bright and citrusy, brewed with mysterious grains of paradise.Samuel Adams? Summer Ale is an American wheat ale. This summer seasonal uses malted wheat as well as lemon zest and grains of paradise, a rare pepper from Africa first used as a brewing spice in the 13th Century to create a crisp and spicy flavor and body. The ale fermentation imparts a background tropical fruit note reminiscent of mangos and peaches. All of these come together to create a quenching, clean finishing beer perfect for those warm Summer days.
Mada ipak sam češće trošio Samuel Adams Boston Lager, ređe Boston Ale. Edited by C žeton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...