Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Mislim da su namerno stavili hmelja više jer im nije bio cilj da prave standardni vajcen, ovo je neki cross over između wit-a i npr. Šnajder petice ili četvorke, bez namere da ih upoređujem, u vreme kada se svi igraju sa hmeljom i ubacuju ga gde stignu ovo je sasvim normalno, njihov Vertigo je Pilsner sa hmeljom koji se koristi npr. za IPA, veliki broj ljudi neće provaliti da je Pilsner ali on po načinu kuvanja jeste, samo je drugačije "zahmeljen".

Inače imaju dva a ne jednog, glavna kuvara, tačno znaju šta žele...

 

Uskoro će biti festival Engleskog piva u Mixeru, svašta nešto će da bude...

 

Kabinet Wit je ispao odlicno. Kao sto si lepo rekao, piva se vise ne drze striktnih stilova, vec se dosta eksperimentise i prave takozvani hibridi. Posto je ovde napravljeno jace pivo, pored vise alkohola (oko 6 posto navodno) ima vise hmelja i samih zitarica. Hoegarden cu popiti u podne na suncu, a ovaj kabinet je prava stvar za vece. Upravo ovako nesto sam skuvao u pretposlednjoj turi. Receptura kao za wit, ali sa dosta vise sastojaka (ispalo je oko 6 posto alkohola) i drugom vrstom kvasca (soj kvasca generalno daje karakter pivu, da li ce da lici na belgijsko, englesko, americko...). Kao rezultat, nisam dobio pivo nalik Hoegardenu, vec nesto izmedju Saison Dupont i Tripel Karmeliet.

Edited by Cure
Link to comment

Kabinet Wit je ispao odlicno. Kao sto si lepo rekao, piva se vise ne drze striktnih stilova, vec se dosta eksperimentise i prave takozvani hibridi. Posto je ovde napravljeno jace pivo, pored vise alkohola (oko 6 posto navodno) ima vise hmelja i samih zitarica. Hoegarden cu popiti u podne na suncu, a ovaj kabinet je prava stvar za vece. Upravo ovako nesto sam skuvao u pretposlednjoj turi. Receptura kao za wit, ali sa dosta vise sastojaka (ispalo je oko 6 posto alkohola) i drugom vrstom kvasca (soj kvasca generalno daje karakter pivu, da li ce da lici na belgijsko, englesko, americko...). Kao rezultat, nisam dobio pivo nalik Hoegardenu, vec nesto izmedju Saison Dupont i Tripel Karmeliet.

Upravo to, nema više uskih granica šta bi i kako bi trebalo da izgleda i ima ukus pivo, sve je sada dozvoljeno pa šta se kome svidi... Lepo je danas biti ljubitelj piva!

Link to comment

pomagajte, zabagovali smo se zena i ja. koja je dominantna vocna aroma kod kabineta IPA? nije na prvu loptu tj nije iz prvog esalona ovih uobicajenih juznih voca, ali jeste neka egzotika. koliko na vinu mozemo satima da kenjamo o primarnim i sekundarnim aromama, pivo nam i dalje ne ide nikako, losi smo pivski snobovi :)

Link to comment

AF524239-6B22-4FED-917F-16EB4316588F_zps

Пиво које сам током мог боравка у Баварској понајвише пио, из простог разлога што је домаћину омиљено. Бледо златно, средње велика пенушава глава. Први уус вуче на житарице, после има мало и малт. Назнаке горчине. Питко али не од оних да бих га купио у радњи.

DD017355-5819-457E-BE71-A4DA970CE491_zps

Врло слично претходном само још светлије боје и нешто мање хмељне горчине. 

D259F001-8407-45B5-9559-07A2909E80D9_zps

Калуђерско и уз Weihenstephaner Hefeweissbier најбоље од свих које сам пробао. Малт се осећа а онда има воћних тонова комбинованих са хмељном горчином. Једно од оних за летње дуге дане.

Све у свему пива уједначених високих квалитета, аи ниједно није од оних које бих узео да попијем док читам нешто или куцкам на форуму. Уз коленицу или кобасице иду одлично ненаметљива и јако питка, као вода.

Link to comment

pomagajte, zabagovali smo se zena i ja. koja je dominantna vocna aroma kod kabineta IPA? nije na prvu loptu tj nije iz prvog esalona ovih uobicajenih juznih voca, ali jeste neka egzotika. koliko na vinu mozemo satima da kenjamo o primarnim i sekundarnim aromama, pivo nam i dalje ne ide nikako, losi smo pivski snobovi :)

nisam skoro pio kabinetov IPA (a oba puta kada sam pio je imalo drugačiji ukus), ali zbog cascade hmelja bi morao da preovlađuje ukus grejpfruta + cvetne arome

Link to comment

AF524239-6B22-4FED-917F-16EB4316588F_zps

Пиво које сам током мог боравка у Баварској понајвише пио, из простог разлога што је домаћину омиљено. Бледо златно, средње велика пенушава глава. Први уус вуче на житарице, после има мало и малт. Назнаке горчине. Питко али не од оних да бих га купио у радњи.

DD017355-5819-457E-BE71-A4DA970CE491_zps

Врло слично претходном само још светлије боје и нешто мање хмељне горчине. 

D259F001-8407-45B5-9559-07A2909E80D9_zps

Калуђерско и уз Weihenstephaner Hefeweissbier најбоље од свих које сам пробао. Малт се осећа а онда има воћних тонова комбинованих са хмељном горчином. Једно од оних за летње дуге дане.

Све у свему пива уједначених високих квалитета, аи ниједно није од оних које бих узео да попијем док читам нешто или куцкам на форуму. Уз коленицу или кобасице иду одлично ненаметљива и јако питка, као вода.

Meni se veoma dopao Kloster Andechs Weissbier, mogao bih svakog dana da ga pijem

Link to comment

pomagajte, zabagovali smo se zena i ja. koja je dominantna vocna aroma kod kabineta IPA? nije na prvu loptu tj nije iz prvog esalona ovih uobicajenih juznih voca, ali jeste neka egzotika. koliko na vinu mozemo satima da kenjamo o primarnim i sekundarnim aromama, pivo nam i dalje ne ide nikako, losi smo pivski snobovi :)

Kod Ale-ova je situacija slicnija vinu nego lagerima. Mesa se dosta razlicitih ukusa. Nije lako prepoznati 'vocku', jer su ale-ovi svi vockasti. Zitarice daju slatkaste arome koje mogu dominirati ili ne. Kod IPA volim da zitarice samo izbalansiraju ukuse, da nema tezine, da ide na suvlju stranu. Kvasac daje opsti karakter. Kod americkih piva taj karakter bi trebalo da bude neutralan (za razliku od weizena ili belgijskih piva uopste). 

 

Najvise se eksperimentise sa hmeljevima. Mogu se gadjati citrusne arome (cak i breskva), cvetne (zova), travnate, zacinske, zemljane, zimzelene note.

 

Kao sto Scab napisa, Cascade koji je ponajvise u upotrebi uglavnom asocira na grejpfrut.

Link to comment

iako mi sve deluje nadrealno što pišete, to oko citrusa i ostalog u pivu, deluje da znate šta pišete :)

samo me zanima jedna stvar, šta je to zimzelena nota ?

Link to comment

iako mi sve deluje nadrealno što pišete, to oko citrusa i ostalog u pivu, deluje da znate šta pišete :)

samo me zanima jedna stvar, šta je to zimzelena nota ?

Npr. borovina, smreka, kedar... Cekiraj simcoe hmelj, Kabinet ga koristi mislim za Brku.

Link to comment

jeste grejpfrut, stvarno smo dileje sto nismo provalili. mada malo je nekako zamumuljen i jos nesto se tu krije..... fala!

 

sto se tice tih novih aroma, pa fakat je da su ova mikro i homemade piva dosta kompleksnija, u lavu i jelenu ces tesko moci da diverzifikujes neku dubinu mogucih ukusa kao kod ovih

Edited by gazza1
Link to comment

AF524239-6B22-4FED-917F-16EB4316588F_zps

Пиво које сам током мог боравка у Баварској понајвише пио, из простог разлога што је домаћину омиљено. Бледо златно, средње велика пенушава глава. Први уус вуче на житарице, после има мало и малт. Назнаке горчине. Питко али не од оних да бих га купио у радњи.

DD017355-5819-457E-BE71-A4DA970CE491_zps

Врло слично претходном само још светлије боје и нешто мање хмељне горчине. 

D259F001-8407-45B5-9559-07A2909E80D9_zps

Калуђерско и уз Weihenstephaner Hefeweissbier најбоље од свих које сам пробао. Малт се осећа а онда има воћних тонова комбинованих са хмељном горчином. Једно од оних за летње дуге дане.

Све у свему пива уједначених високих квалитета, аи ниједно није од оних које бих узео да попијем док читам нешто или куцкам на форуму. Уз коленицу или кобасице иду одлично ненаметљива и јако питка, као вода.

 

Andechs pivo je fenomenalno! Skoro sam pio njihov točeni dunkel u Nussdorfu, Beč, u gostionici Zum Renner. Baš bih voleo da se pojavi kod nas, baš kao i Weihenstephaner, čiji je kristallweizen neprejebiv.

Link to comment

Najavljuje se puno lipih stvari za festival britanske hrane i pića... Moji favoriti za probu će biti Thornbridgeov Imperial Russian Stout i Theakston Old Peculier.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...