Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Novina u Samo Pivo, kao i u ostalim slicnim lokalima su tri Thornbridge piva (pale ale, ipa i black ipa), dva italijanska mikro predstavnika i Orval. Trapist u svakom slucaju za preporuku, Thornbridge ima interesantnu selekciju, a generalno su kvalitetni. Italijane jos nisam probao, ne znam kakvi su ovi konkretno, ali generalno tamo su stvari pocele da se razvijaju na pravi nacin. Osim po kulturi vinarstva i samom pristupu proizvodnji hrane i pica, Italija je poznata po malim i srednjim preduzecima i odlicnom pristupu trzisnim trendovima. Od tocenih Kabineta, pojavio se Wit, kojeg jos nisam stigao da probam (prioritet mi je trenutno tura brodic-fabrika radi uporednog testa paulanera). Brka pale ale je odlican, kao i Porter. Sa ostalim pivima se ipak nisu najbolje pokazali (uhodavanje tehnologije, recepture, neiskustvo, slaba podrska kod sistema za tocenje...). Realno skupo jer su u cenovnom rangu najboljih svetskih predstavnika. Kucna radinost ostaje nabolja opcija, pa ko se kako snadje.

Link to comment

Ipak treba ispostovati cenjene sagovornike koji se trude da daju relevantnu kritiku pivskoj sceni u Srbiji (samo nije lako sve stici, treba imati obzir i prema jetri), koliko god neka pitanja zvucala retoricki.

Link to comment

Probao sam Kabinet, ali ne znam koji. Osim sto je psenicni, ali na sajtu nemaju nista s tim jednostavnim nazivom. Moze da se pije, ali je dosta gorko, sto je susta suprotnost od onoga sto volim kod psenicnog piva. Ne mogu doduse reci da mi je mnogo smetalo. Ne znam koja je cena u maloprodaji, ali plasim se da je vise nego sto mislim da vredi.

Link to comment

Evo samo da primetim da upravo testiram mutni Paulaner ali kod kuće i nema razlike između ova dva koja sam uzeo sa istog rafa. 

 

Neko je sniženje u Maksiju, limenka je oko 120-125 din. Kapiram da ako se ode u Tempo tokom vikenda može da se prođe još jeftinije što bi mogla biti sasvim super kupovina. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Neko je sniženje u Maksiju...

 

Dani Nemačke, trajaće do sredine septembra, snižen je i Erdinger i svašta nešto prehrambeno nemačko što inače bude solidno precenjeno... mislim da ne važi ta akcija u Tempu, nego samo u Maxijima, ali nisam proveravao.

 

 

Baner%20800x1132%20-%20new.jpg

 

Link to comment

u cemu je fora sa burencetom paulanera od 5 litara koje kosta 2000 dinara? znaci polutka je 200 din, u flasi je 190. ajde, kapiram debilizam da se lozis da kao sebi tocis iz burenceta ali wtf, gde je tu racunica da  kolicinu 10 flasa prodaju skuplje nego kada uzimas staklo?

Edited by gazza1
Link to comment

Dani Nemačke, trajaće do sredine septembra, snižen je i Erdinger i svašta nešto prehrambeno nemačko što inače bude solidno precenjeno... mislim da ne važi ta akcija u Tempu, nego samo u Maxijima, ali nisam proveravao.

 

 

Baner%20800x1132%20-%20new.jpg

 

 

Ima u sklopu akcije da se pazari Franziskaner Weiss za oko 170 dinara što je veliki + i ima neki Flensburger za koji nisam nikad čuo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...