Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

12 minutes ago, Valkyrie said:

Molim te da ne zamenjuješ teze sad, najbolje da ispadnu krivi za to sranje roditelji jer su pustili decu da odu do škole.

 

Ne znam na kom mestu foruma da otkucam šta mi je u glavi, a puno je toga.

 

Najvažnije što sam zaključio, to je da bih, možda ne baš u petak, ali već u ponedeljak, 8. maja, prebacio dete iz Ribnikara u neku drugu školu i sačekao da vidim razvoj situacije.

 

 

Link to comment
27 minutes ago, harper said:

To je ozbiljna neodgovornost vredna oduzimanja licence za rad sve i da je zaista imala iskljucivo plemenite namere.


Ministarstvo za inovacije Republike Srbije se ne slaze s tobom :fantom: 

 

Antikovid himna, dakle uot d fak :ph34r:

 

 

IMG_6574.jpeg

  • Tužno 1
Link to comment

da li je nekad neko u ovoj zemlji rekao ja ne znam kako se ovo reshava, ja ovo ne umem da radim. ili samo ja ovo ne znam :ph34r:

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

da li je nekad neko u ovoj zemlji rekao ja ne znam kako se ovo reshava, ja ovo ne umem da radim. ili samo ja ovo ne znam :ph34r:

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

Milan st protic:laugh:

:fantom:

Link to comment

https://n1info.rs/vesti/ministarstvo-prosvete-ranka-radulovic/
 

 

Metoda koju ona zastupa kod nas nije priznata i nije nigde verifikovana kao metoda koja treba da bude zastupljena bilo gde, posebno ne u školi. Ja ne znam puno o toj metodi i žao mi je što Ministarstvo zdravlja nije napravilo dobru procenu šta je u tom trenutku potrebno deci, ali potpuno razumem da su kolege bile zauzete svim drugim stvarima“, istakla je Snežana Vuković za RTS, prenosi Insajder. .

Napomenula je da su sada spiskovi stručnjaka potpuno provereni, ali i da tada spisak nije bio proveravan, pošto ga je poslalo Ministarstvo zdravlja i da se podrazumeva da je osoba stručna.

 

Kolege zauzete drugim stvarima :covid19:
 

 

Link to comment
31 minutes ago, Leia said:

https://n1info.rs/vesti/ministarstvo-prosvete-ranka-radulovic/
 

 

Metoda koju ona zastupa kod nas nije priznata i nije nigde verifikovana kao metoda koja treba da bude zastupljena bilo gde, posebno ne u školi. Ja ne znam puno o toj metodi i žao mi je što Ministarstvo zdravlja nije napravilo dobru procenu šta je u tom trenutku potrebno deci, ali potpuno razumem da su kolege bile zauzete svim drugim stvarima“, istakla je Snežana Vuković za RTS, prenosi Insajder. .

Napomenula je da su sada spiskovi stručnjaka potpuno provereni, ali i da tada spisak nije bio proveravan, pošto ga je poslalo Ministarstvo zdravlja i da se podrazumeva da je osoba stručna.

 

Kolege zauzete drugim stvarima :covid19:
 

 

Kako su pljunuli u Danicu... I neka su...

 

Prosveta je SPS-ova, ovo može malo da poremeti odnose u ekipi™...

  • +1 1
Link to comment

ona bizarna suklata od dr je muzikoterapijske usluge, kaze u nekom videu, plasirala i u drzavne domove starih u bgd. neku stetu vjerovatno nije mogla da napravi - odim ako i tu nije laprdala o dusama i duhovima - za korist sam skepticna, ali muzikoterapija nije zakonski odobren psihoterapijski postupak u srbiji pa me bas zanima kako je napravila kombinaciju da joj d.o.o. legalno prihoduje od toga. u stvari nema sta da me zanima, ista je to stvar kao muzikoterapijski kabinet u bgd osnovnoj skoli koji je imala prije koju godinu, budzetska para vrti gdje burgija nece, a mogu da se kladim i da je ribnikar trebalo da predstavlja odskocnu dasku za jos neki kabinetic ili slican sinekurac.

 

gospodja je preskolovani morbidni imbecil ali jos dovoljno trezvena da zna da od virtuelnih opela koje drzi za par stotina eura po sesiji uz soundtrack zakupca, a moze i njenu dj uslugu, nema redovnog leba, nego da biznis plan treba gurnuti biznis andjelima po ministarstava, a takodje i da valja drzati busiju i u okviru muzikoterapije da se jos neko drugdje ne kvalifikuje za to i napravi joj konkurenciju.

 

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, morgana said:

takodje i da valja drzati busiju i u okviru muzikoterapije da se jos neko drugdje ne kvalifikuje za to i napravi joj konkurenciju.

 

 

 

Ovo je veliki problem sa tim "mondenskim", kod nas jos uvek nesertifikovanim metodama. Postoje ljudi koji traze te manje nishe da bi preko noci stekli posebnu reputaciju jer su ove starije metode hijerarhijski razradjene, njima se bavi veliki broj profesionalaca sa ogromnim iskustvom i treba vremena, talenta i znanja da se u njima stekne visoka reputacija. U Srbiji je to krenulo pocetkom devedesetih u skoro svim humanistickim naukama, mahom preko raznih nevladinih organizacija, samo se metode menjaju kako vreme odmice. Prisustvovao sam brojnim scenama gde su ljudi pezorativno govorili o teoriji i klasicnim formama prezentacije kao konceptu uopste, pretpostavljajuci im priucene ad hoc alate i tehnike koje su nazivali metodama iako nisu bili zaokruzeni na nivou metode.

 

Neprijatna stvar. Pokazalo se i prilicno stetna.

  • +1 3
Link to comment

vjerujem, laicki mi to izgleda kao nepregledno i neuredjeno polje, a kao potencijalnom korisniku moze da mi pravi problem jer kako da se snadjem u sumi sumnjivih sertifikata

Link to comment
7 minutes ago, morgana said:

vjerujem, laicki mi to izgleda kao nepregledno i neuredjeno polje, a kao potencijalnom korisniku moze da mi pravi problem jer kako da se snadjem u sumi sumnjivih sertifikata

 

Ne znam, ne mogu da sudim o tome. Ono sto znam je kako se sticu sertifikati unutar jednog pravca i za to mogu da garantujem da je kako treba jer se sertifikati ne izdaju kod nas vec ih izdaje medjunarodna organizacija, nakon sto lokalno drustvo njima podnese dokaze o ispunjenju svih uslova od strane dve medjusobno nezavisne procene. Psihoterapija je jako ozbiljna stvar i obuka mora da bude pod konac jer neadekvatno obucen terapeut moze da napravi neizmernu stetu klijentu. Ja licno nisam avanturista u tom pogledu, ako bi mi bila potrebna takva vrsta pomoci uvek bih se radije oslanjao na proverene metode koje su u opticaju bar nekoliko decenija i iza njih stoji ogromna strucna literatura.

Link to comment

pa eno milivojevica recimo, kod njega nije pod konac. nema zakonske regulative, kako onda uopste da vjerujem (namjerno pisem u prvom licu) sertifikaciji, kako da  procijenim da su inovativne metode (a ima tih inovatora koji drze svoje skole) dovoljno ispitane, da ni ne idem do rubnih podrucja tj ka koucingu gdje je uslo kuso i repato jer se slepa na zvanicnu terminologiju. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

pa eno milivojevica recimo, kod njega nije pod konac. nema zakonske regulative, kako onda uopste da vjerujem (namjerno pisem u prvom licu) sertifikaciji, kako da  procijenim da su inovativne metode (a ima tih inovatora koji drze svoje skole) dovoljno ispitane, da ni ne idem do rubnih podrucja tj ka koucingu gdje je uslo kuso i repato jer se slepa na zvanicnu terminologiju. 

 

O Milivojevicu imam jako lose misljenje. Deo problema u inflaciji s ovim inovativnim terapeutima je i to sto je, u pokusaju da etablira svoje udruzenje psihoterapeuta, Milivojevic u njega primao kuso i repato samo da bi omasovio to udruzenje.

Link to comment
14 hours ago, harper said:

 

O Milivojevicu imam jako lose misljenje. Deo problema u inflaciji s ovim inovativnim terapeutima je i to sto je, u pokusaju da etablira svoje udruzenje psihoterapeuta, Milivojevic u njega primao kuso i repato samo da bi omasovio to udruzenje.

 

Milivojevic je zlonameran. Ne bih se ni u sta upustala gde je on neki faktor.

Link to comment
On 22. 5. 2023. at 9:56, radisa said:

Ma samo budala, koja veruje u to što ova prodaje...

 

 

 

Kakva bre budala, ti nisi video njen cenovnik?

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...