Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

 

radost u pivu, radost u pivu, to je smisao, naravno i ukus piva ali da moram da vreme provedem sa ovakvim neuroticnim smaracima koji na mufte pokusavaju da mi uvale svoj proizvod a pritom i ne znaju marketinske tehnike pristupanja potencijalnim kupci, pa stvarno bi mi preselo i najbolje pivo koje se prodaje u bg

 

i jos nosim kuci 1 marzemino ali to je vec oftopik

 

Ja tamo "po tvom kraju" sve češće prođem pa se snadbem sa po par komada. Problem™ je što mi zalihe sve kraće traju tj. povodi za užitak sve češći.

Žešće mi prijaju ta svetla, pšenična piva, nekada posle ručka a nekad na kraju dana kad sam za sebe nešto "drndam" na kompu. Probao sam i par drugih al bih neko vreme da konzumiram ova jer mi prosto najviše prijaju.

 

Slažem se sa yolovim da lejtli™ to pomalo postaje pomodarski al i to je proces, pomodari će sa ovoga otići na nešto drugo ovi što su znali za pivo pre piva će i dalje biti nadrkani™ a mi, usputni, ćemo imati priliku da se počastimo dobrim pivom za razliku od perioda kad nisi mogao da se počastiš dobrim pivom. To isto važi i za vina. Uvek me je bio blam kad mi konobar kao sipa da ja proverim, lafe sipaj to jer nikad nije sirće a meni ili "leži" ili ne.

 

To isto važi i za pivo. Probao sam ih desetak (ovih pravih™) a i dalje ne umem da nabrojim više od tri imena jer mi je bitniji "rad" nego brend ili da negde sad to pominjem ili da se davim oko toga. Usput, pijem ta™ piva u svoja četiri zida i ostavite me na miru, moliću fino.

Link to comment

ovo ce da ukrade neko ko smislja gegove koje posle koriste pisci scenarija, urnebesno je sve to sa 5 aroma 4 case 3 decilitra, hej! moze i kao naziv filma!

Eh da sam ranije otkrio svoj veliki talenat za advertajzing. Ne bih sad iz kancelarije lupetao po forumu koji se slicno zove, a zapravo nema veze sa onim sto mi je hobi.

Link to comment

inače hladan jelen ili lav posle sporta sa ortacima je najbolje pivo, kao i banatski rizling za špricere posle dobrog roštilja/pečenja. sve ostalo je bacanje para

Taj rad... ja posle decenije rada u pivari, mogu da kazem da je zidarac najbolje pivo, a sva stranska su razvodnjeno sranje. Mada me pivo odavno ne radim, pa pijem samo radzu (jer je viski sranje) :)

Link to comment

ako je i zecken psiholog, onda nije šteta to je otišao. realno, ionako je previše psihologa na forumu.

 

Ma deluje neskolovano. Da ne kazem nesto gore. Molice on nas da se vrati i nauci nesto o pivu.

Link to comment

Ma deluje neskolovano. Da ne kazem nesto gore. Molice on nas da se vrati i nauci nesto o pivu.

 

Pogrešno "namećete" autoritet™ po pitanju znanja o pivu, zato sad morate malo da ga miprite® :sleep:

Link to comment

buržuji. posle 8 godina u zatvoru mogu da kažem da je najbolje pred spavanje iscepati rakiju dobijenu od parfema. sve ostalo je za seka-perse.

Edited by Ravanelli
Link to comment

То беше BrewDog пиво од 2 сома? Па они на свом сајту себе зову "craft beer proleteriat". :lol:

 

Јесте прешло све у снобизам. Најбоља пива у животу сам пио у Прагу пре и непосредно после плишане револуције. Оде девојче ујутру у локалну кафану, наточе јој пиво у шерпу пошто јој је то највећа посуда у кући, онда се лепо и пажљиво да не проспе врати на гајбу и журка може да почне. :wub: а увече, зна се, на пиво - најбоље на свету, доносе ти када виде празну криглу и само лупе рецку на папир који је на столу.

 

Ко није пробао точени Гамбринус десетку, зидарски Козел десетку и дванацку и Велвет, точени или у конзервама, можда може блајнд тестове да врши једним гутљајем. За мене је блајнд тест ако могу да стучем пар литара, а да их сутра не само не осетим, већ пожелим нову туру и то уз доручак. ;)

Link to comment

Ja tamo "po tvom kraju" sve češće prođem pa se snadbem sa po par komada. Problem™ je što mi zalihe sve kraće traju tj. povodi za užitak sve češći.

Žešće mi prijaju ta svetla, pšenična piva, nekada posle ručka a nekad na kraju dana kad sam za sebe nešto "drndam" na kompu. Probao sam i par drugih al bih neko vreme da konzumiram ova jer mi prosto najviše prijaju.

 

Slažem se sa yolovim da lejtli™ to pomalo postaje pomodarski al i to je proces, pomodari će sa ovoga otići na nešto drugo ovi što su znali za pivo pre piva će i dalje biti nadrkani™ a mi, usputni, ćemo imati priliku da se počastimo dobrim pivom za razliku od perioda kad nisi mogao da se počastiš dobrim pivom. To isto važi i za vina. Uvek me je bio blam kad mi konobar kao sipa da ja proverim, lafe sipaj to jer nikad nije sirće a meni ili "leži" ili ne.

 

To isto važi i za pivo. Probao sam ih desetak (ovih pravih™) a i dalje ne umem da nabrojim više od tri imena jer mi je bitniji "rad" nego brend ili da negde sad to pominjem ili da se davim oko toga. Usput, pijem ta™ piva u svoja četiri zida i ostavite me na miru, moliću fino.

 

ja sam odavno odustao od mnogo cega jer ne mogu da zivim preko mogucnosti i tako lepo uzivam u radosti obicnih stvari i ne pitam se zasto tako i cemu cemer i jad zivota mog i slicno, prestao sam da idem u kafice, kafane, krcme, restorane, pijem piva i vina kod svoje kuce, uhvatila me monomanija vajcena, ona koja ovi smaraci koji pretenduju da budu arbitri preziru, dakle neki erdinger je meni sasvim dobar i ukusan i volim da ga popijem kada se vratim sa posla, jednostavno je to moje malo uzivanje u tom kucnom ritualu, udjem u stan, nakranim gladnog jednookog macka koji mi je sustanar, otvorim konzervu, polako sipam u casu i pijem. nisam sofisticiran, nisam poznavalac ali se ne potresam zbog toga. isto to vazi i za vina, imam neki svoj ukus kada su vina u pitanju, nemam istancana nepca i njuh mi je upropascen visedecenijskim tretmanom cigaretama ali ipak razlikujem vino koje mi se svidja od onog koje mi se ne svidja, tu mi je isto princip da kupujem jeftina a solidna vina, nikada preko 500-600 dinara, zivim u skladu sa nekom svojom merom mogucnosti.

 

ustvari nekoliko ljudi je reklo a sada i ti, pomodarstvo ce proci ali ce ostati neka ponuda, zaista do pre neku godinu je izbor piva bio depresivan u radnjama, mene raduje sto je sada izbor ovakav kakav je i treba da bude tako.

 

i da ne zaboravim, stalno ovi poznavaoci i autoriteti o pivima na svoj podosta dogmatski nacin a nikako da se setimo da je pivo sjajan duet sa hranom, recimo, pre ok odve nedelje sam bio do budimpeste na par dana, uzivao u tom gradu u sitnim zadovoljstvima, setnja, fotkanje zgrada, voznja cistim tramvajima, solidna a jeftina hrana, dakle, jedne veceri me uhvatila ludacka prozdrljivost pa sam prvo jeo i jeo i jeo sekelji gulas i nije mi bilo dosta nego krenuo na pecene kobasice i tursije i jeo i jeo i mislio se u sebi ako me strefi slog uzled prezderavanja, ako, i kada sam poceo da pijem iz velike krigle obicno svetlo soproni pivo, koji osecaj bozanskog ukusa, ne pamtim kada sam toliko uzivao u pivu, ali zaista ne pamtim, nesto se desilo u mozgu i receptorima ukusa posle toliko zdranja ljutog i kiselog :lolol:  sledeceg dana sam uzeo opet da pijem soproni, priznajem, nikada ranije ga nisam pio, i prijalo mi je ali nije bio onakav udar slasti na nepca i ja sta cu, odem na rucak i opet se izbezumim od gulasa, kobasica i tursija :lolol:

 

ne znam nista o pivima, ali zaista. pijem ona koja mogu da kupim i koja mi bas prijaju i leti i zimi. to je valjda smisao. ova tema je stvarno dobra, ok, korisni su i ovi pivarski talibani, zivne malo forum, sta fali tome :)

 

dok sam pisao ovaj logoreicni carsaf, praslin lepo i poetski objasno sta je ustvari pivo a ustvari svi imaju takav odnos na svoj nacin i svoje dozivljaje piva, prosto me uhvatila staracka raznezenost, koliko smo svi mi ok ljudi, e da je to praslinovo devojce, mislim ne ono licno nego neko takvo devojce da nam donese sada par kofa piva, ehhhh

Edited by Pontijak
Link to comment

inače hladan jelen ili lav posle sporta sa ortacima je najbolje pivo, kao i banatski rizling za špricere posle dobrog roštilja/pečenja. sve ostalo je bacanje para

 

 

Taj rad... ja posle decenije rada u pivari, mogu da kazem da je zidarac najbolje pivo, a sva stranska su razvodnjeno sranje. Mada me pivo odavno ne radim, pa pijem samo radzu (jer je viski sranje) :)

 

:Jova:

Link to comment

inače hladan jelen ili lav posle sporta sa ortacima je najbolje pivo, kao i banatski rizling za špricere posle dobrog roštilja/pečenja. sve ostalo je bacanje para

Tako je Singere, tako i nikako drugacije!!!

Link to comment

Eh kad se setim kako smo ja i moja žena u prvim fazama upoznavanja zajedno praktikovali odlaske na groblje da ćopamo ono hleba i koljiva što ostane, pa onu kiselinu od vina što zaliju preko koljiva a zariba po grlu zalijemo merakom ispred komšijskog dragstora, uh !

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...