Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

7 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ni meni uopšte nije jasna ta floskula "koncept emisije umire", niti šta to uopšte treba da znači. Ako išta, Utisak je u ovoj medijskoj sutiaciji izuzetno potreban, da da retrospektivu svih govnarija koje su se dogodile u prošloj nedelji, a koje se ne mogu videti sublimirano drugde. Gosti su pristojnom većinom ljudi koji stručno govore o svojim oblastima, više je nego očigledno da je bilo kome s Tamne Strane prosto zabranjeno da se pojavljuje. To nije Oljina krivica, a nisam siguran ni da bi bilo vrlo svrsishodno. Da zamislim samo emisiju u kojoj gostuje Martinović, šta bi iko dobio time? Ovo više nije vreme političkog dijaloga, to je zamrlo 2012, sada se ide na potpuno otvorenu opstrukciju, obesmišljavanje i sabotiranje. Da, dođe Martinović i onda samo ponavlja "vi lažete, vi ste krali, vi ste ubijali, vi ste upropastili zemlju" kao kreten, šta bi to tačno donelo? I da drugi gosti imaju mogućnost da mu kažu da je budala, šta bi to tačno donelo? On svakako ne bi bio tamo da promoviše neki svoj stav jer on stava i nema, već samo da minira ceo razgovor i učini ga negledljivim. Uopšte ne treba žrtvovati celu emisiju da bi se poštovala neka druga strana, jer druga strana i ne postoji, postoji samo ogoljeno nasilje, u emisijama verbalno, a van emisija neverbalno.

 

Ovako, ovo je jedna od retkih emisija gde se mogu čuti stručni ljudi od kakvog takvog poverenja, uz ponekad neko gostovanje Sergeja ili slične nenavođene rakete. Pošto je jedna od glavnih osnova cele vlast da obesmisli i zamuti najvažnija pitanja koja su u žiži interesovanja te nedelje, koncept je čak jači kao što je bio pre 2012.

Znači tačno to. 

Ni manje, ni više

Link to comment
29 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Okej, prenategnuta metafora, ali ostanimo na poenti. Ako je glasanje neminovno da bi srž emisije kao rangiranje utisaka ostalo, možda su telefonska uključenja sa tehnološke tačke pogleda prevaziđena, i za veliki broj drugih emisija bataljena poodavno, ali se meni itekako čini da je od ponuđenih alternativa daleko najbolje rešenje. U protivnom, dobijamo trenutno izlistavanje tviter/fejsbuk ankete tek da bi bili moderniji i u skladu sa vremenom. Moje mišljenje dakako, ali vredi itekako istrpeti i u svakoj emisiji gušača koji će da priča "Još od drugog svetskog rata Srbija je..." ili stotog tupsona koji neće smanjiti zvuk na svom televizoru, ili jednostavnim rečnikom budalčine od čijeg zatupljenog nemišljenja vam se kosa diže na glavi nego da vidimo potpuno dehumanizovanu listu mudrijaša sa tvitera, pogotovo u zlatnom doba bot armija koje kreiraju čitalački narativ televizije. Da ne idem do Oljinih čitanja tvitova sa obrazlaganjem glasova ili nečega tako grozomornoz, eto nam odmah nečega nalik Hit Tvitu. Ili, ne dali bogovi, kajron sa SMS-ovima gledalaca koji glasaju sa svojim obrazloženjima i uz koji pozdrav "Ako ima neka dama za druženje nek se javi". Ako je to više primereno današnjem modernom vremenu, onda nešto nešto ton film.

 

Dakako, postoji verovatno i mišljenje "pa koji će nam glasanje i rangiranje uopšte", ali onda se žestoko okrnjuje i sam čin odabira i listanja svih sranja koje su obeležili poslednjih 7 dana a koje se ne mogu videti još baš na mnogo mesta, a kamoli prodiskutovati o njima, pa prema tome to više uopšte ne bi više bio "Utisak nedelje". To bi bila potpuno drugačija emisija, talk show gde voditeljka sedi sa tri stručnjaka i pričaju stručno o temama bez ilustracije. Da, i o tome se sme maštati, samo se meni čini kao umnogome osiromašen format u poređenju sa ovime što imamo.

 

 

 

Slazem se u slovo sa svim sto si napisao u prvom komentaru i ovde. A kao sto su predlozi svedocanstvo o vremenu u kojem zivimo (deluje da se skoro nista ne menja vec tri decenije, zar ne), to su isto i ukljucenja. Emisija bi izgubila na svojoj vrednosti kada bi prosto izbacila ovo sto sam boldovao, jer eto ljude nervira kakvi se tupsoni javljaju. Ti ljudi su nase komsije, prijatelji, rodjaci... i glasaci. I svaka emisija uvek pruza lep presek kako obican svet razmislja..

  • +1 1
Link to comment
Just now, Marvin (Paranoid Android) said:

 

I see. Well argued.

Pa ne znam šta bih ti rekao. 

Razgovor sa trojicom gostiju je, well™, razgovor sa trojicom gostiju.

Koncept emisije je ređanje predloga za utisak nedelje plus uključenje gledalaca... 

Link to comment

Ređanje predloga traje oko 25 minuta max, uključenje gledaoca 10. 35 minuta od koliko, 120? Biće da je više akcenat na dijalogu i sučeljavanju mišljenja mada je objašnjeno već od strane Marvina što su mišljenja uglavnom uniformisana, jer ovi em neće da dolaze em znamo na šta bi to ličilo.

Ja na utisak gledam kao na jednu od retkih emisija koje zvuče slobodno i autentično bez upliva bilo kakvog AV ili SNS faktora sa uglavnom jakom kritikom na vlast, često i na posprdan način, baš kako treba. Koliko imamo toga i koliko je to zapravo neophodno na 1 medijskom nebu kao što je naše - da ne govorim. U odnosu na to, ovakav ili onakav "koncept" je stvarno totalno jedna relevantna stvar, pogotovu kada i nije toliko loš. Npr, uvek rado odgledam sve predloge čim se pojave na yt.

  • +1 2
Link to comment

On je dugo delio okolo vizit kartu ljudima, na kojoj je pisalo:
Milan St. Protić
Bivši ambasador u USA

Nikad nije oprostio Koštunici to povlačenje

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
23 minutes ago, Frank Pembleton said:

On je dugo delio okolo vizit kartu ljudima, na kojoj je pisalo:
Milan St. Protić
Bivši ambasador u USA

Nikad nije oprostio Koštunici to povlačenje

.... Shiit has hit the fan!
 


Kao što mu Beograd nikada neće oprostiti izdaju. Gnjida.

Link to comment

kada za 50ak godina u knjizi istorija za 7 razred oš bude lekcija o 05.10., u poglavlju o 06.10. i razočarenju biće njegova slika kao ilustracija

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...