Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Quote

O tvrdnjama koje je Negić izneo u javnost gostujući u emisiji "Utisak nedelje", oglasila se Snežana Vuković iz Ministarstva prosvete koja je za Radio-televiziju Srbije izjavila da su naknadno čuli da se to dogodilo, da je liste stručnjaka pravilo Ministarstvo zdravlja i da se pomenuta psihoterapeutkinja Ranka Radulović nalazila na toj listi.

"Metoda koju ona zastupa kod nas nije priznata i nije nigde verifikovana kao metoda koja treba da bude zastupljena bilo gde, posebno ne u školi. Ja ne znam puno o toj metodi i žao mi je što Ministarstvo zdravlja nije napravilo dobru procenu šta je u tom trenutku potrebno deci, ali potpuno razumem da su kolege bile zauzete svim drugim stvarima", istakla je Snežana Vuković za RTS.

Napomenula je da su sada spiskovi stručnjaka potpuno provereni, ali i da tada spisak nije bio proveravan, pošto ga je poslalo Ministarstvo zdravlja i da se podrazumeva da je osoba stručna.

"Žao mi je što se to dogodilo, ali sam sigurna da se takve stvari neće događati, jer sada imamo timove koji će raditi. Sada smo formirali timove nakon dve nedelje prve pomoći. Formirani su timovi koji su specijalizovani za decu, za roditelje i ne menjaju se više terapeuti", rekla je Snežana Vuković i da će se sve nastaviti i tokom leta.

https://insajder.net/teme/otac-ubijene-ucenice-iz-os-vladislav-ribnikar-govorio-o-cudnim-psihoterapijama-u-skoli-iz-ministarstva-kazu-metoda-nije-verifikovana

Edited by vememah
Link to comment
4 hours ago, Valkyrie said:

Treba biti fer prema službenicima Ministarstva prosvete koji nisu odlučujući faktor, a za koje je Negić rekao da su bili (blago rečeno) šokirani kad im je predočeno ko je i šta radio u školi sa decom. 

Deluje kao jedan od dva scenarija:

- neko je rešio da se utali sa muzikantkinjom od guranja njene prodavnice magle i posledične love

- neko ko nema blage veze sa životom je gledao spisak ponuđenih psihologa, video ime Ranka Radulović, dr u Pasterovoj i uz "hm, sounds legit" štiklirao je da ide u školu.

 

 

Ne znam šta je gore i opasnije. 


i - sto je najstrasnije - sve to oni dogovaraju na dan ubistva, ev dan kasnije. 

jer para ne može da čeka.

 

mater im jebem pokvarenu.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

"Neko žali preko medija" na račun Gospodina Negića je novo "Dedu je izmanipulisao N1" 

Screenshot_20230522-150109_1.thumb.jpg.88bedfc9f2eabebd924526b3a52fb659.jpg

 

Takmičenju u beščašću nema kraja, ovo je apsolutni sumrak elementarne pristojnosti. Trudim se da ostanem na svetloj strani ali, drugovi, teško mi ide. 

jbt ta zena je bukvalno vestica

  • +1 6
Link to comment

Meni nije jasno jedna stvar... kako je ova osoba prosla da dobije licencu da bude psihoterapeut?

 

Znam da bi bio terapeut moras sam da prolazis par godina kroz terapiju, zar ne postoji nacin, pa cak i obaveza da se zbog anomalija u licnosti ta osoba onemoguci da radi taj posao?

Link to comment
29 minutes ago, Shan Jan said:

Meni nije jasno jedna stvar... kako je ova osoba prosla da dobije licencu da bude psihoterapeut?

 

Znam da bi bio terapeut moras sam da prolazis par godina kroz terapiju, zar ne postoji nacin, pa cak i obaveza da se zbog anomalija u licnosti ta osoba onemoguci da radi taj posao?

 

Kad bi ljudi znali koliko se shamana, televangelista i slicnih desperadosa s kursevima od po nekoliko dana nakotilo poslednjih godina i dohvatilo "terapeutske pomoci" dogodio bi se jedan kolektivni nacionalni slog. Zakon o terapeutskoj intervenciji ceka na red da ja znam vise od 10 godina a verovatno i duze, dok se on ne donese ispod zita ce se provlaciti svakojaki amateri, zaludjenici, pa cak i etablirani profesionalci koji su u jednom trenutku svog zivota skrenuli levo kod Albukerkija. Ova nesrecna Mira Aleckovic, na primer, koja je postala sinonim za ludilo sirenja teorija zavere, ima besprekoran profesionalni pedigre ali avaj. Ako me pamcenje dobro sluzi ona je imala neku licnu tragediju i posle toga su joj ispali neki zupcanici iz lezista. Takvi "nestorovici" su jos opasniji po naivne od salabajzera i vacarosa jer iza njih stoji ozbiljan CV.

 

U krajnjoj liniji svaki terapeutski pravac je zavrsio na tome da zavisi od toga koliko su ozbiljni ljudi na celu organizacija koje su se specijalizovale za pojedine tehnike. To vazi za sve elemente terapije pa izmedju ostalog i za ovo sto sam boldovao u tvom postu. Kod proverenih tehnika nema dilema oko toga sta je potrebno da bi osoba mogla da se bavi terapijom jer je to u struci razreseno odavno, pitanje je samo ko sta primenjuje od toga u Srbiji.

  • +1 3
Link to comment

Posle ovoga bi se mogla dodati još jedna glava na listu za proteste...

 

A, da, nije Danica kriva što je njeno ministartstvo poslalo spisak sa prevarantima ministarstvu prosvete, moguće i naznačilo da se ta osoba odabere...

 

Niko nizašta nije kriv...

 

Pas mater...

 

 

  • +1 1
Link to comment

otisao na fejsbuk doktorkin, red kuca maca cveca pa red biznis apelovanja da vlada stane iza njenih metoda, zaista mi deluje kao neko ko je operisan od empatije, jako jezivo pogotovo s obzirom na okolnosti

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Shan Jan said:

Meni nije jasno jedna stvar... kako je ova osoba prosla da dobije licencu da bude psihoterapeut?

 

Znam da bi bio terapeut moras sam da prolazis par godina kroz terapiju, zar ne postoji nacin, pa cak i obaveza da se zbog anomalija u licnosti ta osoba onemoguci da radi taj posao?

 

Ona negde radi i kao zvanichan mejnstrim psihijatar koliko sam ja ukapirala.

Te lekarske profesije su narochito osetljive na influx ludaka i sljama, hocu reci kad neko pise neke naucne radove iz oblasti brojenja zvezda tu ipak nema takve direktne stete, a ova ko zna sta je i dosad radila nego nije bila pod lupom.

  • +1 3
Link to comment

Ma da, zastrasujuce. Tu je doseg loseg uticaja enorman jer radis sa ljudima koji su vec u gadnom problemu a dolaze sa poverenjem u tebe.

 

Mora bre da postoji neki redovni screening psihijatara, nemoguce da se to ad hok otkriva. Jel da, jel da? 

Link to comment

psihijatri su jedno, za njih postoje uzusi struke koji se vjerovatno postuju koliko i u drugim oblastima medicine (sto u srbiji nije neka utjeha), a psihoterapeuti drugo. nije ista profesija u pitanju. psihijatar moze i ne mora biti psihoterapeut.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...