Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

ko poželi osrednja nemačka piva po baš niskoj ceni (79 din.), delhaize je počeo da uvozi najprodavanije nemačko pivo:

f4g49e.jpg

 

Ne valjaju domaci buckurisi, ali ce za skoro duplo vecu cenu nego sto kosta u zemlji porekla da se pije pivo za alkose ispred diskonta pica. Pio sam njihov radler pre nekog vremena, zaista upecatljiva kombinacija pilsa i step sokica.

Link to comment

Ne valjaju domaci buckurisi, ali ce za skoro duplo vecu cenu nego sto kosta u zemlji porekla da se pije pivo za alkose ispred diskonta pica. Pio sam njihov radler pre nekog vremena, zaista upecatljiva kombinacija pilsa i step sokica.

pa dobro, daleko je ovo od dobrog piva, ali ako ti alkosi sad već mogu da biraju da li će ispred diskonta po istoj ceni da piju jelen/lav ili ovo pšenično... jebga, ne vidim šta je tu loše.

Link to comment

Tačno se vidi zelotizam koji prati svaku novu modnu pomamu, rešili connoseuri da najstarije narodno piće na svetu pretvore u znalačku zabavu za srednju klasu :lol:

dobro, i te će bubice proći.

 

Oce za par vekova.

 

Osecam da ce doci trenutak kada ce se otvoriti pivnica u kojoj sluze Novo Pivo koje se sastoji od vode u koju je na tri sekunde umocen Rafaelov palac. Darkatraktor i Kim ce nazdravljati sve pijaniji od Rafaelovog imena a ja cu sa Kabinetom u krigli  stajati pored i ceskati se iza uveta, kao i uvek.

 

edit: :fantom:

Edited by Caligula
Link to comment

pa dobro, daleko je ovo od dobrog piva, ali ako ti alkosi sad već mogu da biraju da li će ispred diskonta po istoj ceni da piju jelen/lav ili ovo pšenično... jebga, ne vidim šta je tu loše.

 

Nisam pricao o domacim, nego o nemackim alkosima. Oettinger kosta 35-40 centi u maloprodaji, proizvodi se i puni u Nemackoj. Zaista me zanima kako neko zamislja da je domace pivo buckuris od nekvalitetnih sastojaka i hemije, a strano proizvedeno od 6 puta skuplje radne snage nekakvo Pravo Pivo, koje eto uspeva da kosta isto ili cak jeftinije. Tim pre sto cisto sumnjam da su sve maksimizacije profita izmisljene u Srbiji. I taj know-how se uvezao.

Link to comment

Nisam pricao o domacim, nego o nemackim alkosima. Oettinger kosta 35-40 centi u maloprodaji, proizvodi se i puni u Nemackoj. Zaista me zanima kako neko zamislja da je domace pivo buckuris od nekvalitetnih sastojaka i hemije, a strano proizvedeno od 6 puta skuplje radne snage nekakvo Pravo Pivo, koje eto uspeva da kosta isto ili cak jeftinije. Tim pre sto cisto sumnjam da su sve maksimizacije profita izmisljene u Srbiji. I taj know-how se uvezao.

ne sećam se da je neko taj oettinger nazvao Pravim Pivom ili bilo šta slično jer jednostavno ni nije u pitanju dobro pivo. radi se samo o tome da sad imaš da po ceni koja gađa najnižu klasu piva dobiješ proizvod koji je u svoj svojoj nekvalitetnosti opet bolji od domaćih pandana.

doduše, ako se ne varam, jedino pšenično domaće je bilo ono nesrećno pokojno jelen belo.

Link to comment

Neko je pominjao pre par strana, a i tako se provlaci u poslednje vreme svako malo. Domaca hemija ovo, domaca hemija ono. I onda bup, Oettinger - kvalitetno pivo za nizi segment. Tu je toliko stvari pogresno, da je tesko uopste poceti. Po cemu je kvalitetniji? Njihov udarni proizvod je najobicniji pils. Koji kosta manje nego sto kosta verujem bilo koje domace pivo.

Link to comment

Potpuna Savamala.

 

Da nisi vlasnik foruma prijavio bih te za kradju kopirajta.

 

Inace ovo "pomeranje trzista" svakako je uslovljeno promenom tehnologije odnosno njenim razvojem.

 

Interesantno je u kojoj meri brend image doprinosi ukusu/flejvoru piva ili cigareta :D ja nisam verovao kada sam cuo sta fokus grupe zakljucuju na istrazivanjima i koliko je zapravo ukus abitan (sem ako nije bas bas lose pivo). Jelen se na primer vozi na imidz i najprodavanije je pivo u Srbiji iako su neka jeftinija piva objektivno boljeg ukusa (i ukus im manje varira od sezone do sezone). Lav je takodje tu negde. Zajecarsko je postalo izmedju ostalog i hipstersko pivo jer je nekako spontano dobilo "no bulshit" imidz svojim nespretnim i naivnim kampanjama. 

 

Pivo pijem uglavnom uz klopu. Meni i dalje "Staropramen" nekako najpitkiji - probao juce tamno Niksicko iz konzerve, gorko do neprijatnosti, prosto mi ne prija. Zajecarsko mi je razvodnjeno, Amstel mi jeok - a ponekad uzmem i Bavariju koja mi odlicno legne iako je svi iz nekog razloga ismevaju. 

Link to comment

Neko je pominjao pre par strana, a i tako se provlaci u poslednje vreme svako malo. Domaca hemija ovo, domaca hemija ono. I onda bup, Oettinger - kvalitetno pivo za nizi segment. Tu je toliko stvari pogresno, da je tesko uopste poceti. Po cemu je kvalitetniji? Njihov udarni proizvod je najobicniji pils. Koji kosta manje nego sto kosta verujem bilo koje domace pivo.

izgleda da je ovo pitanje za nekoga od pre par strana...
Link to comment

Zanimljiv je to fenomen, radi u oba pravca. Sa jedne strane, tradicionalno snobovsko pice, vino, poslednjih godina je demitologizovano™ kampanjama kompanija poput australijskog Yellow Taila koje su na trziste izbacile no bullshit proizvode bez ikakvih enoloskih odrednica i osvojile ogroman procenat trzista.

 

Sa druge strane, narockom picu, pivu, pridaju se karakteristike ranije rezervisane za vino i opet proizvodjaci koji to rade osvajaju neocekivan procenat trzista.

 

Potpuna Savamala.

Pozdravljam zaokret u pivarskoj paradigmi. 

 

Srpski jezik je toliko siromašan beerwise (ne nekakvom sopstvenom krivicom jer jezik stvaraju ljudi koji ga koriste) da ne ume da prepozna, poima i  klasifikuje sve te divne ili manje divne varijetete opšteg pojma pivo.

 

Zamisli da naš jezik nema termine kojima bi označio borovnicu, crnu ribizlu, aroniju, nego da to sve đuture nazivamo bobicama, pa da se kao velja ilić maltretiramo da opišemo konkretnu vrstu bobice nekim ovaj onaj onu poštapalicama.

 

I slažem se da je zanimljiv fenomen, da se vino spušta međ raju. Što se tiče No Bullshit kampanja, nadam se da će s vremenom da dovedu do obogaćene vinske ponude u ugostiteljskim objektima jer ovo što trenutno postoji je prejadno. Samo ilustracija, pre nedelju dana otiđosmo devojka i ja u Vox klub na Banovom brdu. Šta imate od belih vina? Imamo Tikveš litarsku smederevku na čašu. Ništa više? Ništa više. Ok, daj jednu. Servirana u čaši za kiselu vodu, izvinjava se što nema drugu. A kad odeš u neki restoran sa solidnom vinskom kartom, opauče te cenama nekih domaćih vinarija koje jednostavno ne vrede toliko, ali koštaju toliko jer je odvojena vinska karta iz nekog razloga ovde i dalje eksluziva.

Edited by pacey defender
Link to comment

Što se tiče No Bullshit kampanja, nadam se da će s vremenom da dovedu do obogaćene vinske ponude u ugostiteljskim objektima jer ovo što trenutno postoji je prejadno. Samo ilustracija, pre nedelju dana otiđosmo devojka i ja u Vox klub na Banovom brdu. Šta imate od belih vina? Imamo Tikveš litarsku smederevku na čašu. Ništa više? Ništa više. Ok, daj jednu. Servirana u čaši za kiselu vodu, izvinjava se što nema drugu. A kad odeš u neki restoran sa solidnom vinskom kartom, opauče te cenama nekih domaćih vinarija koje jednostavno ne vrede toliko, ali koštaju toliko jer je odvojena vinska karta iz nekog razloga ovde i dalje eksluziva.

 

sta tebi tacno fali toj litarskoj tikves smederevki na casu? 

Link to comment

sta tebi tacno fali toj litarskoj tikves smederevki na casu? 

litarska tikveš smederevka mi je prvi izbor za špricer, tako da nemam apsolutno ništa protiv tog vina. samo što bi bilo bolje da postoji još nešto u ponudi.

Link to comment

bilo bi dobro da u srbiji postoji pivo koje je ono sto je ta tikveska smederevka u svetu vina. znaci mejnstrim za siroke mase visokog kvaliteta.

 

bio sam prisutan na blajnd testu vina daleko vise klase od litrenjaka iz samiske, tikveska smederevka je tukla ozbiljne brendove (tipa matoseviceve malvazije). onda kada se posluzi iz dobre case nekome ko nije odavde, tj nema razvijen osecaj da je prepozna pa rasudjuje samo po onome sto je u casi, bez dodatnih psiholoskih inputa, ova smederevka je daleko bolje vino nego sto bi covek koji je kupi u lokalnom diskontu za 250din/l zakljucio.

 

takvih piva nema na trzistu jos uvek.

Edited by gazza1
Link to comment

izgleda da je ovo pitanje za nekoga od pre par strana...

 

Pitanje je i za tebe po cemu je Oettinger bolji od domacih buckurisa i sta je to u njemu sto ga stavlja nekoliko stepenika iznad njih. Ako hocemo da budemo znalci, moramo jeli zapravo i da znamo o cemu pricamo, a ne da pausalno iznosimo misljenje, bez obzira koliko nam je nepce prefinjeno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...