Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Bolje plati pivo ovih dana u Rojalu umesto sto tu mudrujes

 

 

Aha, sve vrste. Osim ako se nesto nije promenilo zadnjih nekoliko meseci.

 

Nije valjda da pijes pivo jednom u nekoliko meseci. Ili samo kad prijatelj plati turu? Stvarno bi mogao da se otvori za jedan Kruger, granulo sunce, sutra vec kisa.

Link to comment

A i to mi je vise nego dovoljno da osetim onih pola arome.

 

 

 

Pije cetiri komada mesecno, ali deli sa jos cetiri drugara, pa ispadne jedna flasa u proseku.

Sigurna doza, slazem se, vise od jednog ostavlja neprijatne posledice. Dok ja ukapiram da se ljudi zaista loze na kukuruzna sranja, sve vreme pokusavam da nanjusim ironiju. Ili barem pola.

 

Jedino mi nije jasno, zasto ne kupite krupicu i napravite isto sranje u kadi, 80l po ceni manjoj od 10 kinti za flajku.

Link to comment

Sigurna doza, slazem se, vise od jednog ostavlja neprijatne posledice. Dok ja ukapiram da se ljudi zaista loze na kukuruzna sranja, sve vreme pokusavam da nanjusim ironiju. Ili barem pola.

Jedino mi nije jasno, zasto ne kupite krupicu i napravite isto sranje u kadi, 80l po ceni manjoj od 10 kinti za flajku.

a sto to tebe, soprostenjem, boli kurac?
Link to comment

back to the topic:

bio u ceskoj za vikend, uz standardne pilseve (urquell, kozel, gambrinus) probao fenix - vrlo dobro pivo, lici mi na hoegaarden.

nikad ne bih rekao da je cesko :)

 

a da, probao i tamno, mislim da se zove master, nije me nesto odusevilo

Link to comment

a sto to tebe, soprostenjem, boli kurac?

Brinem se za zdravlje nacije. Sve je vise neuracunljivih (sto se i po tvom recniku naslucuje). Vidim da su ljudi zadovoljni dnom dna, a opet se zale da je skupo, pa reko da dam savet. A ti si druskane zaboravio da je ovo forum o pivu (opet posledice opijanja sumnjivim proizvodom).

 

@Vasilije, dobar primer. Inke su morale necim bakterioloski ispravnim da se rehidriraju, a izgleda da nisu cule za nemacki zakon o cistoci, po kojem se pivo sprema od jecma (konacno malo ironije). Meni neobicnije sto se ovde ljudi pozivaju na taj zakon, a piju krupicu.

Link to comment

@Vasilije, dobar primer. Inke su morale necim bakterioloski ispravnim da se rehidriraju, a izgleda da nisu cule za nemacki zakon o cistoci, po kojem se pivo sprema od jecma (konacno malo ironije). Meni neobicnije sto se ovde ljudi pozivaju na taj zakon, a piju krupicu.

 

sad smo na tragu ozbiljnije price. ja bih jako voleo da vidim da se na domacem pivu, kao i na ostalim proizvodima, pise sirovinski sastav, pa da ljudi mogu da kvalifikovano odluce sta im odgovara. ipak, ne razumem tvoju agresiju spram masovno proizvedenog piva. mislim da je dobro sto kod nas sada moze da se bira, kao i da ce to da se u nekom trenutku prelije i na masovnu proizvodnju, u smislu povecanih zahteva trzista. to je prirodan proces, a ti bi da to nekako vestacki ubrzas.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

back to the topic:

bio u ceskoj za vikend, uz standardne pilseve (urquell, kozel, gambrinus) probao fenix - vrlo dobro pivo, lici mi na hoegaarden.

nikad ne bih rekao da je cesko :)

 

a da, probao i tamno, mislim da se zove master, nije me nesto odusevilo

Ma koji crni topic. Ti si bre strani placenik i obicni neznalica, kao i ona deca sto kupuju paulaner.

 

A sad opet proseravanje: kako vam se cini toceni Mikkeller Mosaic, imp IPA od 8.9 posto alkohola? Moj novi favorit, steta sto ga nece dugo biti. I ovde je akcija kao kod meraka, platis 0.5 dobijes pintu. Britansku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...