Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

a taj brewdog od 2100 kad prespete u 3 čašice, jel ih onda vrtite zamišljeno i njuškate i klimate glavom?

 

i jel se to pije iz čaše na nožicu ili one obične pivske. pitam zbog vrćenja, za drugara.

 

Verovao ili ne, sanker u Samo Pivu je bez gundjanja posluzio cak 4 ciste case, bile su naravno na nozicu. Cak se nije mnogo ni cudio kad su narucili, kaze ljudi vole da probaju.

 

Jedan od cetvorice mi je drug iz osnovne, pa mi nije bilo blam da pitam kakvo je pivo, a njega nije bilo blam da mi da gutljaj. A generalno pivo ume da zblizava ljude.

 

Meni dovoljno. To pivo ne bih nikad sam narucio. 15 posto alkohola je po meni previse. 

Link to comment

yolo, pre X stranica si sasvim gotivno pisao o pivu i pozivao druge da probaju pa da ti potvrde X ili Y u vezi nekih nedoumica, čemu sad ovo™?

 

ako je zbog hajpa, svakog hajpa tri dana dosta a ako je zato što su novi na forumu pa kao takvi žele odma da nametnu neki autoritet™ a ti im tradicionalno spremaš toplog zegu - reci. odma idem do gepeka, sve mi tamo! :thumbsup:

 

 

ma jok, ni najmanje. nemam ja problem s time da se svako raduje čemu god oće pa i nedvosmisleno 5 aroma u pivu, i hvala mudrom narodnom umotvoritelju koji se potrudio da to stanje spakuje u jednu rečenicu koju ne bih da sada pominjem.

 

samo posmatram i komentarišem uvođenje jednog nasilnog načina evaluacije koji se preuzima sa druge scene. meni je prilično jasno zbog čega je to tako  - jer se pikira na to da se pivo podigne sa nivoa pučke zabave od 70 dinara na snobizam od 2100 dinara, i da u tome ne stoji samo hedonistički užitak nego i jasna poslovna namera. ništa ni protiv toga ali zašto ne pomenuti? ako možemo da se podsmevamo budalama iz vinske industrije koji prave srpski penušavac i pokušavaju da ga prodaju po cenama bliskim jednom salmon billecartu, sa mnogo vise osnova mogu da se podsmevam nekome ko kuvanu aromatizovanu vodu prodaje za 2100 din za 0.33 (neuporedivo ludje od bilo čega o čemu pričamo ovde - pomenuti billecart  kod domaćeg dilera košta oko 33e za 0.75).

 

ideja o nedvosmisleno 5 ukusa je potpuno suprotna istoriji i tradiciji piva. sad, što je daleko teže praviti hajp i marketing sa pivima koji imaju čist ukus, to već stvarno nije moj problem iako ću i dalje uvek kad mogu pre uzeti neki dobar old school ili surovu laboratorijsku čistoću japanca (naravno, ne evropskog, made in dizeldorf) nego bućkuriše priučenih majstora koji se lože na to da je strava da im pivo miriše na grejfut, pino silvestre, svinjski papak, stajsko djubrivo i hrastov parket. to što takva matrica postoji kod nekih vinopija ne znači da su i oni u pravu, naprotiv. ta vrsta nasilne aromatizacije je nešto što nije strano industriji pića ali pre ili kasnije stvar se završi na osnovnim stvarima, kao što je bazični kvalitet kome nije potrebna parfimizacija jer prosto nema čega da se stidi.

Link to comment

Jos ne. To mi je hobi.

 

:pa cak i ako ti je hobi znaci da pravis pivo :)  kako bilo, puno uspeha u hobiju i puno ukusnih litara piva da pravis i uzivas u njima! :)

Edited by Pontijak
Link to comment

OK tako sam i mislio, da je broj varijabila od kojih zavisi da li ces napraviti dobro pivo daleko manji nego kod vina. jos jedan bod u moju korist u raspravi sa zeckenom.... :)

 

Kako si uspeo da dodjes do ovog pogresnog zakljucka?

 

Promenljivih je previse. Ocigledno nisi ni svestan. Jedino, sto za razliku od vinara, pivari ne mogu da dozvole sebi luksuz da se vade na vreme, stetocine, bozju volju, losu godinu. Mogu svake godine da izbace razlicito vino u istoj flasi. Jest, razlicita berba... 

 

Kod piva to sebi moze da priusti jos samo Kabinet i to samo zato sto su jos zeleni u svom poslu. Morace i oni vrlo brzo da ustale kvalitet.

 

Sta mislis kako je kad ti cela tura piva ne ispadne kako treba, a ti nemas cime da snabdes pabove gde cekaju zedne musterije koje zele bas to pivo.

Link to comment

Dragi Yolo, sada je već malo blam da se i dalje upinješ da popljuješ nešto što, sada već više nego očigledno, ne razumeš...

Kakva prinudna aromatizacija ili parfemizacija? Da li si ti probao neko od tih piva pa donosiš te zaključke ili je to u maniru salonskih intelektualaca?

Ovde niko ne spominje gluposti sa ukusima poput Jelen/Lav grejpa ili tog kalibra, ukusi u kojima, mi isfolirani seljaci, wannabe hipsteri ili kako god, nastaju od različitih sladova i raznih vrsta hmelja iz celog sveta, nema tu hemije, samo priroda i znanje tih brumajstora.

To i jeste poenta svega da se dokaže ljudima da pivo nije samo pučka zabava od kukuruzne krupice već da ima mnogo toga što može da pruži,kvalitet košta...

Link to comment

Gde sam ja pisao o radlerima? Pišem o tome da se kroz odabir osnovnih sastojaka dizajnira određeni ukus čiji je bottom line biznis strategija, da možeš da ga prodaš kao nešto ekskluzivno za x5 u odnosu na adrvjaz vrhunsko industrijsko pivo. Proizvodiš iluziju posebnosti u odnosu na industriju a jedini problem je što to večina tog pića nije do kolena tom industrijskom pivu. Prosto, kockica aktuelne potrošačke civilizacije i svuda isto, za koji god se proizvod uhvatiš vidiš da se radi isto. Od čokolade do kobasica.

Mislim, da sam jedini koji je to ovde pisao, pa ajde. Nema veze, nastavite, rekao sam šta sam hteo. Javite kad napravite vrhunsko pivo sa ukusom piva, makar i u bilionima hektolitara. Nešto ovako, ako možete da ga izbacite ovako ladno kroz točilicu:

 

ec-_0002_IMG_0746.jpg

Link to comment

Ne bih da se ponavljam o tvom znanju...

Vrhunsko pivo sa ukusom piva? Pokupio sa Bipove reklame, sjajno.

Hajde onda ti objasni ljudima šta je to ukus piva? Koji je pravi, od tebe dozvoljeni, ukus?

Jel to neki lager, vrsta koja je nastala stotinama godina posle raznih ejlova, koji po tebi imaju fabrikovane ukuse?

Ne postoji univerzalni ukus piva...jel po tebi postoji samo jedna podela na vina, bela i crvena?

Link to comment

Pa vi upravo to radite, ubeđujete nas da lageri, ejlovi, porteri, vajcen, pilsneri, maltovi i i sve ostalo nisu ono što se pravi stotinama godinama nego je sad jedina prava stvar ono što skuvate na gajbi i garaži.......... :)

Link to comment

mala digresija: ne toce vise onaj porter kod klemence a ja se taman bio navukao da ga pijem uz sendvic :( kaze covek, ne traze ga ljudi i ne isplati mu se da ga drzi. probao neko crveno pivo od istog pivara, valjda kruger i brent, nije mi to - to uz klemencine sendvice

Link to comment

Ko priča o homebrewing-u? Ovde se priča o pivima koje su napravili vrhunski majstori, poenta je da vrhunsko pivo ima cenu, da ga konačno ima u Srbiji i da može da se uživa u njima, ko šta voli...

Link to comment

Pa vi upravo to radite, ubeđujete nas da lageri, ejlovi, porteri, vajcen, pilsneri, maltovi i i sve ostalo nisu ono što se pravi stotinama godinama nego je sad jedina prava stvar ono što skuvate na gajbi i garaži.......... :)

 

Ok. Ovde vise nije problem ne razumevanja u pivo. Vise lici na nerazumevanje srpskog jezika.

Link to comment

Najbolje je kada se spočitava neki biznis vezan za pivo, na moju žalost moj biznis je mnogo dosadniji od pravljenja piva.

Celu polemiku si ti započeo insistirajući na nekim stvarima koje nisu tačne, ja ne idem na topik o vinima da pišem nešto samo da bi pisao ili pišao uz vetar...vino mi nije pasija i ne zanima me, pivo volim i zanima me, jednostavno...

Ako je problem da se ukaže da su domaća industrijska piva sranje i da to nije pivo, da postoje druge opcije, onda ok, kao što sam rekao svako neka pije šta voli...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...