Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

naiđoh na to da je dotična sprovela "uspešan program" u OŠ "isidora sekulić". pa u tu školu kreće najesen moja ŠNJŠLJ. moraću sinu da kažem. inače, vidim da joj je firma, za koju traži dauđe u državni sistem, u gavrila principa 42. ne znam št da kažem.

Link to comment

Ukačila sam sinoć zadnjih 7-8 minuta, što je bilo dovoljno da nisam mogla da spavam.

Sad gledam ovu spodobu i bes mi se opet akumulira. 

Bes na državu i sistem koji je toliko bahat i sam sebi svrha da nije u stanju da više vidi građane kojima treba da služi, nego ih, kada se usude da traže nešto što im pripada, vidi kao pretnju koja ih ometa u svakodnevnoj osionosti.

Jedan kompletan reset nam je potreban.

  • +1 7
Link to comment
10 hours ago, harper said:

 

Postoje mnoge stvari koje su "testirane" iskljucivo u sigurnim okruzenjima, sa dobronamernim, dobro stojecim i netraumatizovanim ili povrsno traumatizovanim klijentima i na tim "testovima" su dobile dobru evaluaciju. Te stvari postaju problem za shamane koji ih rade kad govno udari u ventilator jer oni nikad nisu stekli onu vrstu odgovornosti koja se dobija kad udaris u zid u punoj brzini a ne znaju nista drugo. Ne znam tu zenu koja je "pustala narodnjake" deci ali odbijam da poverujem da ziva osoba moze da bude toliko zla, biram da verujem da je "testirala" svoju metodu na jednoj od najtezih grupa i ocekivano dobila rezultat kakav je dobila. Niko ne moze da bude toliko bahat u proceni sopstvenog znanja koliko moze da bude neznalica, to je jos Sokrat resio pre dve i po hiljade godina.

 

Teska, teska emisija, jedna od onih koja te ubije nicim drugim do osecanjem nemoci. Kako tako velika stvar kao sto je covek moze da stvori takvu nakazu kao sto je covecanstvo nikad mi nece biti jasno.

 

Ma zena je zla ludacha.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, slepa živana said:

reći ću ti odakle mu naga. ovo s ovom skotušom iz pasterove je nastavak nasilja. ovako ne može da se radi a da se očekuje da deca i drugi neće dalje da ginu. i ja mu se divim. i juriću takođe. da posle takve žrtve nađe snagu da pogleda bistro i da kaže ono što se zna, ubice i silovatelji su takođe žrtve nasilja o kom se ćutalo. 

mora da se nađa snaga da se ne ćuti, ako će dalje da se živi.

moramo ovo da zaustavimo ili ćemo svi skrenuti

 

 

nekako uvek pokusavam sebe da zamislim u situacijama da bih spoznao sustinu i da bih razumeo, da bih znao kako da se ponasam u nekoj situaciji koja bi mozda zadesila mene. sve sto je covek rekao je tako, i ja se ponasam tako i razgovor jeste jedini nazin za resavanje problema i nalazenje resenja.

sinoc, ne mogu da zamislim sebe da uopste idem na neke sastanke na stratiste, ne mogu sebe da zamislim da sedim u studiju, ne mogu sebe da zamislim da pricam,

a i kada bih pricao ne bih mogao da zamislim da reci izlaze, nekoliko puta mi se ucinilo da ce ostati bezglasan, a covek je zavrsio svaku misao. i cuo se glas. 

a sta to sve vredi, gde se cuo. na novi, na tviteru. ovo treba emitovati na rtsu, i ako se ne emituje na rtsu treba rts apaliti u subotu

ovo treba da cuje svaki gradjanin srbije, a i sire. evo gledam u isto vreme je isla emisija na nacionalnoj frekvenciji sa karleusom. to mora stati odmah

  • +1 7
Link to comment

ta zena izgleda toliko duboko neadekvatno da teza jovane gligorijevic da je u skolu poslata po sluzbenoj duznosti pa zloupotrebila ne moze da stoji. doslovno je ocigledno da sa njom nesto nije u redu i nije za slanje medju djecu u traumi. i jutros citajuci tviter naidjem na tvit neke njene koleginice da je odavno poznata i po upadljivom ponasanju. onaj ko je odobrio njen odlazak u skolu je takodje zla budala.

 

jasno je da zvuci banalno, ali imala sam potrebu da se sklonim da je ne gledam kad god bih je srela, a odrasla sam osoba.

Edited by morgana
  • +1 6
Link to comment

Dovoljna nam je vlast koju ne vodi stranka sacinjena od takvih likova i oni ce polako da ciste deo po deo. Ja se sve zanosim da Ne Davimo Beograd su takvi, prosto se plasim da mi neko ukine tu zadnju nadu :cry:

  • +1 1
Link to comment

'samo glup' ne moze da stoji jer je psihijatrija regulisana protokolima. ali da, ovo je vuciceva srbija, protokole tumace i samo glupaci. koji su po meni zle budale, nisu maloumnici da ne shvataju tezinu situacije. glupost nije moralna kategorija, niti organizaciona, pa me ne zanima.

niti me s druge strane tjesi sto npr sinisa mali vjerovatno nije glupak. niti razne mile aleckovic.

 

neko da vjeruje u prizivanje duhova maskirano u muzikoterapiju. yeah, right. tu su igrale neke pare ili slicni podsticaji.

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

Treba biti fer prema službenicima Ministarstva prosvete koji nisu odlučujući faktor, a za koje je Negić rekao da su bili (blago rečeno) šokirani kad im je predočeno ko je i šta radio u školi sa decom. 

Deluje kao jedan od dva scenarija:

- neko je rešio da se utali sa muzikantkinjom od guranja njene prodavnice magle i posledične love

- neko ko nema blage veze sa životom je gledao spisak ponuđenih psihologa, video ime Ranka Radulović, dr u Pasterovoj i uz "hm, sounds legit" štiklirao je da ide u školu.

 

 

Ne znam šta je gore i opasnije. 

  • +1 8
Link to comment

moguce je da je neko vidio da se ona bavi zalovanjem i viktimizacijom i tako je odabrao, bez provjere

kladila bih se ipak da se sama nametnula jer istovremeno gura ideju da se muzikoterapija te njene firme s prizvukom ezoterije uvede u sve skole

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

Ili, najlogičnije, neko je uzeo spsak, video koji su naši™, setio se da ju je viđao pi Youtubeu, znači™, zna znanje, nazvao ju je, dogovorio se™ i poslao je...

 

Spisak je samo tu da bi formalno mogal biti zadovljena tačka 2, ali suštinski, sve je po tački jedan... Jer, sačuvaj bože da posao dobije neko ko nije naš™...

 

Oni su nam ukrali državu... Nama, normalnim ljudima, koje bole kurac za njihove stranačke kombine,... Pretvorili su državu u jednu ogromnu stranačku kombinaciju, a mi smo ti negde neki drugi koji samo slučajno živimo na istom prostoru sa njima...

 

Pas mater...

Edited by radisa
  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...