Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Tagovali su ga jer je bio jedan od ucesnika skupa kucnih pivara odrzanog dva puta u KC Gradu. To i jeste problem sa tim aplikacijama, iskljucivo se oslanjaju na savestan doprinos korisnika. Drugi domaci IPA je Kabinetov. 

Link to comment

Uvezena nova trojka u Srbiju - dva Italijana (L'Olmalia 5 i BK) i belgijski Orval!

olmaia_gamma_33_1.jpg

Ova dva probao sad prvi put u životu i prilično sam zadovoljan i stautom i ember ejlom imajući u vidu predrasude koje imam o italijanskim pivama. I Italijanima.

orval-beer.jpg

Orvala pio ranije na ognjištu mu i koliko se sećam, trapist sa veoma zanimljivim ukusom zbog nekog čudnog kvasca. Gotovo kao vino sa jakom penom. Ne možeš piti više od jedne flaše i ništa drugo posle njega.

Link to comment

Uvezena nova trojka u Srbiju - dva Italijana (L'Olmalia 5 i BK) i belgijski Orval!

olmaia_gamma_33_1.jpg

Ova dva probao sad prvi put u životu i prilično sam zadovoljan i stautom i ember ejlom imajući u vidu predrasude koje imam o italijanskim pivama. I Italijanima.

orval-beer.jpg

Orvala pio ranije na ognjištu mu i koliko se sećam, trapist sa veoma zanimljivim ukusom zbog nekog čudnog kvasca. Gotovo kao vino sa jakom penom. Ne možeš piti više od jedne flaše i ništa drugo posle njega.

Gde ima?Pogotovu trapist...

Link to comment

Мало руске комерцијале коју сам пио по Москви овог лета.

8E1FBC8A-1E5A-489D-9436-D06CB2721300_zps

Златне боје са врло израженом круном од пене.  Арома вуче  на малт са освежавајућим додатком свеже траве и воћа. Пристојна горчина за један лагер.

7DCEF100-E0DF-4497-AFF8-883E06E64756_zps

Лагер солидне пуноће, златне боје. Одлично пени и им лепу дозу горчине. Вуче на Хајнекен што није ни изненађење имајући у виду које произвођач. Одлично ми пасовало уз шилик.

Оба комерцијална, а опет не вештачка пива металног укуса каква се генерално праве по државицама бившег Титостана. Домаћи задатак за пиваре у Апатину, Челареву, Карловцу, Сарајеву...

Link to comment

ko poželi osrednja nemačka piva po baš niskoj ceni (79 din.), delhaize je počeo da uvozi najprodavanije nemačko pivo:

f4g49e.jpg

 

Sad su u onom nesrećnom Aman-u 69 dindži. Upravo osrednje, ali to je i dalje za klasu bolje od domaćih govana, koja se prodaju po sličnoj ili višoj ceni, bar ne osećam hemiju kad ih pijem.

Link to comment

вештачка пива металног укуса каква се генерално праве по државицама бившег Титостана. Домаћи задатак за пиваре у Апатину, Челареву, Карловцу, Сарајеву...

 

Dobro, ovi umeju u nekoj seriji i da pozitivno iznenade. 

Link to comment

Мало руске комерцијале коју сам пио по Москви овог лета.

Златне боје са врло израженом круном од пене. Арома вуче на малт са освежавајућим додатком свеже траве и воћа. Пристојна горчина за један лагер.

8E1FBC8A-1E5A-489D-9436-D06CB2721300_zps

joj, ovo sam probao al nisam osetio nikakve arome sveže trave i voća već ukus redova ispred radnje i miris bonova za hranu.

preterujem, al mi je zaista bilo potpuno bezukusno i nezanimljivo dozlaboga.

 

edi:višak fotki

Edited by scab
Link to comment

joj, ovo sam probao al nisam osetio nikakve arome sveže trave i voća već ukus redova ispred radnje i miris bonova za hranu.

preterujem, al mi je zaista bilo potpuno bezukusno i nezanimljivo dozlaboga.

 

 

Не знам баш ме изненадила ова твоја реакција. После ње мало процуњах по нету и видим да су рецензије баш подељене. Да ли квалитет варира од места кад је и где произведено не знам...

Link to comment

Jel se vama desilo da kad pričate o pivu sa nekim, da vam kaže:

Otkud se ti interesuješ za pivo, pre si pričao da voliš žestinu...

Jbte ko da to isključuje jedno drugo?

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...