Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

22 hours ago, slepa živana said:

super su gosti. pretpostavljam da će glavna tema biti opet brojevi oko korone. samo ne znam šta bi psiholog o tome mogao da priča.

Baucal je tu da priča o formalnom obrazovanju, kako škole pronalaze rešenje u novim kovid-okolnostima ( njega zovu kad stignu PISA testovi,kad stignu rezultati sa male mature......).

Link to comment
23 hours ago, slepa živana said:

šta bi psiholog o tome mogao da priča.

 

Ljudi su na ivici zivaca, ujedaju i sebe i druge.. ima tu psiholog mnogo toga da kaze, samo sumnjam da ce o tome pricati

Link to comment

Meni je u osnovnoj hemiju predavala Ika Baucal. U top 3 najgorih nastavnika/profesora koje sam imao, zamrzeo sam hemiju za ceo zivot zbog nje.

 

Bas me zanima da li mu je to keva..

Link to comment

eto. odgledala sam i dalje ne znam tačno šta je trebalo da poveže. delovao je pomalo kao uljez.

al zanimljiva je ona jedna stvar koju je spomenuo iz nekog istraživanja, kako kod srba i amerikanaca, ispitanici koji podržavaju vlasti imaju izraženiji strah od virusa. kako to?

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

al zanimljiva je ona jedna stvar koju je spomenuo iz nekog istraživanja, kako kod srba i amerikanaca, ispitanici koji podržavaju vlasti imaju izraženiji strah od virusa. kako to?

 

Pa za nas jos i ima smisla. Osim onog pocetka sa Nestorom, najsmesnijim virusom, shoppingom u Milanu itd, Vucic i vlast su prilicno plasili narod virusom dok ga nisu pobedili™. Palo mi je na pamet da bi ovo sa laziranjem brojki, tj. revizijom istih sada mogli da iskoriste da ponovo uvedu neke restriktivnije mere. U fazonu, ustanovili smo da je bila veca smrtnost nego sto smo mislili, Djilas, Solak i njihovi informaticari lose unosili brojke u sistem™, zatvaraj. 

 

Ali za Ameriku je stvarno cudno. Mozda nesvesno svoje miljenike dozivljavaju kaolazove i prevarante, sto i jesu, pa onda strah radi. 

Link to comment
18 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Meni je u osnovnoj hemiju predavala Ika Baucal. U top 3 najgorih nastavnika/profesora koje sam imao, zamrzeo sam hemiju za ceo zivot zbog nje.

 

Bas me zanima da li mu je to keva..

Ika mu je keva...Predavala je i meni, a sestra mu je išla sa mnom u odeljenje.

  • Hvala 1
Link to comment
On 29.9.2020. at 16:44, Frank Pembleton said:

Realno koncept emisije umire, a Olja B. niti hoće, niti ume da uradi nešto sa emisijom i tako će to da se taljiga...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Realno, uvek odgledam utisak sa zadovoljstvom, naravno, ako me zanimaju tematika i gosti, tako da nit mislim da koncept umire nit da su sranje gosti. Tema uvek fala bogu koliko voliš, a iskreno ne znam kako može da umre koncept intervjua, pitanja i sl, osim što bih izbacio slušaoce, to me već ne zanima. Niti kontam šta ona to može da uradi sa emisijom osim da aktualizuje goreće teme i priča o njima na čemu realno svi treba da smo joj zahvalni jer kakva god da je emisija ipak ima neku popularnost i reach, koliko god da je to marginalno pored mainstream medija i javnih frekvencija. A možda i baš zato.


Drugim rečima, mislim da ti kao neko ko radi na tv-u i znaš nju možda malo bolje od prosečnog gledaoca (u koje sebe ubrajam) imaš malo drugačiji pogled na sve to, tačnije, malo negativniji nego što realno jeste situacija.

Link to comment

To da li ja nju poznajem nema nikakve veze. 

Svako može da vidi ovo #to sam napisao. 

Naravno da ne mora da deli moje mišljenje. 

A koncept je takav, da to "samo malo da promeni" menja ceo koncept... 

Link to comment

Ni meni uopšte nije jasna ta floskula "koncept emisije umire", niti šta to uopšte treba da znači. Ako išta, Utisak je u ovoj medijskoj sutiaciji izuzetno potreban, da da retrospektivu svih govnarija koje su se dogodile u prošloj nedelji, a koje se ne mogu videti sublimirano drugde. Gosti su pristojnom većinom ljudi koji stručno govore o svojim oblastima, više je nego očigledno da je bilo kome s Tamne Strane prosto zabranjeno da se pojavljuje. To nije Oljina krivica, a nisam siguran ni da bi bilo vrlo svrsishodno. Da zamislim samo emisiju u kojoj gostuje Martinović, šta bi iko dobio time? Ovo više nije vreme političkog dijaloga, to je zamrlo 2012, sada se ide na potpuno otvorenu opstrukciju, obesmišljavanje i sabotiranje. Da, dođe Martinović i onda samo ponavlja "vi lažete, vi ste krali, vi ste ubijali, vi ste upropastili zemlju" kao kreten, šta bi to tačno donelo? I da drugi gosti imaju mogućnost da mu kažu da je budala, šta bi to tačno donelo? On svakako ne bi bio tamo da promoviše neki svoj stav jer on stava i nema, već samo da minira ceo razgovor i učini ga negledljivim. Uopšte ne treba žrtvovati celu emisiju da bi se poštovala neka druga strana, jer druga strana i ne postoji, postoji samo ogoljeno nasilje, u emisijama verbalno, a van emisija neverbalno.

 

Ovako, ovo je jedna od retkih emisija gde se mogu čuti stručni ljudi od kakvog takvog poverenja, uz ponekad neko gostovanje Sergeja ili slične nenavođene rakete. Pošto je jedna od glavnih osnova cele vlast da obesmisli i zamuti najvažnija pitanja koja su u žiži interesovanja te nedelje, koncept je čak jači kao što je bio pre 2012.

  • +1 9
Link to comment
55 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ni meni uopšte nije jasna ta floskula "koncept emisije umire", niti šta to uopšte treba da znači. Ako išta, Utisak je u ovoj medijskoj sutiaciji izuzetno potreban, da da retrospektivu svih govnarija koje su se dogodile u prošloj nedelji, a koje se ne mogu videti sublimirano drugde. Gosti su pristojnom većinom ljudi koji stručno govore o svojim oblastima, više je nego očigledno da je bilo kome s Tamne Strane prosto zabranjeno da se pojavljuje. To nije Oljina krivica, a nisam siguran ni da bi bilo vrlo svrsishodno. Da zamislim samo emisiju u kojoj gostuje Martinović, šta bi iko dobio time? Ovo više nije vreme političkog dijaloga, to je zamrlo 2012, sada se ide na potpuno otvorenu opstrukciju, obesmišljavanje i sabotiranje. Da, dođe Martinović i onda samo ponavlja "vi lažete, vi ste krali, vi ste ubijali, vi ste upropastili zemlju" kao kreten, šta bi to tačno donelo? I da drugi gosti imaju mogućnost da mu kažu da je budala, šta bi to tačno donelo? On svakako ne bi bio tamo da promoviše neki svoj stav jer on stava i nema, već samo da minira ceo razgovor i učini ga negledljivim. Uopšte ne treba žrtvovati celu emisiju da bi se poštovala neka druga strana, jer druga strana i ne postoji, postoji samo ogoljeno nasilje, u emisijama verbalno, a van emisija neverbalno.

 

Ovako, ovo je jedna od retkih emisija gde se mogu čuti stručni ljudi od kakvog takvog poverenja, uz ponekad neko gostovanje Sergeja ili slične nenavođene rakete. Pošto je jedna od glavnih osnova cele vlast da obesmisli i zamuti najvažnija pitanja koja su u žiži interesovanja te nedelje, koncept je čak jači kao što je bio pre 2012.

 

Znaci da je koncept prevazidjen u zanatskom smislu i oko toga je Frenk u pravu, deo emisije sa ukljucivanjem gledalaca zemaljskom telefonskom linijom je bataljen jos u proslom veku. Sve drugo sto si napisao je tacno i slazem se u potpunosti, UN je jedna od retkih preostalih oaza u kojima se ljudi jos uvek cudom cude sta nam se desava i u kakvom odsustvu normalnosti zivimo. Stoga se i toj emisiji i Olji mogu tolerisati razni tantrumi i inacenja.

Link to comment
6 hours ago, harper said:

Znaci da je koncept prevazidjen u zanatskom smislu i oko toga je Frenk u pravu, deo emisije sa ukljucivanjem gledalaca zemaljskom telefonskom linijom je bataljen jos u proslom veku. Sve drugo sto si napisao je tacno i slazem se u potpunosti, UN je jedna od retkih preostalih oaza u kojima se ljudi jos uvek cudom cude sta nam se desava i u kakvom odsustvu normalnosti zivimo. Stoga se i toj emisiji i Olji mogu tolerisati razni tantrumi i inacenja.

 

Ako je samo to, to mogu i da razumem, da ne tupim sada da li mi se lično taj deo dopada ili mi ide na živce, malo je irelevantno šta Moja Visost misli, ali ja nikako ne bih to nazvao konceptom emisije, jebi ga, to traje između 10 i 12 minuta od ponuđenih 120. Meni se čini da je mnogo precizniji opis da je koncept emisije voditeljka političkog talk showa koja sedi sa najviše 3 a najmanje jednim gostom, ako je gost tolike važnosti, od kojeg su tri gosta uvek ili iz relevantnog političkog, društvenog ili stručnog miljea u datom trenutku koji pretresaju najvažnije teme tog trenutka, a pozivi gledalaca i glasanje mu dođe kao jedna stalna mini-rubrika, koja nikada ne dolazi ni blizu do vrha cele emisije.

 

Pored toga, bit emisije je odabir, izlistavanje i filtriranje dešavanja koje su obeležile prošlu nedelju - za šta se valjda slažemo da je u današnjem vremenu u Srbiji preko potrebno. Tako da nikako ne verujem da se na modelu telefonskih uključenja insistira iz luditizma ili jer se tvrdoglavo čuva originalni model koji niko ne sme da takne jer je Olji drag, već da ako već postoji izlistavanje i odabir događaja i utisaka u proteklih sedam dana, mora onda nekako doći i do čina glasanja i prebrojavanja glasova, za šta postoji tek nekoliko mogućih alternativa: tviter/fejsbuk/app elektronske ankete gledalaca koji će kroz internet ili glasanje SMS-om birati favorita. Pa hajde sada zamislite na šta bi to ličilo, i treba li celokupni čin glasanja prepustiti da liči kao na glasanje na pesmi Evrovizije gde odjednom vidimo rezultate za prvih 1 do 8 bodova od svih 45 država.

 

Okej, prenategnuta metafora, ali ostanimo na poenti. Ako je glasanje neminovno da bi srž emisije kao rangiranje utisaka ostalo, možda su telefonska uključenja sa tehnološke tačke pogleda prevaziđena, i za veliki broj drugih emisija bataljena poodavno, ali se meni itekako čini da je od ponuđenih alternativa daleko najbolje rešenje. U protivnom, dobijamo trenutno izlistavanje tviter/fejsbuk ankete tek da bi bili moderniji i u skladu sa vremenom. Moje mišljenje dakako, ali vredi itekako istrpeti i u svakoj emisiji gušača koji će da priča "Još od drugog svetskog rata Srbija je..." ili stotog tupsona koji neće smanjiti zvuk na svom televizoru, ili jednostavnim rečnikom budalčine od čijeg zatupljenog nemišljenja vam se kosa diže na glavi nego da vidimo potpuno dehumanizovanu listu mudrijaša sa tvitera, pogotovo u zlatnom doba bot armija koje kreiraju čitalački narativ televizije. Da ne idem do Oljinih čitanja tvitova sa obrazlaganjem glasova ili nečega tako grozomornoz, eto nam odmah nečega nalik Hit Tvitu. Ili, ne dali bogovi, kajron sa SMS-ovima gledalaca koji glasaju sa svojim obrazloženjima i uz koji pozdrav "Ako ima neka dama za druženje nek se javi". Ako je to više primereno današnjem modernom vremenu, onda nešto nešto ton film.

 

Dakako, postoji verovatno i mišljenje "pa koji će nam glasanje i rangiranje uopšte", ali onda se žestoko okrnjuje i sam čin odabira i listanja svih sranja koje su obeležili poslednjih 7 dana a koje se ne mogu videti još baš na mnogo mesta, a kamoli prodiskutovati o njima, pa prema tome to više uopšte ne bi više bio "Utisak nedelje". To bi bila potpuno drugačija emisija, talk show gde voditeljka sedi sa tri stručnjaka i pričaju stručno o temama bez ilustracije. Da, i o tome se sme maštati, samo se meni čini kao umnogome osiromašen format u poređenju sa ovime što imamo.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...