Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Teško da je bilo šta pipavije napraviti od dobrog piva, akumulacija znanja postoji, treba je iskoristiti i to mnogi, na našu sreću, je koriste i isporučuju vrhunska piva. Nema potrebe da se bilo ko ubeđuje da pije nešto, svako neka pije šta mu odgovara...

Link to comment

Teško da je bilo šta pipavije napraviti od dobrog piva, akumulacija znanja postoji, treba je iskoristiti i to mnogi, na našu sreću, je koriste i isporučuju vrhunska piva. Nema potrebe da se bilo ko ubeđuje da pije nešto, svako neka pije šta mu odgovara...

 

ja sam cuo da je i dobra limunada jako pipava za napraviti.

Link to comment

evo mene zabole za to šta je "finije" i cenjenije, ja sam prost čovek pa u skladu s tim imam jedno pitanje: oćel neko nekad ikad uvoziti nešt što je ili bar mnogo liči na draught bittere koji imaju po Ostrvima kao što su John Smith's, Worthington's ili Boddingtons ili bilo šta tome slično. Znači čista nesofisticirana konfekcija, ali lišena lokalne gaziranosti, belgijske (da tako kažem) žestine i nemačkih pšenica bjelica koji su mi svi zajedno na vrh nosa i ne mogu da ih gledam više sve zajedno. Došlo je do toga da kad mi se baš pije pivo kod kuće kupim Guinness pa onda zamišljam da nije dark stout. A vino sam prestao da pijem skoro uopšte mi ne prija, tj prestalo je u jednom momentu, single malt viskiji koštaju boga oca i polako ostajem bez alkoholnih opcija altogether. Doduše, i to ima dobrih strana, nije da nije... 

Link to comment

kome se ne svidja, ne mora da pije skupo pivo, ili pivo uopste, ili da pise uopste o pivu. ne verujem u sta se ovaj forum pretvara

 

Nije problem u skupim pivima (sutra idem da kupim jamajčansko pivo sa đumbirom u indijskoj :lol: radnji, zanima me kakvo je, a nije ni malo jeftino), nego u opštoj nadrdanosti tim povodom, nekad je ovaj topik bio sasvim jednostavan.

Link to comment

Nije problem u skupim pivima (sutra idem da kupim jamajčansko pivo sa đumbirom u indijskoj :lol: radnji, zanima me kakvo je, a nije ni malo jeftino), nego u opštoj nadrdanosti tim povodom, nekad je ovaj topik bio sasvim jednostavan.

 

slazem se sa ovim, ali nekako je, bar to primecujem od kako sam ponovo poceo da pratim, obicaj postao da se ide odmah djonom. nikoga specijalno ne optuzujem, nego je takva opca atmosfera na forumu. sta bi sa onih 1000 cvetova?  :)

Edited by assück
Link to comment

ma opusti se, ima ovde mestimicnog varnicenja nego ga nisi primetio do sada. nista bitno, ima i ozbiljnih pivopija kojima ide na qrac pomalo ovaj hajp sa pivom u prethodnih godinu dana. pricamo.

Edited by yolo
Link to comment

@asuk

 

Pa meni se isti lik dva puta posrao na glavu, samo zbog mog pivskog ukusa kakav god da je, šta sad treba da ubuduće drhtim dok pritiskam post na ovom topiku, tih 1000 cvetova ovde više ne postoje.

Edited by Anonymous
Link to comment

ma opusti se, ima ovde mestimicnog varnicenja nego ga nisi primetio do sada. nista bitno, ima i ozbiljnih pivopija kojima ide na qrac pomalo ovaj hajp sa pivom u prethodnih godinu dana. pricamo.

 

jebiga, da nije hajpa ne bi bilo ni toliko izbora. ja se nadam da ce od tog hajpa nesto i da ostane koliko toliko odomaceno ovde, pa da ima sta da se proba/popije. da se nije otvorilo Samo Pivo, ili da nije bilo Soljice, neke stvari ne bih probao po prvi put nego bih se oslanjao na retke odlaske u inostranstvo i isprobavanja desetina konfekcijskih piva ili zickanja od ljudi koji idu. daleko sam od ozbiljnog pivopije ali volim da probam, pa me malo taj znalacki elitizam trlja na pogresan nacin. 

Link to comment

Pivski hajp je cini se globalan.

 

Ne znam kako je bilo ranije u SAD, ali sad citam i vidim da imaju do jaja lokalne pivare.

 

U mom selu gde u glavnom supermarketu imas tri marke od kojih je jedna sinonim za pivo jer su svi na to navikli od malih nogu, otvorilo se jedno pet-sest malih pivara i lokala, pise se o tome u novinama...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...