Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

On 30.3.2021. at 19:50, renne said:

Odlično ko ne žali bubreg dati za pivo

20210330_194930.jpg

 

Da li su promenili izgled etikete? Je l' to ovo pivo? Bilo je ranije u lokalnom Maksiju, nije loše.

 

59db9a0ddd4e5.jpg

Link to comment
17 hours ago, Velocipede said:

Da li su promenili izgled etikete? Je l' to ovo pivo? Bilo je ranije u lokalnom Maksiju, nije loše.

 

Da, to je to.

Ima ga u Veru, dobro je.

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 2.12.2020. at 19:23, Haralampije said:

Fora je sto menadjeri nisu na cisto sta da rade sa brandom Zajecarsko a sta sa Laskim, malo bi da budu premium brand a malo narodno pivo.Bauljaju 

Apdejt:

 

Razrešili su dilemu tako što su očigledno povukli proizvodnju pšeničnog piva, pošto ga ne nalazim nigde.

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 2.12.2020. at 19:23, Haralampije said:

Fora je sto menadjeri nisu na cisto sta da rade sa brandom Zajecarsko a sta sa Laskim, malo bi da budu premium brand a malo narodno pivo.Bauljaju 

 

Kad smo kod Laškog i Zaječara, Laško u flaši 0.33l je "original", uvoz iz Slovenije, a u flaši 0.5l je "domaće". Razlika postoji. To je jedini slučaj kad dajem prednost malom pivu u odnosu na veliko :)

  • +1 1
Link to comment

Juče mi drugar doneo ovo neko pivo od 1 l. Skroz je neobična količina jer ja obično pijem one dvolitre ili neekoliko limenki od 0,5 l. Nisam znao da li sam popio premalo ili previše :D 

 

9z99DbH.jpg

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Bujodrag said:

Juče mi drugar doneo ovo neko pivo od 1 l. Skroz je neobična količina jer ja obično pijem one dvolitre ili neekoliko limenki od 0,5 l. Nisam znao da li sam popio premalo ili previše :D 

 

9z99DbH.jpg

 

 

Kupio ja ovo pre par godina u Konzumu u HR, jedno od najlošijih piva koje sam probao ikad :)

 

U Lidlu povremo bude i Festbier, litarska limenka upakovana u litarsku kriglu, onu pravu za Oktoberfest

 

 

Link to comment
 
 
Kupio ja ovo pre par godina u Konzumu u HR, jedno od najlošijih piva koje sam probao ikad [emoji4]
 
U Lidlu povremo bude i Festbier, litarska limenka upakovana u litarsku kriglu, onu pravu za Oktoberfest
 
 
Meni je Faxe sasvim solidno letnje pivo, ide dobro uz perece (kad već nema ćevapa)

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, Velocipede said:

 

 

Kupio ja ovo pre par godina u Konzumu u HR, jedno od najlošijih piva koje sam probao ikad :)

 

U Lidlu povremo bude i Festbier, litarska limenka upakovana u litarsku kriglu, onu pravu za Oktoberfest

 

 

Ja kod piva gledam samo etiketu i cenu. Zato mi je ono Merak pivo najbolje jer obično je jeftino a ima i sliku lepe dekoltirane žene na etiketi. To je svakako bolje nego Lav, Jelen i ostali.

Mogu naravno da osetim razlike u ukusima ali mi nisu bitne.

Još dok sam studirao filozofiju pričao sam na vežbama iz estetike o zelenom dezodoransu. Svi dezodoransi su vrlo slični i ne umem da se odlučim za ovaj ili onaj. No, šta znam sa sigurnošću? Znam da volim zelenu boju. Ne znam zašto je volim ali je volim. Dakle, kupiću )i još uvek kupujem) zeleni dezodorans, onaj koji je u zelenoj bočici.

Tako se naša estetska i etička merila sastoje iz nekakvih (misterioznih) skoro nepoznatih i nerazumljivih aksioma a sve ostale estetske i etičke preferencije su rečenice/jednačine sastavljene od tih aksioma. 

Engleska analitička filozofija ide manje više u takvom smeru.

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...