Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Juce sam se zucno raspravljao sa jednom novinarkom, koja u "nasim" redovima vazi za svetionik demokratije, koja tvrdi da sve ovo sto je otac Sofije rekao nije tacno i da je doktorka deci pustala u stvari onu kompoziciju onog detetavsto smo gledali na YT a ne taj garavi sokak itd...
Cenim da je to neka "linija odbrane" koja ce da usledi....
Meni samo nije jasno zasto ona to radi... Deluje kao dovoljno pametna...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
14 minutes ago, Frank Pembleton said:

Juce sam se zucno raspravljao sa jednom novinarkom, koja u "nasim" redovima vazi za svetionik demokratije, koja tvrdi da sve ovo sto je otac Sofije rekao nije tacno i da je doktorka deci pustala u stvari onu kompoziciju onog detetavsto smo gledali na YT a ne taj garavi sokak itd...

 

Pisano je već o tome i dosta je pouzdano ustanovljeno da nije u pitanju bilo kakav narodnjak, a ni ta kompozicija koju je dečak komponovao.

 

Sofijin otac je čuo prepričavanje od nekog drugog roditelja ili deteta koje verovatno nije ukapiralo o čemu je reč. Činjenica jeste da su roditelji oterali tu lekarku jer su smatrali taj metod neprikladnim (što i jeste, ona po svim raspoloživim podacima nema iskustva u radu s decom, naročito ne neposredno posle ovakvih trauma) i to je sasvim dovoljno.

 

Forumaš sa Vox-a:

Quote

Npr - narodnjaci su ustvari pesma koju je mali (ubijeni) Andrija svirao na u prizemlju ubijenom čuvaru Draganu - a koju je Dragan voleo, a Andrija zbog njega naučio. I onda su tu pesmu pustili, a da ne idem ja sad u detalje zašto i kako i da li to treba ili ne.

https://parapsihopatologija.com/forums/topic/22221-ubistvo-učenika-oš-“vladislav-ribnikar”-352023/?do=findComment&comment=5710355

 

Kontroverzna muzikoterapeutkinja Ranka Radulović:

Quote

Tokom sastanka sa učenicima i nastavnicima je pomenuta zajednička pesma sa ekskurzije, narodnog žanra, a u vezi sa sećenjem na pokojnog učenika A. Č., koji je tu pesmu tokom ekskurzije pevao, zajedno sa njima.

https://nova.rs/vesti/drustvo/oglasila-se-doktorka-ranka-radulovic-koja-je-drzala-ritualne-seanse-deci-u-ribnikaru-ovako-se-pravda/

Edited by vememah
Link to comment
2 minutes ago, makondo said:

Pa sve i da je puštala Mocarta, prva i osnovna stvar: sa decom se ne radi bez saglasnosti roditelja.

 

Ali su saglasnost dali razredna, skolski psiholog i jos jedna psihijatrica.

 

Zasto su to uradili? Zasto nisu zastitili decu?

Link to comment

Njen radni zadatak je bio: prisustvo sednici nastavnog veća škole i odgovaranje na pitanja nastavnika, i to je navela u svojoj pisanoj izjavi, a sve što je usledilo posle toga je njeno lično " luđenje" koje joj u ovom društvu prolazi već godinama pa je dobijala i nagrade od ministarstva za to.

A sad, molim malo razumevanje za nastavnike i ostale iz OŠ Ribnikar jer kad ti u toj situaciji dođe psihijatar ( kažu sociolozi da lekari imaju najveću društvenu moć) iz KBC koga šalju na osnovu uputa ministarstva zdravlja....ti veruješ toj proverenoj osobi( ovo je sarkazam).

Edited by makondo
  • +1 3
Link to comment

dr je pustala narodnjak koji je mali pijanista naucio da svira jer je tu pjesmu volio svima omiljeni dragan

 

garavi sokak se ni ne pominje kao soundtrack za ribnikar, a sofijin otac nikad nije naveo poimence nijednu pjesmu. dr ranka r je na svom fb navela sokak kao izbor za ne znam koji dan tugovanja, u okviru sedmodnevne sesije, posto i inace gleda da tu svoju kvaziterapiju uvali u okvire pravoslavnih obicaja tugovanja (otuda broj dana) i grobljanskih obicaja inace. eno i na sajtu pise da vodi radionice iz tanatologije tj u vezi s odnosom prema smrti, zato i onako morbidno sere o duhovima i dusama. spirutualizam umotan u oblandu psihijatrija, kvaziinstrument. djeca nisu u stanju da razluce jezicki simbol od price o onostranom, ako ga je uopste i bilo.

 

edit, sad vidim da je i makondo napisala isto za narodnjak, sori

 

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
On 23. 5. 2023. at 13:58, morgana said:

ona bizarna suklata od dr je muzikoterapijske usluge, kaze u nekom videu, plasirala i u drzavne domove starih u bgd. neku stetu vjerovatno nije mogla da napravi - odim ako i tu nije laprdala o dusama i duhovima - za korist sam skepticna, ali muzikoterapija nije zakonski odobren psihoterapijski postupak u srbiji pa me bas zanima kako je napravila kombinaciju da joj d.o.o. legalno prihoduje od toga. u stvari nema sta da me zanima, ista je to stvar kao muzikoterapijski kabinet u bgd osnovnoj skoli koji je imala prije koju godinu, budzetska para vrti gdje burgija nece, a mogu da se kladim i da je ribnikar trebalo da predstavlja odskocnu dasku za jos neki kabinetic ili slican sinekurac.

 

 

 

 

Ne postoji zakon koji određuje ko šta sme.

Imali su oko osamdeset godina da zamole Državu da ih reguliše, međutim pretezalo je to da ne žele da budu kažnjivi , kao i da ne žele da iko ima uvid u njihove prihode.

Postoji Zakon o uslovima za obavljanje psihološke delatnosti, ali prvo - kao da ne postoji, drugo - ima tu puno rupa i treće - ne poštuju ga ni oni sa titulom profdr.

 

Što se tiče "ozbiljnih, onih koji su više decenija ovde, sa proverenim metodama", evo jedne koja radi sa teškim poremećajima, a koja se predstavlja kao neko ko je diplomirao kod Dušana Potkonjaka - priznatog, ozbiljnog i cenjenog. Prijavljena je inspekciji, ali nije vredelo.

http://madamastrology.blogspot.com

 

Link to comment
24 minutes ago, Malkmus said:

Ne postoji zakon koji određuje ko šta sme.

Imali su oko osamdeset godina da zamole Državu da ih reguliše, međutim pretezalo je to da ne žele da budu kažnjivi , kao i da ne žele da iko ima uvid u njihove prihode.

Postoji Zakon o uslovima za obavljanje psihološke delatnosti, ali prvo - kao da ne postoji, drugo - ima tu puno rupa i treće - ne poštuju ga ni oni sa titulom profdr.

 

Što se tiče "ozbiljnih, onih koji su više decenija ovde, sa proverenim metodama", evo jedne koja radi sa teškim poremećajima, a koja se predstavlja kao neko ko je diplomirao kod Dušana Potkonjaka - priznatog, ozbiljnog i cenjenog. Prijavljena je inspekciji, ali nije vredelo.

http://madamastrology.blogspot.com

 

 

znam. 2023, jebote, kakav rastur svega.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...