Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Tog nefiltriranog. točenog u bokale, bilo je negde do kraja devedesetih, što u BIP-ovoj bašti u Cetinjskoj, što sa druge strane zgrade u Skadarskoj. Ekipa sa Sezama/Sezamproa se redovno okupljala da popravi zalihe vitamina B :)

Ja svratim do sezam kafea uplatim i onda sa ortacima na pivo!
Link to comment

nefiltrirani bip dole u skadarskoj

 

U vreme bombardovanja smo tamo sabijali ne-ve-ro-vat-ne količine, preduzeće u kome sam tad radio je bilo proglašeno za legitimni cilj, i čim svirne šizela, svi bris napolje, a Skadarska blizu...

Link to comment

Ti si druže peglao zato što si previše popio. U plastiku i staklo se toči isto pivo. To u Skadarskoj je verovatno ona pivnica dole na ćošku, šta sam ja znao o wc-u sa senzorom pre 20 godina.

Ma kakvi. 2 zidarska pa nema više i onda PET 2 čaše i pegla.
Link to comment

Ja to vreme pamtim po tome sto sam mogao da se osasavim od 2-3 zidarca ili skadarskih tocenih. I sto je sve to moglo da se plati u metalcima iz dzepa. Od tad je proslo 16 godina, sporadicno peglanja, boljih i losijih piva. Mozda me od silnog piva pamcenje ne sluzi najbolje, ali mi mozak dovoljno dobro radi da ne zivim od secanja. Steta sto su dosovci bip i skadarliju pretvorili u parking, ali imam zato toceni Kas i Adnams, a znamo kako se ubija tuga. Doduse ne za metalce iz dzepa.

Link to comment

ja ne znam kako neko uspe da se napije od piva, ok dok ima 40 kila žive vage, ali posle... misterija

 

+ milion. rekord mi bio 17 SOL-ova, pijes, pisas, pijes, pisas,.... na 100 kila plus minus.... 

Link to comment

Pa to je samo 10 velikih

 

mene je u srednjoj skoli tad tek pocinjalo da hvata. ali dobro, mi smo bas preterivali, svaki veliki odmor po jedno, bez izuzetka, cesto i na malom. 

 

prestao sam da pijem pivo jer sam tukao po 20. uzasan je mamurluk posle toga, cak i kad imas 17 godina.

Link to comment

pa nije to samo pivski hajp. taj hajp mikroproizvodnje postoji za svaki iole popularniji produkt alkoholne industrije. 

 

guglajte micro destillery

 

ceo midwest ti je sada već premrežen malim destilerijama burbona koja rade isto što rade i pivari. krljaju sve i svašta u destilat da bi došli do novog i originalnog ukusa koji će im obezbediti nekakvu vidljivost i uspeh. ko se zadesi u SF neka ode u alembic bar na height st. imaju jedno 250 vrsta burbona na polici od kojih niste culi ni za jedan.

 

isto tako hajp oko votke iz mikrodestilerija. koja je posebno zahvalna za ovakvo eksperimentisanje jer je bazično jednostavna krompiruša kojoj možeš da tvikuješ ukus do iznemoglosti.

 

prosto, mešati proizvodnju vina sa ovakvim stvarima je površnost i neznanje ali se da savladati, ako čovek želi. vinska raznolikost ima svoje korene u potpuno drugim stvarima na prvom mestu, pa tek onda u tehnološkim egzibicijama - a i tu su uslovi mnogo ograničeniji jer je proizvodnja vina daleko purističkiji proces.

 

Nisam se dobro odrazio.

 

Moje selo nije u SAD, vec u Ekvadoru gde je do pre tri godine bukvalno bilo tri marke, od kojih je jedna bila 90% trzista.

 

E, onda,  je ta nacionalna pivara uvela drugi lager, pa crveno pivo, pa crno pivo (koje meni prija), a onda se otvorio nemacki pab sa tri vrste mikropiva, i u centru grada se otvorila dva bara sa sopstvenim pivom. Problem je sto su cene ubitacne. Domaci mainstream lager uzmes pola litre za dva dolara, a ove mikro 25 deci za sedam dolara.

Link to comment

Mislim da su forumasi zasluzili neki malo konstruktivniji post, ili da bar odgovara temi.

 

Ili bar podeli sa nama sta volis. Zasto uopste pijes pivo. Koje to vino je ostavilo utisak na tebe. Da li postoji forum o vinu, mozda imas jos srodnih dusa.

 

 

Razumem potrebu da probas, ali ne razumem kako se moze uzivati u pivu u rakijskoj casici za tri osobe.

Prosto, pivo nije ta vrsta pica. 

Trazi punu casu.

 

Moze da se degustira, ko na sajmovima, kada ti daju dzabe da probas, pa ti uzmes plastikanera pajnt, ili 1/2 pajnt onoga sto ti se svidja, pa menjas, uz miris prosutog piva iz buradi, jeftin cips, lokalni krs bluz bend, celokupni cross section lokalnog mesta i vlagu jednog letnjeg kisnog dana. Tako sam ja uzivao po lokalnim festama u Engleskoj. 

Link to comment

Sta se sada nalazi u prostoru u kom je bilo Samo pivo pre selidbe? Nacuo sam letos da bi Kabinet trebalo da ima svoj lokal. Ima li ga tamo?

 

Zahvaljujem.

sada se tu nalazi izvesni Kabinet Pub&Bar, za koji ja mislim da nema nikakve veze sa Kabinet pviarom.

Ovaj pub izgleda drže neki Rusi koji su najavili i da će uvoziti neka dobra ruska craft piva...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...