Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

procitah jednu zanimljivost u Danas-ovom dodatku o ekonimiji, pa se kaze da je pivo u Japanu poskupelo posle 18 godina i to, navodi se razlog, zbog vishih cena sirovine(uvozni slad i ambalaza alu.konzerve i kartonske kutije)...btw cena Asashi-ja od 0.35 je 1.28 Evra...inace ne racuna se povecanje cena koje su se deshavale zbog povecanja poreza na alkohol, dakle samo ono povecanje na koje uticu proizvodjaci...

Link to comment
  • 2 weeks later...

ORVALorval.gifrekoh vec, ovo pivo zasluzuje da bude opet pomenuto ali ovog puta u svojoj grupi - trapist pivaOrval spada u grupu Bi?res trappistes koja su pod striktnom kontrolom i zasticena strogim zakonskim regulativama. atp.jpgpostoji samo 6 belgijskih piva koji ispunjavaju uslove da udju u tu prestiznu grupu: Chimay, Orval, Rochefort, Westmalle, Westvleteren et Achel. Ni jedno drugo pivo nema pravo da bude nazvano trapist pivom iako ima slucajeva da se neka piva nazivaju tako, kao sto je slucaj sa pivom Leffe iako je to manastirsko pivo kojih ima znatno vise nego trapist piva. Trapist piva su generalno sa vecim procentom alkohola nego sto je uobicajeno od 6 do 12?, mogu biti svetla ili tamna, krajnji stupanj fermentacije se zavrsava u samoj flasi. Ukus im je blago slatkast do gorak sa blagim karamel primesama. Na svetu postoji tek negde oko dvadestek piva koji ulaze u ovu grupu.Listajuci strucnu literaturu o pivima i vinima nadjoh i ovu kartu:carte_climat_grand.jpg

Edited by msmodesty
Link to comment

Moram da izrazim tugu za počivšim pećkim pivom. Sećam se da smo se na velikom odmoru u školi sladili tim rajskim napitkom, bejaše to jesen/zima 98-99; poslednja kada je to pivo stizalo do nas. Pre godinu dana probah birra peja. Nije isto.Od stranih, probah solidan broj raznih. najmanje su mi jasni nemci i slovenci što pored svih onih dobrih piva piju one splačine sa kokakolom, limunadom i sl.

Link to comment
carte_climat_grand.jpgVidi ti ove zabare... :) Super je karta. Lepo je prikazana podela na wine-belt, beer-belt i spirit-belt. Steta sto nema i nasih krajeva. Zna li neko da li mi spadamo u spirit-belt ili neki drugi? Edited by foto
Link to comment
ORVALorval.gifrekoh vec, ovo pivo zasluzuje da bude opet pomenuto ali ovog puta u svojoj grupi - trapist pivaOrval spada u grupu Bi?res trappistes koja su pod striktnom kontrolom i zasticena strogim zakonskim regulativama. atp.jpgpostoji samo 6 belgijskih piva koji ispunjavaju uslove da udju u tu prestiznu grupu: Chimay, Orval, Rochefort, Westmalle, Westvleteren et Achel.
:wub: but :smrc: jer su tako daleko..............uh...kako bi mi sad leg'o jedan Orval, mada, ne bih se zalio ni na Chimay 9ku.a da doprinesem i ja, minimalno, pored ovog drulinga, dodao bih na listu jos jedno belgijsko pivo:Karmeliet tripelkarmelietkleinbj3.th.jpgPreporucujem za sve vas koji ne bi rekli ne jednom trapistenu :) Edited by fake
Link to comment
  • 4 months later...
Moram da izrazim tugu za počivšim pećkim pivom. Sećam se da smo se na velikom odmoru u školi sladili tim rajskim napitkom, bejaše to jesen/zima 98-99; poslednja kada je to pivo stizalo do nas. Pre godinu dana probah birra peja. Nije isto.
U to vreme koje pominješ mu je već debelo bio opao kvalitet. Bilo je vodnjikavo i slabo.Probao i ja ovo reformisano prošlog leta, i mnogo je bolje nego ranije, jako i sa intenzivnom aromom.
Link to comment
U to vreme koje pominješ mu je već debelo bio opao kvalitet. Bilo je vodnjikavo i slabo.Probao i ja ovo reformisano prošlog leta, i mnogo je bolje nego ranije, jako i sa intenzivnom aromom.
vrlo moguće. I takvo, bilo je ukusnije (naglasak na ukusu!) od tadašnjih bipovih vitezova, raznih zrenjaninskih splačina, šampiona, zofmana, buđavog niškog, pa čak i jelena. Današnje pećko mi nije ništa posebno, mada da korigujem raniji post - apsolutno je nemoguće porediti ukus od tada i ovaj aktuelni. Samo doživljaj. Znam da sam tada uživao u tom pivu.
Link to comment
Današnje pećko mi nije ništa posebno, mada da korigujem raniji post - apsolutno je nemoguće porediti ukus od tada i ovaj aktuelni. Samo doživljaj. Znam da sam tada uživao u tom pivu.
može li se doći do njega pre uspostavljanja diplomatskih odnosa sa lažnom državom?
Link to comment
vrlo moguće. I takvo, bilo je ukusnije (naglasak na ukusu!) od tadašnjih bipovih vitezova, raznih zrenjaninskih splačina, šampiona, zofmana, buđavog niškog, pa čak i jelena. Današnje pećko mi nije ništa posebno, mada da korigujem raniji post - apsolutno je nemoguće porediti ukus od tada i ovaj aktuelni. Samo doživljaj. Znam da sam tada uživao u tom pivu.
E, mojne Cofman da mi diraš. Ona varijanta malog u flašici je bila odlična, i crno i belo. Konzerva je bila prilično bzvz, doduše.Nisam mogao nigde da ga iskopam duže vreme, a onda ga video u Idei skoro, ali sam već prestao da pijem pivo.
Link to comment

pivo me definitivno više ne voli :( pričinjava mi bol. sveti mi se, jer sam proredila susrete sa njim, u cilju ispravljanja zaobljene linije stomaka. mada, ni pred samu pauzu u našoj dugogodišnjoj vezi, nije bilo nežno prema meni. samo mi je glavobolje stvaralo. rešila sam da mu ponovo dam šansu, al je ono izgleda rešilo da me sasvim otera od sebe. a bilo nam je baš lepo zajedno, toliko dugo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...