Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

E, mojne Cofman da mi diraš. Ona varijanta malog u flašici je bila odlična, i crno i belo. Konzerva je bila prilično bzvz, doduše.Nisam mogao nigde da ga iskopam duže vreme, a onda ga video u Idei skoro, ali sam već prestao da pijem pivo.
Zemljo slavnih vitezova, vajferta i zofmana.... :s_w: Sto si prestao da pijes pivo? Cedjena pomorandza toliko uzela maha?Pa i ti, Meri? Kakav stomak, ko o tome jos razmislja?
Link to comment

Ljudi, objasnite u čemu je fora sa Pećkim pivom, ja ga nikad u životu u BG (do 1992) nisam ni video ni pio. Pile se splačine iz BIPa, a kad je bilo više love Tuborg.

Edited by alberto.ascari
Link to comment
Ljudi, objasnite u čemu je fora sa Pećkim pivom, ja ga nikad u životu u BG (do 1992) nisam ni video ni pio. Pile se splačine iz BIPa, a kad je bilo više love Tuborg.
ja sam ga pila po Sandzaku u ono vreme i secam se izuzetno finog, ma sad kad udarim - *delikatnog* ukusane bes previse arome ali - lepo balansirano i lagano
Link to comment

ne mogu da pričam o periodu pre 1996, jerbo sam do tada bio orijentisan ka bezalkoholnim pićima. No, kada sam počeo da otkrivam čari piva, a naročito kada sam domaća piva uporedio sa malobrojnim stranim pivima, primetio sam da postoji primetna razlika. Tada su domaćom scenom dominirali BIP, lav, jelen, vajfert, ali i pominjani zofman koji jeste bio za nijansu bolji. Zatim jagodinsko sa čičom na naslovnici, valjevsko od kojeg sam uvek imao goleme glavobolje, i razna zrenjaninska i bečejska. Sve u svemu, bio je to krš, potrefilo se da baš kada sam imao 17 i kada je vreme da se profilišu preferencije, nato odlučio da nas zasuje bombama i većinu vremena provodio sam ispijajući litre i litre piva, testirajući okus, miris, i morning-after-taste. Elem, vitez je bio ubedljivo najgore pivo. Jesen pred bombardovanje u prodavnicu u blizini škole iz nama nepoznatog razloga počelo je da pristiže pećko pivo. Nigde ga po beogradu nisam primećivao osim tu, kraj škole. Ne znam sada sa ove distance da ti pričam o detaljima. Znam samo da je bilo pitko i ukusno. Larson će verovatno pričati o nekim ranijim asocijacijama na to pivo, verovatno sa vremeplovom na kraj 80ih.Btw, ako se sećaš piva sa početka 90ih, sećaš li se "peace beer" od BIPa? sa sve golubom mira na etiketi?

Link to comment
Btw, ako se sećaš piva sa početka 90ih, sećaš li se "peace beer" od BIPa? sa sve golubom mira na etiketi?
ovo ne znam, sećam se negde početkom osamdesetih da je BIP pravio 13% pivo, u to vreme mi je bilo dobro. Inače se pio BIP, kao što sam rekao, ne zato što je dobar, nego zato što nije bilo drugo. Valjevsko ne računam, Jagodinsko belo je bilo na šlepu u Zemunu, Nikšić i to je to otprilike. Kad je došao Ante, počeo je da se prodaje Zlatorog i Union u BG, onda sam počeo da shvatam čime su nas pojili, kakvim djubretom. Možda nije ni čudo što se u takvim uslovima dogodio narod
Link to comment

Ne bih da me proglase retrogradnim elementom, pogotovo pred izbore ili nedaj bože kočničarOm reformi, ali imam utisak da je u ono nedemokratsko vreme, svaka trafika imala velik izbor piva, koja ja nigde više ne viđam!? Silni Meksikanci, Elephant i White bear sa nekih 8% alc, Fosters (bilo ga u maxi-ju), češki zlato, staro i ostali prameni itd. Prvi posle promena su Česi kod Ruskog cara organizovali besplatno degustiranje piva, da pomognu napaćenim građanima. Na ovaj način mogu i dalje da nas pomažu. Neznam kakvo je sada stanje sa ponudom u irskim pabovima, u BG i NS? Bilo je zanimljivih stvari na ovim mestima.Hteo sam samo da kažem da mi momentalna ponuda i dalje deluje nekako limitirano. šteta što nema po lokalima veći izbor piva na točenje. U Londonu sam išao od "točilice" do točilice, samo da probam što više vrsta nikadčuopivo i nikadvidoboju. Sve do klecanja kolena. Naravno, znam, da smo svi videli svašta zanimljivo u belom svetu.Pored prostih pučkih piva koja još nemamo, ova "buržoaska" (npr. trapist) su tek SF! Je... <_< !

Edited by C žeton
Link to comment

U maksiju se obično mogu naći piva iz Apatina (Nikšićko, Jelen, Beck's), Čelareva (Lav, Tuborg), Pančeva (Weifert, Efes), i oni uz MB pokrivaju najmanje 90% potrošnje piva. Moram priznati da ni malo ne žalim za Old goldom i šampionom. Ne znam šta se dešava sa valjevskom, bečejskom i vršačkom pivarom, mogli bi forumaši iz tih gradova da napišu koju reč o tome. Inače, bip se pije izgleda jedino van beograda. Kada sa matorim odem u selo, u prodavnici se samo može naći bg i jelen. Lokalpatriotski pijemo bg :lol: Nekada se beck's uvozio, isto je i sa tuborgom, a ta dva proizvoda, uz amstel i heineken, su uvek važila za nekakvu klasu međ pivima. Kako se sada ta piva prave ovde, cene su pale, tako da je prilično neprofitabilno uvoziti sva ostala svetski priznata piva, osim pomenutog heinekena koji je love mark.Mislim, koliko ljudi je danas spremno da za laško pivo da 15 dinara više od iste takve flašice beck'sa? Na dnevnoj bazi, naravno...što se tiče egzotičnih i neobičnih piva (povećan procenat alkohola, voćni ili kakav drugi ukus), tu jeste pala ponuda u odnosu na vesele devedesete, ali verujem da se procenilo da ljude to više ne interesuje, sada kada se može piti normalno pivo solidne kakvoće.

Link to comment

...od popularnih lagera, definitivno sam prelomio...amstel mi najvise prija...poslednjih par meseci sam posebno gustirao sve sto je bilo da se kupi, izaberem raznovrsno po dve flase ili bebice u rodicu i gustiram uz tekmu...amstel definitivno, mada mi se dopada i grols, ali za tu razliku u ceni ipak amstel......od ovih sto nema na svakom cosku, izdvajaju se dva laureata, ceski pilzner i nemacki paulaner, mutni...dve vrste piva ciji se ukus ne zaboravlja... :wub: tuborg i sve slicno sto podseca na slonovu mokracu ne podnosim...negazirani lager je gori od ugrejanog piva...

Link to comment
Mislim, koliko ljudi je danas spremno da za laško pivo da 15 dinara više od iste takve flašice beck'sa? Na dnevnoj bazi, naravno...
ja :blush:mislim, ako ću da gledam cenu, onda će radije padne izbor na neko zidarsko nego na lažno strano. ne znam koliko je to moj trip, ali čak su mi zidarski jelen i lav bolji od beksa i tuborga.uzeo sam skoro nekoliko flaša kalsberga iz pivare čelarevo i ima isti ukus na baruštinu kao i tuborg. njima jedino što valja su one božićne limited edition varijante. po boji bi se reklo da je stajalo u drvenom buretu :wub: kako god, laško ću da pijem pre bilo kojeg licenciranog uključujući i grčki heineken i mađarski stella artois (ili gde se već proizvode)
Link to comment
mađarski stella artois (ili gde se već proizvode)
mađarska stella još i može da se pije, za razliku od hrvatske! Probao sam Karlsberg pre neki dan, zemlja proizvodnje rumunija... imalo je ukus na špiritus.Ali, zato u merkatoru mogu da se kupe Guinness i Kilkenny :wub:btw, čuh da je MB pivaru kupio Amstel?edit: Amstel, ne Hajneken Edited by Kelt
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...