Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

43 minutes ago, trustno1 said:

 

 

Drguga stvar, ne znam da l se ovde pisalo, ali moja druga primedba za Utisak je što se u martu, aprilu i maju (za jun i jul ne znam jer nisam gledala Utisak) Olja ili u potpunosti ignorisala postojanje korone ili je o tome govrila kao da je to, što reče Caligula, neka spoljašnja smetnja političke prirode. Tipa, moj utisak je da joj je bilo stalo da dokaže da je Vučić ispao licemer a da li je korona opasna i koliko, to je se ni malo nije ticalo.

 

 

Samo su 20 marta bili epidemiolozi u emisliji...

 

Onda je Bila laićka u Aprilu, koja je hapšena zbog izveštavanja o stanju u bolnicama...

 

Pa su u maju opet bili epidemiolozi...

 

Izignorisala za sve pare.... :fantom:

Link to comment

Ne znam da li si pročitao šta sam napisala: kad je dovela one epidemiologe u emisiju, da ih jasno pita: koja je opasnost i kako ljudi treba da se ponašaju, zajebi Vučića. I da na kraju emisije ako ne epidemiolozi, ona ima jasan stav i jasnu poruku o koroni. Umesto toga, ja sam imala utisak da je njoj bukvalno jedino bitno da dokaže Vučićevo licemerje, jebo koronu. Kao, korona će doći i proći a Vučić će ostati.

 

Da, dovela je epidemiologe u emisiju ali ono o čemu je želela da priča je Vučićevo licemerje. Nije je uopšte zanimalo da pričao opasnosti od korone.

Link to comment

Jednu emisiju posle vanrednog stanja započela je sa: i, evo, sad posle korone... i citirala Mišel Uelbeka. Ne da je down play-ovala koronu, nego ju je potpuno ignorisala. Jedino što ju je zanimalo od epidemiologa to je bilo da pokaže Vučićevo licemerje (i možda njihovo). U opšte je nije zanimalo da oktrije istinu o koroni.

 

 

Link to comment

A koja je to istina o koroni?

Ni struka u svetu i dalje ne zna sve o virusu.

 

Za mene je istina da je Vučićevo licemerje dovelo do sadašnje situacije i katastrofalne epidemiološke situacije.

Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

A koja je to istina o koroni?

Ni struka u svetu i dalje ne zna sve o virusu.

 

Za mene je istina da je Vučićevo licemerje dovelo do sadašnje situacije i katastrofalne epidemiološke situacije.

 

Naravno da je to istina, ne samo za tebe, nego objektivna istina. :)

 

Ali to nije jedini problem. Ja bih čak rekla da to nije glavni problem. Evo zašto.

Glavni problem je virus za koji nema leka i od kog ljudi umiru. Olja Bećković je, malo je reći, down play-ovala koronu - ignorisala ju je. Je l se sećate da je posle vanrednog stanja rekla: evo, sada, posle korone?

 

Kada su epidemiolozi bili gosti u emisiji, ono što je ona želela sve vreme da pokaže je Vučićevo licemerje. Glavna poenta je bila da li je DrKon radio po savesti tj. po struci ili po Vučićevom naredjenju. Hvala bogu, to je veoma bitno pitanje, i zamišljam da bi u Americi odmah neko sastavio tužbu i podneo sudu pa da sud razmotri šta se tu radilo i zašto. Medjutim, problem s Oljom Bećković je što je to jedino što je nju interesovalo.

 

Nju uopšte nije interesovalo da sazna šta stručnjaci smatraju da je stvarna opasnost od koronavirusa i šta bi bile prikladne mere. Šta je to što je trebalo uraditi a ovi su uradili drugačije (zbog Vučića). Ok, dokazali smo da, ili smo dokazali da postoji osnovana sumnja da, je KŠ radio ne po struci nego po Vučiću. Ali, šta je sa suštinom situacije? Koje su stvarne stručne preporuke KŠ? Ja mislim da je na kraju emisije gledaoci trebalo da ostanu sa idejom barem na koji način ili gde da traže istinu u vezi sa tim kako se ponašati za vreme korone. Umesto toga, jedina poenta emisije je bila: KŠ je radio po Vučiću, ne po struci.

 

Ja mislim da je na osnovu pozicije na kojoj se nalazi, njena profesionalna i moralna dužnost da postavi ta pitanja. To je ono što je u ovom trenutku od suštinske važnosti: šta su stvarne preporuke struke? Da, Vučiću ćemo, bože zdravlja, suditi. Ali, ljudi umiru.

 

To kako je pristupila koroni, tj. kako nije pristupila jasno je izrazila u uvodu u emisiju posle vanrednog stanja kada je rekla: sada, posle korone. Mislim da je napravila strašan propust, štaviše, ja ne znam da li mogu da predjem preko tog propusta. Ne mogu da se otmem jakom utisku da je izgledalo kao da ima agendu samo da čuje od gostiju dokaze da je Vučić licemer (da se tako skraćeno izrazim) a da je korona ni malo ne zanima. Mislim da je to od nje u ovom trenutku šokantno ponašanje. Možda se to promenilo u junu i julu, ako mi kažete da jeste, onda ću smoći stomak da gledam ponovo Utisak.

Link to comment
10 minutes ago, trustno1 said:

 

Naravno da je to istina, ne samo za tebe, nego objektivna istina. :)

 

Ali to nije jedini problem. Ja bih čak rekla da to nije glavni problem. Evo zašto.

Glavni problem je virus za koji nema leka i od kog ljudi umiru. Olja Bećković je, malo je reći, down play-ovala koronu - ignorisala ju je. Je l se sećate da je posle vanrednog stanja rekla: evo, sada, posle korone?

 

Kada su epidemiolozi bili gosti u emisiji, ono što je ona želela sve vreme da pokaže je Vučićevo licemerje. Glavna poenta je bila da li je DrKon radio po savesti tj. po struci ili po Vučićevom naredjenju. Hvala bogu, to je veoma bitno pitanje, i zamišljam da bi u Americi odmah neko sastavio tužbu i podneo sudu pa da sud razmotri šta se tu radilo i zašto. Medjutim, problem s Oljom Bećković je što je to jedino što je nju interesovalo.

 

Nju uopšte nije interesovalo da sazna šta stručnjaci smatraju da je stvarna opasnost od koronavirusa i šta bi bile prikladne mere. Šta je to što je trebalo uraditi a ovi su uradili drugačije (zbog Vučića). Ok, dokazali smo da, ili smo dokazali da postoji osnovana sumnja da, je KŠ radio ne po struci nego po Vučiću. Ali, šta je sa suštinom situacije? Koje su stvarne stručne preporuke KŠ? Ja mislim da je na kraju emisije gledaoci trebalo da ostanu sa idejom barem na koji način ili gde da traže istinu u vezi sa tim kako se ponašati za vreme korone. Umesto toga, jedina poenta emisije je bila: KŠ je radio po Vučiću, ne po struci.

 

Ja mislim da je na osnovu pozicije na kojoj se nalazi, njena profesionalna i moralna dužnost da postavi ta pitanja. To je ono što je u ovom trenutku od suštinske važnosti: šta su stvarne preporuke struke? Da, Vučiću ćemo, bože zdravlja, suditi. Ali, ljudi umiru.

 

To kako je pristupila koroni, tj. kako nije pristupila jasno je izrazila u uvodu u emisiju posle vanrednog stanja kada je rekla: sada, posle korone. Mislim da je napravila strašan propust, štaviše, ja ne znam da li mogu da predjem preko tog propusta. Ne mogu da se otmem jakom utisku da je izgledalo kao da ima agendu samo da čuje od gostiju dokaze da je Vučić licemer (da se tako skraćeno izrazim) a da je korona ni malo ne zanima. Mislim da je to od nje u ovom trenutku šokantno ponašanje. Možda se to promenilo u junu i julu, ako mi kažete da jeste, onda ću smoći stomak da gledam ponovo Utisak.

 

Za to sto ti hoces ne treba da zoves Konaru i Jankaru, vec neke druge lekare, sociologe, filozofe... da  se tema prosiri globalno. Ali, prosto, to Olja nikad nije radila, njena emisija je po prirodi dnevno-politicka.

 

Za nesto sire, treba nam 1 Dragan Babic i Kino Oko, idealna emisija za ovo vreme i stanje.

Link to comment
56 minutes ago, Budja said:

 

Za to sto ti hoces ne treba da zoves Konaru i Jankaru, vec neke druge lekare, sociologe, filozofe... da  se tema prosiri globalno. Ali, prosto, to Olja nikad nije radila, njena emisija je po prirodi dnevno-politicka.

 

Za nesto sire, treba nam 1 Dragan Babic i Kino Oko, idealna emisija za ovo vreme i stanje.

 

Meni je ovo dole bila jedna emisija na mestu. Naravno, Utisak je potpuno druga emisija sa drugom svrhom. Ali, ne slažem se da bi trebalo zvati druge goste a i ne slažem se da joj je emisija samo dnevno-politička, ali čak i da se slažem - kovid je trenutno i dnevna politika i sve. Kako da pričaš o bilo čemu u tom (i ovom) trenutku a da nije kovid?

 

Mislim da je trebalo Kona i Jank da buši i buši sa: šta je vaše stručno mišljenje, kako da se ponašamo? A zašto onda SZO kaže ovo? A zašto u Hrvatskoj rade ovako? A zašto mi ne radimo kao i ovi drugi ako tako kaže WHO? Ona ima veliku sposobnost da vraća na pitanje i insistira na odgovoru. Mogla je to da iskoristi ovako, ali nije.

 

Kroz ta pitanja bi isto tako direktno pokazala da li su radili po struci ili po Vučiću, samo bi još dala gledaocima nešto relevantno i opipljivije, jasnije. Ta emisija je mogla biti visoko relevantna. Ovako, bilo je samo prepucavanje: a je l ste vi to odlučili il vam je Vučić rekao?

 

Da, takodje vrlo bitno je to što je činjenica da su oni radili po Vučićevom nalogu javna tajna. To nije nikakva glavna vest. To je trebalo da bude, kako da kažem, propratna činjenica, zaključak, a suštinski problemi su: je l ljudi umiru? Zašto ljudi umiru? Šta treba raditi da ne umiru? To je problem. Kako se rešava problem? Tako što KŠ ne sluša Vučića nego nauku. Ona se koncentrisala samo na to da KŠ sluša Vučića i ni makac odatle.

 

 

 

 

Edited by trustno1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...