Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

@wtf: meni je allagash white najkonzistentnije i mozda najbolje pivo u americi. kad god kupujem pivo, gledam da uzmem nesto novo, ali kad me allagash pogleda sa police....  :wub:  

 

Ja sam se na Allagash navukao tek proslog leta kad su moji najbolji prijatelji kupili 2 tap kegerator i na 1 od njih stavili Allagash White.  Prakticno svakog vikenda sam bio kod njih na gajbi, leto, vrucina, Allagash White dodje ko budali samar. :Hail:

Link to comment

Radnja preko puta moje zgrade u Molerovoj dobila ceo asortiman Baltika piva - 6 (Porter),7 (Export),8 (Pšenično) ,9 (strong, 8 % alkohola) i neko nepasterizovano i bez broja u konzervi od 0,75 l (Razlivnnoe). Uzeo sam po dva od svakog, 6 i 8 su u flašama, ostalo u konzervama (7 u konzervi od litar).

 

Poslao sam ih na hlađenje, pa ćemo videti posle.

Link to comment

haha zbog nje sam i skinuo flajku sa rafa. kadgod sam imao prilike da pijem poslednjih mesec dana pila mi se piva sa ukusom pive te sam uzimao pilsnere i lagere medj mozda zanimljivijim ukusima. danas blejao tako u nepoznatost pa sam izabrao na osnovu etikete

Edited by maheem
Link to comment

Pio sam Kabinet Mozaik. To im je zapravo rodjendansko izdanje. Njima mozda vise razlog za upozorenje, nego za slavlje. Posle godinu dana oni i dalje ne mogu da skuvaju dva ista piva. Ne zelim nikome da dajem biznis savete, ali musterije se nece jos dugo gubiti u novim vrstama, ukusima, trendovima... Onaj ko placa oko 300 kinti (pricam o tocenom, kupiti flasicu za 200 i nesto tek nema mnogo smisla), ocekuje da dobije odredjeni kvalitet na koji je navikao. Zbog etikete pivo moze da se kupi samo jednom. 

 

Mozaik nije los, na tragu njihovih Mikkellerra (mozda zato negazirano), blaze i meni pitkije. Lepi americki hmeljevi.  Jedino sto meni ne lezi negazirani APA.

 

KAŠ je s druge strane posle fantasticnog starta krenuo da se gubi. Gypsy brewing u nekim sklopocijama od pivara je jednostavno prerizicno (prednost je to sto verovatno 'nista' ne kosta). Da ne komentarisem previse, nadam se da ce se vratiti na prave staze.

 

Samo bih ponovio - pivar koji drzi do sebe nece lose pivo isporuciti pabu. Mnogo je bolje izgubiti pare, nego reputaciju. Pare se ponovo zarade, reputacija tesko.  

Link to comment

Treba da se vidim sa nekim "regionalnim" strancima , i kao gde cemo u centru njima se probaju domaca craft piva.

I posto su bili vec po restoranima kazu:Nismo bili u tom Passanger bar-u citali smo da imaju neko svoje pivo.

E sad dve stvari me zanimaju:

Jel oni stvarno imaju "svoje" pivo?

Jel imaju dobar izbor drugih piva (da ja ne eksperimentisem ;)  ) ?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Treba da se vidim sa nekim "regionalnim" strancima , i kao gde cemo u centru njima se probaju domaca craft piva.

I posto su bili vec po restoranima kazu:Nismo bili u tom Passanger bar-u citali smo da imaju neko svoje pivo.

E sad dve stvari me zanimaju:

Jel oni stvarno imaju "svoje" pivo?

Jel imaju dobar izbor drugih piva (da ja ne eksperimentisem ;)  ) ?

 

A zasto da ne eksperimentises? 

 

Ako te neko pivo interesuje, zasto dolazis po misljenje na forum? Zasto bi slusao mene ili nekog drugog?

 

Tesko da u pabu/baru neces primetiti ako prave svoje pivo, to ce svako da stavi u prvi plan.

 

Idi, probaj, javi kako je bilo. 

Link to comment

A zasto da ne eksperimentises?

 

Ako te neko pivo interesuje, zasto dolazis po misljenje na forum? Zasto bi slusao mene ili nekog drugog?

 

Tesko da u pabu/baru neces primetiti ako prave svoje pivo, to ce svako da stavi u prvi plan.

 

Idi, probaj, javi kako je bilo.

Šta si ti, vlasnik kafane?

Ako misliš da ne treba da slušam tuđe mišljenje, zašto se javljaš?

A to domaće je KAŠ.

Nije mi se svidelo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...