Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ma, sećate se objašnjenja da će virus d'umre u junu i julu od vrućine...

 

Nije trebalo ni čitati ništa, osim vesti, samo pratiti kako ide u UAE, Saudijskoj Arabiji, Ekvadoru... Ali, oni su svi pričali da će da nestane tokom leta, jer toplo... I onda da imamo poverenja u njih?

 

Drugo, to nezameranje kolegama ima smisla donekle, ali kad kolega ide okolo i lupa gluposti, onda se izađe i kaže da kolega lupa gluposti, pa ako vlast hoće idiota da vodi ovo, eto im ga, i pokupiš se i odeš, ili dobiješ odrešene ruke bez idiota... Niko od njih nije imao muda da kaže da kolega lupa gluposti, a posle su počeli i oni ostali da lupaju...

 

Možda očekujem kičmu gde ne treba, ko će ga znati, ali, ako sam profesionalac, onda radim profesionalno, pazim na svaku izjavu, ne lupam u maju da je virus gotov, da bi u junu knejao da je strašno... Otužno je sve to...

Link to comment

da zato što su koronu posmatrali kao i svaki drugi grip, očekivali su gašenje epidemije u maju, najkasnije junu i dkt je pre par dana izjavila da ih je iznenadila aktivnost virusa kad mu vreme nije

- ona je među mlađima u timu i ako se ona drži teorije kao pijan plota šta očekivati od matoraca, da prihvate da nešto ne znaju, da nemaju odgovor na neko pitanje vezano za struku :happy:

 

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Ne znam, neko je ovde pričao da zna S. Jankovića i sve najbolje o njemu...

.... Shiit has hit the fan!
 

Da, ja sam pričao da ga znam i da mislim sve najbolje o njemu i naravno ostajem pri tome.

Pre početka prvog utiska u kojem su učestvovala ova trojica u polu-šali sam zamolio da budete blagi prema mom prijatelju, znajući da on nije tip čoveka koji bi se mogao najbolje snaći u ovako kompleksnoj situaciji, čak sam se začudio da je uopšte i pristao da učestvuje u svemu ovome znajući da se radi o prilično asocijalnom tipu ličnosti.

Ubeđen sam da je u celu ovu priču ušao iz časnih namera obzirom da se radi o pravom altruisti, odličnom lekaru i veoma poštenom liku.

Takođe sam ubeđen da je totalni apsurd da bi on svesno mogao biti učesnik u bilo kakvom zataškavanju o broju preminulih iako nimalo ne sumnjam u BIRN-ove podatke. Verujem da nas u predstojećim danima očekuje veoma interesantan rasplet na tu temu.

 

E sad, ono što mislim privatno o Srđi je u priličnoj suprotnosti od mišljenja o njegovim javnim nastupima u kojima je pogrešno procenio da će moći da se bavi isključivo svojom strukom u priči oko korone za koju je bilo evidentno da će biti postepeno politizovana a kada mu je već bilo jasno u šta se upleo, zameram mu što nije zauzeo i jasan kritički stav prema smradovima koji su ga u tu priču i uvukli, pogotovo što ne moram da čekam pomenute "memoare"da bih saznao za njegovo političko opredeljenje.

 

Iako mu veoma zameram što je sebi naivno dozvolio da se u loše vreme nađe na nezgodnom mestu sa pogrešnim ljudima ,ne treba zaboraviti da je Srđa Janković prvenstveno čovek naučnik te da je za očekivati da "grandes cojones revolucionarias" nisu njegova šoljica čaja niti nekakva tajna super moć.

 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Ja prva ne sumnjam u to sto kazes, ali.... Ako vec ne znas u kakvo kolo si se uhvatio, tacnije SA KIM, vreme ti to ipak pokaze, vreme i postupci, i onda je najcasnije izaci iz tog kola, prvo zbog sebe. Ulozis neki rad i trud u posao koji volis, steknes neko ime i renome i onda jednim potezom obrises sve, jer izvinjavam se, one price u Utisku od pre dva dana, su blago reci sramotne.

Link to comment

Ponekad nije lako izaći iz tog kola, kao što mi mislimo. Nije da se ne slažem s tobom, samo mislim da to nije baš tako jednostavno, a može imati i neželjene posledice

  • +1 1
Link to comment



 
...
Ja se i dalje nadam da ce neko da reaguje i prekine talas laganja i prikrivanja.
...
trebalo je da se mane drustvenih mreza, gde se dodatno iznervirao, i da bude nedodirljiv ovima iz vlasti,
.


1. Oni nikad neće dozvoliti da se raskrinka JEDNA laž. Novim lažima zatrpavaju stare, može im se.

2. "Ovima"? Pa on je u vlasti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Ponekad nije lako izaći iz tog kola, kao što mi mislimo. Nije da se ne slažem s tobom, samo mislim da to nije baš tako jednostavno, a može imati i neželjene posledice
Sve je moguce. Najlakse je moralisati na forumima i drustvenim mrezama. Znam samo da bih ja odlepila... ili... ili...
Link to comment

Videćemo, cela ova priča je na našu žalost i dalje veoma aktuelna a samim tim je i sklona raznim vrstama obrta, ja se eto nadam jednom pozitivnom u kojem Srđa neće u potpunosti demantovati sve dobro što sam napisao o njemu. Uzgred, strepnja mi je jača od nade jer mislim da je veliko pitanje koliko on ima slobode u delovanju i koliko su mu odrešene ruke da u ovoj situaciji istupi sa nekim svojim iskrenim ličnim stavom i mišljenjem koji izlaze iz okvira isključivo vezanih za njegovu struku. Verujem da trenutno iz njegovog ugla to baš nije tako ni  jednostavno, ne samo zbog mogućih političkih pritisaka već iz zbog činjenice da je u tim istim govnima do guše zajedno sa svojim mentorima, ljudima i lekarima od kojih je upola mlađi i prema kojima ima određeno poštovanje. Tu neminovno dolazimo i do pitanja šta bi on nekim "nepromišljenim" potezom stavio na kocku u profesionalnom, egzistencijalnom i svakom drugom smislu u odnosu na starije kolege koji su ako već ne u penziji onda pred istom i samim tim sa manje životnih uloga na talonu.

Nažalost, poznajući njegovu principijelnost, ne verujem da će sebi dozvoliti da mu spadne maska kako u metaforičkom, tako i u bukvalnom smislu.

 

Link to comment
6 hours ago, Max Morlock said:


 

 


1. Oni nikad neće dozvoliti da se raskrinka JEDNA laž. Novim lažima zatrpavaju stare, može im se.

2. "Ovima"? Pa on je u vlasti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

 

 

1. Odnosi se na doktore, koliko vidim upravo to i cine

 

2. Vlast ne sedi u utisku

Link to comment
Just now, ravena said:

 

sta nije tacno? branio si kona sa jos dvojicom trojicom na temi. pratio sam, ne lazem.

 

Precenjujete sebe, ovde se niko od javnih licnosti ne brani i ne napada jer je ovaj forum nebitan. Ako nesto branim onda branim stav da se o ljudima ne govori lose jer se a priori ima stav da su svi govna vec samo i iskljucivo nakon sto se dokazu u jednom ili drugom pravcu. Kon je ovde bio na udaru pre nego sto je uopste zinuo i uradio bilo sta, za razliku od Nestorovica koji se odmah ofirao i koga zbog tog ofiranja niko nije ni "branio". To je najbolji nacin da se svi potrose i gurnu na drugu stranu jer niko od nas nije danas ono sto je bio juce, a na to sta cemo biti sutra dosta utice i na to kako se prema tim ljudima ophodimo danas. Nisam video da je neko ponudio neke druge strucnjake sa vise integriteta koji bi mogli da zamene konove i jankovice, ovo dvoje (Radovanovic i Gligic) koji bi mogli su preterali osamdesetu.

 

A ako je ljudima vaznije u startu da ljudi kojima smo morali da poklonimo poverenje u krizi, jer nismo imali kome drugom, budu idioti, jer ce se tako pokazati da su bili u pravu, aferim. Meni bi bilo vaznije da su se Kon i jankovic pokazali kao ljudi s vecim integritetom. Tek kad se to nije ostvarilo i kad se pokazalo drugacije napisao sam sta mislim o njihovom javnom delovanju. Po mom misljenju tako treba da se ponasaju odrasli ljudi. To da li sam ja ili si ti u pravu je nevazno, stvar je samo u tome da bismo i ti i ja imali koristi da sam ja bio u pravu. Propustam da vidim kakvu korist imamo od toga sto si ti bio u pravu i sto su se Kon i jankovic pokazali ljudi s nedovoljnim integritetom.

Link to comment

Niko još nije ušao u napredno kolo i izašao čist. Kon bi tu bio izuzetak. Ali u ovakvim situacijama, kada mora da postoji neko kome se veruje (država), logično je da ljudi u početku daju šansu The Struci, ja prvi.

Edited by msv
Link to comment

EcATvjFXYAICV2S?format=jpg

 

 infektolog prof. dr Dragan Delić, urednik BIRN-a Milorad Ivanović i anesteziolog i predsednik Sindikata lekara i farmaceuta, dr Rade Panić.

 

nema pauze.. samo jako...

Edited by Milosh76
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...