Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ne znam da li se već pominjalo ranije, ali ja se u poslednje vreme odao Efes Draftu, prvo onako konzumeristički, zbog lepe flaše, a onda i dalje.

Link to comment

spontano se vratila u pivsku fazu, ovog puta bezalkoholnu (ako se zazmuri na nekoliko flasica guinnessa)da prijavim svog favorita:bavaria-bottle.jpg

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
Hoagarden, veoma slično Blue Moon-u, isto pšenično, nije mi smetalo sa pomorandžom, delovalo je baš osvežavajuće letnje. Jeste mi na prvi guc delovalo neobično.edit: ili Hoegaarden
blue moon je i pravljen da lici na hoegaarden*, koji, ako cemo posteno, nije ni primaci weihenstephan-u, npr. mislim da i pise na njemu: belgian style wheat beer. sam adams summer ale je meni odvratan. psenicno pivo treba da bude slatkasto i pitko, a ne oporo, kao sto je summer ale. drugo, iz nekog razloga, kad se natoci, a probala sam na vise mesta, posle 3 minuta pocne da se obrazuje mnogo gadan talog. e sad, mozda mora da se sabije pola litra za 5 min, ali pre bih rekla da je pivo krs.* hoegaarden je ekstremno popularan u americi, a jupiler, moje omiljeno main stream belgijsko pivo, nema skoro nigde da se nadje
Link to comment

weihenstephan - zakon pivo, najstarija evropska pivara. weizen koji služi umesto ručka na 2000mnm.Weihenstephan.jpg

Edited by alberto.ascari
Link to comment

dobro, nisam jedina koja cita casu. svaka im je sorta dobra, obicno ima da se kupi svetli i tamni heffeweizen, ali i onaj original im nije za baciti. setih se... za vikend popih jedan helles. voda, ali dobra ;)

Link to comment
spontano se vratila u pivsku fazu, ovog puta bezalkoholnu (ako se zazmuri na nekoliko flasica guinnessa)da prijavim svog favorita:bavaria-bottle.jpg
Bezalkoholno?!Ja ipak preferiram alkoholnu, ako hocete da popijete mnogo a da vas ne opali previse.Bavaria je dobra za osvezenje, umesto vode.Ipak nezaboravno i neponovljivo je bilo oblokavati se Heineken-om bez trunke obradeusred fabrike - muzeja.Krusovice za sada rula, jedini bedak sto se mora do Ceske da bi ga pio, ovde toga nema.Inace Austrijski obozavatelji piva hvale nas Jelen do nebesa (naravno, pridruzujem im se). :lol:edit: nisam video da je Cruella vec stavila da je BEZalkoholno Edited by djvaske
Link to comment
...nije ni primaci......je meni odvratan.......mnogo gadan talog......ali pre bih rekla da je pivo krs.* hoegaarden je ekstremno popularan u americi, a jupiler, moje omiljeno main stream belgijsko pivo, nema skoro nigde da se nadje
Ko kaže da ne postoje beer connoisseurs (from hell). Čak i ovo ima: Beeradvocate!Što se tiče belgijskih piva, siguran sam da znaš, al evo ipak: Bar Spuyten Duyvil (moto im je rare and obscure), u Bruklinu. Ocenjen je kao najbolji NYC Beer Bar za 2007.Neverovatna (za mene) ponuda belgijskih (i drugih) piva iz kojekakvih malih pivara. Nikad nisi siguran šta će sledeće nedelje da ubace ili izbace. Organizuju neke festivale piva, pa od otvaranja bara, krene navala.Ja kad sam ušao, zableno sam se u ponudu ko u šarena vrata. Nisam imao pojma, šta da naručim. Za dva, tri piva sam čuo, ovo ostalo, SF. Tremu sam razbio sa Einbecker Pils-om. To je jedino što su oni imali da deluje klasično. Nije bilo loše. Jeste pomalo za neki drugi topic, al ajd sad... Edited by C žeton
Link to comment
Ne znam da li se već pominjalo ranije, ali ja se u poslednje vreme odao Efes Draftu, prvo onako konzumeristički, zbog lepe flaše, a onda i dalje.
stvarno dobro, lagano pivo.
Link to comment

jel se ta flasa za draftovani efes kaucira?Eh da, kako englezu objasniti sta je kaucija za flase? Koja rec se tu koristi?lady in red: excuse me, you have to pay for the caution. :lolol:

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...
jel se ta flasa za draftovani efes kaucira?Eh da, kako englezu objasniti sta je kaucija za flase? Koja rec se tu koristi?lady in red: excuse me, you have to pay for the caution. :lolol:
Čitam materijal za neki softver, i naidjem na sintagmu bottle deposits i setim se da je neko na forumu pitao kako se prevodi kaucija i to je valjda to ...
Link to comment
  • 5 weeks later...
img0025bg9.jpgimg0025bg9.923785623b.jpgDanas pio Paulaner posle sto godina. Mislio sam da ga kod nas nema nigde, a našao ga sasvim slučajno u nekoj radnji na početku Hilandarske sa leve strane posle Maxija na ćošku. Oba su odlična, a ima i crno. Ako neko zna nek napiše gde ima Pilsner Urquell u Beogradu da se kupi.
ima li jos uvek Paulanera tamo?
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...