Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Just now, 1n54jd3r said:

ajde ako si ga video da vozi volvo, ali kako je moguce da znas pouzdano za stan?

 

Nemam pametnija posla u zivotu nego da lazem ovde o doktoru koji je vec deklarisani lopov.Bez obzira na ovu vecerasnju emisiju ja tom Mufljuzu ne verujem nista.

U utorak je preuzeo kljuceve od pokretne i nepokretne imovine.

Link to comment

 

 

 

Samo da se osvrnem na 1 bazu[emoji769]

 

Svojevremeno sam u okviru svog diplomskog rada koristio jednu medicinsku bazu[emoji769] koju su sastavili lekari iz jedne eminentne medicinske ustanove i bili jako ponosni na to. To je bio jedan kupus od eksela koji smo nas trojica trvoljili dve nedelje ne bismo li izvukli iole smislen data set iz toga. Ako i sad imaju tako neku bazu[emoji769] onda me uopste ne cudi da nemaju pojma o bilo kom bitnom podatku koji bi trebalo naci u 1 bazi[emoji769]

 

Ovde nije rec o takvoj medicinskoj bazi. Birn je pisao o izvestaju za Vladu. To verovatno ne bude bas kupusara, vec podatak bude izlozen jasno i precizno.

 

Ispade da niko iz Struke nema pristup bazama, a sve znaju.

A najjadnije je da uvek navlace da razgovor bude o broju preminulih, jer tu mogu da pricaju nebuloze poput Brnabe o tome kako asimptomatske masovno udaraju autobusi. Ili "dobro, jeste on bio na respiratoru, ali nije umro od korone nego mu je pukao cir". A strogo izbegavaju da komentarisu to sto je Birn pisao i da bude u izestaju 340 pozitivnih testova, a objavi se 96. Jbg tu nemas prostora da pricas nebuloze. Testovi su ili pozitivni ili negativni i ne udaraju ih autobusi.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

 

Ispade da niko iz Struke nema pristup bazama, a sve znaju.

A najjadnije je da uvek navlace da razgovor bude o broju preminulih, jer tu mogu da pricaju nebuloze poput Brnabe o tome kako asimptomatske masovno udaraju autobusi. Ili "dobro, jeste on bio na respiratoru, ali nije umro od korone nego mu je pukao cir". A strogo izbegavaju da komentarisu to sto je Birn pisao i da bude u izestaju 340 pozitivnih testova, a objavi se 96. Jbg tu nemas prostora da pricas nebuloze. Testovi su ili pozitivni ili negativni i ne udaraju ih autobusi.

 

I to je najveća zamerka Olji, što ih nije za to pitala...

Link to comment
6 hours ago, omiljeni said:

 

 

 

 

 

Ovde nije rec o takvoj medicinskoj bazi. Birn je pisao o izvestaju za Vladu. To verovatno ne bude bas kupusara, vec podatak bude izlozen jasno i precizno.

 

Ispade da niko iz Struke nema pristup bazama, a sve znaju.

A najjadnije je da uvek navlace da razgovor bude o broju preminulih, jer tu mogu da pricaju nebuloze poput Brnabe o tome kako asimptomatske masovno udaraju autobusi. Ili "dobro, jeste on bio na respiratoru, ali nije umro od korone nego mu je pukao cir". A strogo izbegavaju da komentarisu to sto je Birn pisao i da bude u izestaju 340 pozitivnih testova, a objavi se 96. Jbg tu nemas prostora da pricas nebuloze. Testovi su ili pozitivni ili negativni i ne udaraju ih autobusi.

 

Zapravo je i BIrn taj deo vrlo šturo obradio. Nema dubljeg objašnjenja tih podataka, kao što ima o ovim za umrle.

Link to comment
5 hours ago, radisa said:

I to je najveća zamerka Olji, što ih nije za to pitala...

 

Pitala je, ali ne bas eksplicitno, cekicem u glavu, pa je to proslo, a ona posle nije insistirala. A trebalo je.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Tesko je i biti stalno koncentrisan u toj sveopstoj halabuci i palmudjenju. Em uskacu stalno u rec, prekidaju, em pricaju, pricaju a nista ne kazu. Vidi se da ima problem ponekad i pitanje da sroci, preopsirna, isprica gomilu stvari do onog kljucnog. Ali opet je dobra bila.

 

 

Link to comment
10 hours ago, harper said:

Od svega ovoga najvise me pogodila recenica one bake "izvinite sto sam vas docekala u dvoristu koje izgleda ovako" nakon sto joj je poplava sve unistila. To je taj bedan narod na kojeg beskicmenjaci i poltroni poput Kona i Jankovica svaljuju odgovornost zato sto su savili "strucnu" kicmu pred majmunima iz vlasti i posluzili im da dezinformisu i ugrozavaju taj isti narod jer su "izbori" morali biti odrzani.

 

Kon i Jankovic = sinonim za jadnost. Ljudski otpad, prazne figure bez karaktera i morala. Gospodo, ne trebaju nam vise vase ostajanje na brodu koji tone, vas lazni moral zbog kojeg navodno istrajavate na poziciji u kriznom stabu, vasi stalni izgovori, izbegavanje odgovornosti, vasi Homeri, Ilijade i druge slicne doskocice vaseg popisanog ega. Popisali ste se sami po sebi i sad mozete da odjebete tamo odakle ste i dosli. Mi cemo se snaci kako znamo a vi vasih 260.000 testova sa lagera nabijte sebi u guzicu, odakle cete ih vaditi po potrebi kad vam ih zatraze Ceca, Aca Lukas i Marko Djuric.

 

Pukovnik vise ne valja?

 

On 19.4.2020. at 13:32, harper said:
On 19.4.2020. at 13:28, pasha said:

 

Ono sto znam da tadasnji ministar zdravlja nije optuzen. Nije optuzen ni epidemoilog koji je trazio da se kupuje milioni doza vakcina ili ce podneti ostavku.

To je isti onaj epidemiolog koji rec nije rekao za masovna okupljanja 9. marta u Valjevu, nakon cega je buknula zaraza tamo; koji nije rec rekao za masovna skupljanja potpisa(uglavnom starijih ljudi jer su oni baza); koji je govorio testirajte , testirajte, treba preko 4000 testova na dan(sto jos nemamo) da bi onda rekao posle par dana da nije vazno masovno testiranje i da bas dobro radimo sa malo testova a onda priznao posle par dana, implicitno, da nismo sposobni da testiramo iako treba to da radimo. Covek koji na otvorena pitanja novinara o mogucem karantninu predsednika zbog njegovog sina, koji seta srbijom u respiratornoj kampanji, nece da kaze jednu rec.

Ja se izvinjavam sto imam sumnje u takvu velicinu.

Vidju vraga. Imas li ti neko obrazlozenje za jedan takav propust drzavnih organa? Mocni major u rezervi drzao za jaja pravosudni sistem u Srbiji?

Link to comment
10 hours ago, pasha said:

 

Pukovnik vise ne valja?

 

 

Ne kazem nista za druge al ja sam pogresio, meni je bilo logicno da se bilo koja kolicina kontrole i odluka prebaci na struku, tamo kada je pocelo, za sve ostalo je harper u pravu. Ja se i dalje nadam da ce neko da reaguje i prekine talas laganja i prikrivanja. Nije mi mnogo bitno sta pise i zasto, na fejsbuku, i zasto ima potrebu. Kao sef parade  trebalo je da se mane drustvenih mreza, gde se dodatno iznervirao, i da bude nedodirljiv ovima iz vlasti, dok sranje traje. Nije ovo farbanje il krecenje pa da imas majstora na izvolte. Mi sada trenutno imamo problem a mafija raspodeljuje resore, oni su svoje isterali a nista nece nestati, ni posle utiska ni posle izbora. Ogradjujem se za ono sto je bilo aktuelno za te vakcine, mozda je sve bilo ocigledno jos tada, tako bi se ja, recimo, jos ranije nervirao, ovako sam neki period imao neke iluzije. Pretpostavljam da ne mogu ni da "dezertiraju" tek tako, pa kada su vec tu, nema nam druge, ni njima. Sada, kada sam prespavao, meni je Kon juce bio potpuno dezorjentisan i opterecen, bez obzira na ono sto je bilo i sta sam cekao da objasni, u vezi naglog porasta i zasto, jer ga niko nije direktno pitao jel, on je, valjda i sad glavni pa bi trebalo da se konsoliduje. Ne moze da kontrolise sve al niko ne moze, ni ta okupljanja u Valjevu il gde vec, kao i utakmice sto su lukavo proturili pre izbora, pa sta sad, nije da ne znamo, on/oni su neka minimalna vrednost koju trenutno imamo, bez ove Kisicke. Sve se ovo odnosi na mere i kontrolu istih, zdravstveni sistem radi svoje, uci u hodu i zna verovatno mnogo vise od teoretisanja, mi smo pokazali da nismo sposobni za ovo, generalno, danas sam video da vecina ljudi koji nose maske i dalje ne prekrivaju nos jer im je vrucina, ako ne slusaju ovog sto nas je zatvarao sto ne slusaju nestorovica na tim njihovim kanalima, on licno kaze da ide preko nosa, po bolnicama pola nose pola ne nose, u bolnicama, sta su ovi jedni vec prelezali pa ne sire. To su ljudi koji se delimicno pridrzavaju, imaju neku odgovornost, i ne rade kako treba a postoji vecina koja nece staviti masku dok ne bude obavezno svuda. Bar da se primi da nemamo pojma kako se ponasa i da postoji...eto, uglavnom zajebao sam se 

Link to comment
11 minutes ago, villiem said:

 

Ne kazem nista za druge al ja sam pogresio, meni je bilo logicno da se bilo koja kolicina kontrole i odluka prebaci na struku, tamo kada je pocelo, za sve ostalo je harper u pravu. Ja se i dalje nadam da ce neko da reaguje i prekine talas laganja i prikrivanja. Nije mi mnogo bitno sta pise i zasto, na fejsbuku, i zasto ima potrebu. Kao sef parade  trebalo je da se mane drustvenih mreza, gde se dodatno iznervirao, i da bude nedodirljiv ovima iz vlasti, dok sranje traje. Nije ovo farbanje il krecenje pa da imas majstora na izvolte. Mi sada trenutno imamo problem a mafija raspodeljuje resore, oni su svoje isterali a nista nece nestati, ni posle utiska ni posle izbora. Ogradjujem se za ono sto je bilo aktuelno za te vakcine, mozda je sve bilo ocigledno jos tada, tako bi se ja, recimo, jos ranije nervirao, ovako sam neki period imao neke iluzije. Pretpostavljam da ne mogu ni da "dezertiraju" tek tako, pa kada su vec tu, nema nam druge, ni njima. Sada, kada sam prespavao, meni je Kon juce bio potpuno dezorjentisan i opterecen, bez obzira na ono sto je bilo i sta sam cekao da objasni, u vezi naglog porasta i zasto, jer ga niko nije direktno pitao jel, on je, valjda i sad glavni pa bi trebalo da se konsoliduje. Ne moze da kontrolise sve al niko ne moze, ni ta okupljanja u Valjevu il gde vec, kao i utakmice sto su lukavo proturili pre izbora, pa sta sad, nije da ne znamo, on/oni su neka minimalna vrednost koju trenutno imamo, bez ove Kisicke. Sve se ovo odnosi na mere i kontrolu istih, zdravstveni sistem radi svoje, uci u hodu i zna verovatno mnogo vise od teoretisanja, mi smo pokazali da nismo sposobni za ovo, generalno, danas sam video da vecina ljudi koji nose maske i dalje ne prekrivaju nos jer im je vrucina, ako ne slusaju ovog sto nas je zatvarao sto ne slusaju nestorovica na tim njihovim kanalima, on licno kaze da ide preko nosa, po bolnicama pola nose pola ne nose, u bolnicama, sta su ovi jedni vec prelezali pa ne sire. To su ljudi koji se delimicno pridrzavaju, imaju neku odgovornost, i ne rade kako treba a postoji vecina koja nece staviti masku dok ne bude obavezno svuda. Bar da se primi da nemamo pojma kako se ponasa i da postoji...eto, uglavnom zajebao sam se 

 

Ma, nisi se ti ni u cemu zajebao. Prirodna osobina normalnog ljudskog bica je da svakome da sansu dok se drugacije ne dokaze, inace bismo svi ziveli konstantno u grcu da su svi ljudi na svetu govna koja jedva cekaju da nas zajebu jer nista drugo ne rade u zivotu i ni za sta drugo nisi stvoreni osim da nas zajebu. Na zalost, sticajem okolnosti i sa puno opravdanja u realnosti Srbije, ljudi su upravo to poceli da rade, da odmah optuze nekog za nesto, nije bitno sta i proglase ga za govno. Pa, ako se zaista pokaze kao govno onda vade postove od pre tri meseca koji valjda treba da dokazu da su pametni i pronicljivi, ako se ne pokaze onda se prave ludi kao da se nista nije desilo. Ta potreba da se odmah, bez ikakvog argumenta, zauzme rezolutan stav pa da se posle pegla i namesta argumentacija kako bi se uklopila u taj stav je postao omiljeni sport na drustvenim mrezama i sve vise ljudi ga upraznjava. Naravno, radi se uglavnom o ljudima koji su dovoljno velike budale da ne mogu da shvate da to ne samo da je jadno vec je i opasno po njih same. Ne mogu da zamislim sta se desava u glavi nekog ko u startu svakog proglasi za neprijatelja i tako se ophodi prema njemu/njoj, kao da je neko obavezan da se ponasa u skladu s necijim unapred zauzetim i najcesce totalno nepromisljenim stavovima ali, sta god da se desava, ne desava se nista dobro i korisno.

 

Sto se tih famoznih vakcina tice, kad se ta prica pojavila samo ja sam bar nekoliko puta trazio bilo kakav dokaz za te tvrdnje i sve sto sam dobio je kafansko trabunjanje pecarosa sa cetiri razreda osnovne kojem je u nekoj kafani Zika rekao da mu je rekao Pera kojem je rekao Laza, da tu nesto mutno ima. Na kraju sam se povinovao Steinsovom misljenju jer mi se cini da je on jedini covek na forumu, bar da ja znam, koji ima neposredno iskustvo i sa pricom i sa covekom o kojem je rec. Drugim recima, dokazao je da zna o cemu govori.

 

Ostaje cinjenica da su i Kon i Jankovic evoluirali u ljude kojima bi bilo pametnije da se pokriju usima i tiho povuku iz javnosti jer su se, svako na svoj nacin, izblamirali sinoc i pokazali da im se nista ne moze verovati. Ako nemamo bolje strucnjake od njih neka nastave da rade to sto rade ali da budu javno lice nase borbe protiv korone, tu su sansu prokockali. Imali su obojica priliku da se distanciraju od morona tipa Brnabicke, Loncara, Kisic-Tepavcevic i Nestorovica i nisu je iskoristili, za to mogu da krive samo sebe. Ja ne znam da li je uopste moguce da covek saradjuje s ovim smrdama iz vlasti a da zadrzi kakvo-takvo dostojanstvo ali odbijam da poverujem da to nije moguce, ako se ima karaktera i casti. Imam utisak da nasa struka tako nesto nije ni pokusala, sto dovoljno govori i o njihovom karakteru i o njihovoj casti.

Link to comment
19 minutes ago, harper said:

.Ja ne znam da li je uopste moguce da covek saradjuje s ovim smrdama iz vlasti a da zadrzi kakvo-takvo dostojanstvo

Ovaj Srđa deluje kao da je druženjem sa "elitom" napokon postao one of the cool kids i sad jaše na emotivnom naboju samozadovoljstva. Za Kona, pak, izuzetno agresivan nastup i sns bezobrazluk mi govore da Blok ne priča napamet.

Olja se uplašila Konovog kontranapada, loše njeno izdanje.

Za Dedu samo :hail:do poda, živ bio još 80 godina. 

  • +1 1
Link to comment

Zaista ne želim da ispadne kako se pravim pametan ali ja sam, manje više, sa Konom završio kad je rekao da deca ne prenose virus još tamo negde u kasnom martu. Ne u smislu da je govno ali ako ti kao glavni epidemiolog nisi u stanju da pročitaš bar dva od dvesta dva članka online, koja su govorila da su deca super-prenosioci, onda jednostavno više nemam poverenja. Sada se već upleo u političku priču kao pile u kučinu, a iskreno sam se nadao da se neće vratiti sa odmora. Naročito ne u ovom pjutitom izdanju, mogao je časno da ode u penziju.

Link to comment

Ja sam među prvima počeo da hejtujem Konaru ovde na ppp. :fantom:

On je bio kao ozbiljan i namrčen kad je sve to oko struke počelo još krajem februara, dok su se Vučić, Nesterović i ostali debili šegačili. Ali nemam ja ništa od njegove zabrinute face. Ti  zemljače, ako si stručan i imaš bar mrvu profesionalnog integriteta, moraš da reaguješ, sečeš to u startu i  javno da kažeš da je stvar užasno ozbiljna i da nema mesta za zajebanciju. I podnosiš ostavku ako nisi u stanju to da uradiš i nemaš bar neku autonomiju u radu. Nije to nikakva kapitulacija i dezertiranje, ima u ovoj državici i drugih epidemiologa koji će da rade tvoj posao ako ti podneseš ostavku.

Pa onda 12-13 marta čovek ne dozvoljava da se zatvaraju škole, jer deca ne prenose virus.

Ja sam tu bio progoreo totalno. Ono, o medicini nemam blage veze kao i većina nas ovde, ali živimo u 2020 i mogu pročitati i mišljenje nobelovaca i studije milion drugih naučnika. I plus sam imao frku jer mi je keva profesor u gimnaziji i zbog 1 nesposobnog debila Konare ona sa 62 godine mora da ide na posao sredinom marta. Iako već uveliko imamo nultog pacijenta i realno pojma nemaju koliko bi uopšte ljudi moglo da bude zaraženo u Srbiji jer u tom trenutku rade 20-30 testova dnevno.

Mislim da je tada rekao da su mu kao neki kineski medicinari rekli da deca ne oboljevaju i da ne prenose virus. Ja slušam i ne verujem šta priča gmaz jbt.

Bukvalno sutradan isti taj Konara hitno zahteva da se škole što pre zatvore.

Čova je klovn i saučesnik. 1/1

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...