Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Pa opste je poznato da Anheuser Busch odnosno InBev zadnjih godina sakom i kapom kupuju craft pivare, kao i da su prosirili ponudu na piva koje se bas nesto i ne uklapaju u "This Bud's for you" concept.

 

Posle ove reklame dosla je eksplozija tweetova od mase craft pivara i ljudi koji prate i bloguju o njima.  Prema tome, ova reklama je za mene pun pogodak.  Nalozili su hipster-craft-beer ekipu da ostro reaguje na ovakav diss, a stand-pat-red-blooded-true-Murican ekipa koja prezire hipstere i kune se u Bud je konacno dobila validaciju na nacionalnom nivou.  Linije su povucene, rovovi iskopani, neka rat pocne.  A ti si taj koji oruzjem snabdeva obe strane.  Well played AB/InBev, well played indeed.

Link to comment

Posle ove reklame dosla je eksplozija tweetova od mase craft pivara i ljudi koji prate i bloguju o njima.  Prema tome, ova reklama je za mene pun pogodak.  Nalozili su hipster-craft-beer ekipu da ostro reaguje na ovakav diss, a stand-pat-red-blooded-true-Murican ekipa koja prezire hipstere i kune se u Bud je konacno dobila validaciju na nacionalnom nivou.  Linije su povucene, rovovi iskopani, neka rat pocne.  A ti si taj koji oruzjem snabdeva obe strane.  Well played AB/InBev, well played indeed.

 

da, ali može i da padne zbog te taktike reklame. ignorisaće se craft piva koja drže AB/InBev zbog ovakvih poteza. potrošači takvih piva su obično dobro obavešteni.

Edited by Ravanelli
Link to comment

WTF, on 03 Feb 2015 - 17:11, said:snapback.png

Posle ove reklame dosla je eksplozija tweetova od mase craft pivara i ljudi koji prate i bloguju o njima.  Prema tome, ova reklama je za mene pun pogodak.  Nalozili su hipster-craft-beer ekipu da ostro reaguje na ovakav diss, a stand-pat-red-blooded-true-Murican ekipa koja prezire hipstere i kune se u Bud je konacno dobila validaciju na nacionalnom nivou.  Linije su povucene, rovovi iskopani, neka rat pocne.  A ti si taj koji oruzjem snabdeva obe strane.  Well played AB/InBev, well played indeed.

 

da, ali može i da padne zbog te taktike reklame. ignorisaće se craft piva koja drže AB/InBev zbog ovakvih poteza. potrošači takvih piva su obično dobro obavešteni.

 

Kao sto rece WTF reklama je pun pogodak. Nece niko krenuti da ignorise pumpkin peach ale. Oni su zapravo ovde izreklamirati oba svoja proizvoda. Ja kad upekne sigurno necu ignorisati toceni Hoegarden zbog toga sto ga pravi InBev a distribuira Jelen. Ne kupuju oni craft pivare (da se razumemo, od tog trenutka to vise nije craft pivara) da bi ih ugasili, vec da sacuvaju deo trzista koji su izgubili. Ali to su segmenti trzista koji nemaju mnogo zajednickih podskupova. Meni je fascinantno koliko je Jelenu bilo potrebno vremena (godinu dana) da uvedu Hoegarden jer su zbog Grimbergena i Erdingera izgubili dobar deo tog segmenta (wannabe urbana ekipa koja pije po barovima). Valjda su sacekali godisnje finansijske izvestaje da bi to ukapirali.

 

Za kraj dve anegdote sa sastanka sa dvojicom direktora Apatinske (direktor nabavke i jos jedan slicni):

 

Kad su culi da mi je hobi kucno pivarstvo, pitali me da li stavljam kukuruz i pirinac. Radis u pivarskoj industriji, a pojma nemas o pivu.

 

Kad sam ih pitao zasto ne uvoze nesto iz kompanijskog asortimana (npr Blue Moon), rekose da su uzeli desetak piva, probali i zakljucili da se to nasem narodu ne bi svidelo. Radis u pivarskoj industriji, a opet pojma nemas o pivu.

 

Verovatno, kao i vecina posetilaca beerfesta (svake godine isti pobednik na nepristrasnom izboru), oni i dalje veruju da je Jelen najbolje pivo. 

 

Inace simpaticni likovi.

 

To je bilo pre godinu i po dana.

Link to comment

Jel se seća nekog onog vica o pivarima kad su se skupili na nekoj konferenciji i sad, u pauzi za ručak, svaki naručuje šta će popiti. Direktor Budd-a naručuje Budd, direktor Heinekena naručuje Heineken, direktor Amstela naručuje Amstel...(svaki naravno tokom narudžbine udara hvalospev o svom brendu) i tako redom sve dok ne dođu do direktora Jelena koji naručuje kiselu.

 

Ovi svi u čudu gledaju se međusobno pa ga pitaju: E... pa što kiselu?

Direktor Jelena: Pa vidim kad vi nećete pivo, neću ni ja.

 

 

#srbinpobedijo

Link to comment

šteta što se nisi susreo sa direktorom himself

 

 

Doticni mi je jedan od gadnijih 'javnih' licnosti u Srbiji. Sreca pa se nije on pojavio. Takodje sreca sto pivo nije bilo tema sastanka, tu nisam bas najbolji diplomata. 

Link to comment

šteta što se nisi susreo sa direktorom himself

 

Nije vise disha i prokletstvo ostvarilo :)

 

v3pv.jpg

 

 

Za kraj dve anegdote sa sastanka sa dvojicom direktora Apatinske (direktor nabavke i jos jedan slicni):

Kad su culi da mi je hobi kucno pivarstvo, pitali me da li stavljam kukuruz i pirinac. Radis u pivarskoj industriji, a pojma nemas o pivu.

Nista cudno, verovatno je pre toga bio direktor nabavke u nekoj mlekari. Posao nece da trpi, jedino sto ostavlja los utisak kod hobista :P

Link to comment

@wtf: meni je allagash white najkonzistentnije i mozda najbolje pivo u americi. kad god kupujem pivo, gledam da uzmem nesto novo, ali kad me allagash pogleda sa police....  :wub:  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...